Putin "nie podziela podekscytowania" wystąpieniem Grety Thunberg. A Duma zaprasza ją do Rosji

Władimir Putin powiedział, że "nie podziela podekscytowania" wystąpieniem aktywistki klimatycznej Grety Thunberg, zaś dorośli nie powinni stawiać dzieci "w ekstremalnych sytuacjach". Rosja należy do państw emitujących największą ilość dwutlenku węgla i eksportuje paliwa kopalne.

Nastoletnia aktywistka klimatyczna ze Szwecji Greta Thunberg na niedawnym szczycie ONZ oskarżała światowych przywódców, że lekceważą kryzys klimatyczny. - Ludzie umierają. Upadają całe ekosystemy. Jesteśmy na początku masowego wymierania, a jedyne, o czym potraficie mówić, to pieniądze i bajki o bezustannym wzroście gospodarczym - mówiła. 

Głośne wystąpienie skomentował teraz prezydent Rosji Władimir Putin. Rosja jest czwartym państwem na świecie pod względem emisji dwutlenku węgla, a ponadto eksportuje paliwa kopalne. Na konferencji dotyczącej energetyki w Moskwie prezydent stwierdził, że "nie podziela podekscytowania" wystąpieniem aktywistki - podaje Reuters

- Nikt nie wyjaśnił Grecie, że współczesny świat jest skomplikowany i ludzie w Afryce i wielu krajach Azji chcą żyć w takim samym dobrobycie, jak w Szwecji - stwierdził. Putin mówił, że trzeba wspierać młodych angażujących się w aktywizm ekologiczny, jednak potępił "wykorzystywanie" młodzieży. -  Jestem pewien, że Greta to bardzo dobra i szczera dziewczyna. Ale dorośli muszą zrobić wszystko, by nie stawiać dzieci i młodzieży w ekstremalnych sytuacjach - stwierdził. 

>>To wystąpienie Grety Thunberg poruszyło świat:

Duma zaprasza Gretę Thunberg

Pomimo braku "entuzjazmu" prezydenta możliwe, że aktywistka odwiedzi Rosję. Wasilij Własow, wiceprzewodniczący komisji Dumy Państwowej ds. zasobów naturalnych, własności i gruntów zaprosił ją do wystąpienia przed parlamentem - poinformował "The Moscow Times". - Zdaję sobie sprawę z obaw młodych ludzi w Rosji wobec światowych światowych wyzwań środowiskowych - powiedział. 

Zaprosił Thunberg do wygłoszenia wystąpienia dla rosyjskiej młodzieży w Dumie w terminie, który będzie odpowiadał aktywistce. 

Ponieważ rosyjskie prawo ogranicza wolność zgromadzeń i w związku z tym, gdy na świecie odbywały się wielkie strajki klimatyczne, tamtejsi aktywiści nieraz protestowali samotnie. Niektórzy jeszcze przed protestami zostali przesłuchani przez służby. 

***

Zmiana klimatu jest realna i odczuwamy ją już tu i teraz. Jeśli chcesz zapobiegać jej skutkom, ale nie wiesz jak zacząć, wspieraj Greenpeace, które działa na rzecz rozwoju czystej energii i walczy z opieszałością polityków w tej kwestii. WEJDŹ TUTAJ >>

Więcej o:
Komentarze (85)
Putin "nie podziela podekscytowania" Gretą Thunberg
Zaloguj się
 • drinexile

  Oceniono 21 razy 13

  Daleko mi do proputinowskich sympatii ale w tej kwestii sie z nim zgadzam.

 • makary_firsztukk

  Oceniono 27 razy 9

  Rodzina dysfunkcyjna nie zaspokaja potrzeb emocjonalnych jej członków, nie zapewnia bezpieczeństwa ani właściwych warunków do prawidłowego rozwoju i wzrastania dzieci.
  Źródłem zaburzeń w takiej rodzinie są zakłócenia w relacjach między rodzicami, a także ich nieprawidłowe relacje z własnym „ja” (dotyczy to całego spektrum zaburzeń osobowości – od chorób psychicznych i nałogów, po niedojrzałość emocjonalną, przerost ambicji itd.).
  Z przemówień Grety jasno wynika, że nie czuje się bezpieczna. Czy nie powinny przyjrzeć się jej sytuacji odpowiednie służby? To dziecko swoimi przemówieniami prosi o pomoc.

 • pedro.666

  Oceniono 16 razy 8

  No proszę! Pierwszy raz w życiu poczułem się jak Putin. Może bym na czymś pojeździł? Gdzie jest najbliższy tygrys?

 • jac_l_w

  Oceniono 12 razy 6

  Greta będzie mogła przyjechać do Rosji, by potępić USA, Chiny i UE za ich politykę klimatyczną.

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 24 razy 6

  "Ludzie umierają. Upadają całe ekosystemy. Jesteśmy na początku masowego wymierania, a jedyne, o czym potraficie mówić, to pieniądze i bajki o bezustannym wzroście gospodarczym - mówiła. "

  Leczyć tę aspergerkę, leczyć i tylko leczyć.

 • gadolinn

  Oceniono 17 razy 5

  Jeden z niewielu przywodcow z jajami. Reszta to jakies elgiebety czy cos.

 • alfa.3

  Oceniono 25 razy 5

  Odważne głosy 500 naukowców, którzy ogłosili apel o zaprzestanie ogólnoświatowej paniki w tragedii klimatycznej, zostały zignorowane, ocenzurowane, ten sam fakt potwierdza tezę gigantycznej manipulacji, której poddana jest ludność całego świata.
  Klimatosceptykom zabroniono dostępu do medialnych środków, tym samym pozbawiając ich możliwości wszczęcia debaty na ten temat.
  ONZ rozwinęła czerwony dywan dla agresywnej marionetki o fizjonomii psa rasy pittbul, to było żałosne! Wielka oenzetowska msza została odprawiona i to należy zaliczyć do największego
  oszustwa naszego wieku!
  Cały „szajbnieta”, nieracjonalna mafia światowych elit panuje nad nami!
  Tylko Putin i Trump zachowują zdrowy rozsądek w tym planetarnym delirium głoszącym koniec świata i tej kolektywnej histerii przekraczającej granice zdrowego rozsądku.
  Wszyscy ulegają fałszywej manipulacji, doskonale dyrygowanej na korzyść lobby klimatycznego, który świetnie prosperuje na kolosalnym ekonomicznym rynku wartości milliardów dolarów.

 • falconigel

  Oceniono 19 razy 5

  GRETA TO PARODIA

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX