Pracownicy Trumpa: chciał zbudować wzdłuż muru na granicy z Meksykiem fosę wypełnioną aligatorami

Zbudowanie muru na granicy z Meksykiem to prawdopodobnie nie jedyny pomysł, jaki miał Donald Trump na walkę z nielegalnym imigrantami. Jak pisze "The New York Times", prezydent USA chciał m.in. zbudować wzdłuż muru fosę i wypełnić ją aligatorami. Proponował też strzelanie ludziom w stopy.

Za niecały tydzień w Stanach Zjednoczonych ukaże się książka "Border Wars: Inside Trump’s Assault on Immigration" autorstwa dziennikarzy "New York Timesa" Julie Hirschfeld Davis i Michaela D. Sheara. Została ona napisana m.in. na podstawie rozmów z pracownikami Białego Domu i administracji Donalda Trumpa, którzy anonimowo opowiedzieli, jak wygląda od wewnątrz batalia toczona przez prezydenta USA przeciwko nielegalnym imigrantom z Meksyku.

Trump chciał zbudować fosę z aligatorami wzdłuż muru na granicy z Meksykiem

W książce, której fragmenty opublikował w środę "The New York Times", opowiedziano m.in. o spotkaniu w Gabinecie Owalnym między Donaldem Trumpem a jego pracownikami, do którego doszło w marcu 2019 roku. Prezydent Stanów Zjednoczonych miał wtedy podzielić się kilkoma zaskakującymi pomysłami.

Jednym z nich było zamknięcie całej granicy z Meksykiem w ciągu 24 godzin. Jego doradcy obawiali się jednak, że uniemożliwi to powrót do Stanów Zjednoczonych turystom, który przebywają w Meksyku i spowoduje spowolnienie ekonomiczne w obu krajach. Udało się im odwieść Donalda Trumpa od tego pomysłu.

Dużo bardziej kontrowersyjnym pomysłem było zbudowanie wzdłuż muru na granicy z Meksykiem fosy, którą miała być wypełniona wężami lub aligatorami. Prezydent USA miał oczekiwać od swoich pracowników, że stworzą kosztorys takiego przedsięwzięcia. 

Prezydent USA proponował strzelanie do nielegalnych imigrantów

Donald Trump miał również planować podłączenie muru do prądu, a na jego szczycie zamontowanie kolców, które byłyby w stanie przebić ludzkie ciało. 

Publicznie miał proponować również, aby strzelać w imigrantów nielegalnie przekraczających granicę, jeżeli rzucają kamieniami w strażników. Wycofał się z tego pomysłu, jednak na marcowym spotkaniu miał zaproponować, aby strzelać im w stopy, żeby ich spowolnić. Pracownicy poinformowali go, że takie rozwiązanie jest nielegalne.

Więcej o:
Komentarze (230)
Pracownicy Trumpa: chciał zbudować wzdłuż muru na granicy z Meksykiem fosę wypełnioną aligatorami
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 46 razy 16

  Aligatory. W fosie. I pewnie ich koszty karmienia także miałby pokryć rząd Meksyku.

  Ten facet nie jest normalny.

 • polakadam

  Oceniono 37 razy 15

  Przecież Trampek to idol pisirów.
  Taki ktoś nie może być normalny.

 • def11

  Oceniono 35 razy 13

  Czy ktoś z administracji Białego Domu pilnuje by brał leki na czas, a walizka z guzkiem atomowym była poza zasięgiem ?

 • jxl82

  Oceniono 25 razy 13

  Do opieki na aligatorami niech zatrudni nowych specjalistów z polskich stadnin.

 • def11

  Oceniono 17 razy 9

  Mogą być jeszcze wilcze doły, zapadnie i smoła na czas podpalana.. Będę aplikował na doradcę Trumpa.

 • krajek13

  Oceniono 16 razy 8

  Sie normalnie facet nie zna, ja nigdy nie zrozumie dlaczego tacy ludzie Jarka nie pytaja o te rzeczy - Jarek by im wytlumaczyl - krzyze na calej dlugosci granicy postawic, krzyz obroni przed wszystkim! :)

 • zdziwiony6

  Oceniono 20 razy 8

  A Meksykanie pchają się drzwiami i oknami do Ameryki rządząnej przez Trumpa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX