Bezdomna śpiewaczka z metra w Los Angeles podbija internet. 800 tysięcy wyświetleń na Twitterze

Filmik nakręcony przez policję z Los Angeles, na którym widać bezdomną kobietę śpiewającą na peronie metra arię Pucciniego, stał się bardzo popularny. Ma 808 tysięcy wyświetleń i 12 tysięcy polubień na Twitterze. Został wrzucony w ostatni czwartek.

"Miasto Los Angeles jest domem dla czterech milionów osób" - napisali na Twitterze funkcjonariusze LAPD. "Cztery miliony ludzkich historii, cztery miliony głosów... czasem warto zatrzymać się na chwilę, aby posłuchać jednego. Można wówczas usłyszeć coś naprawdę pięknego". Jako dowód zamieścili nagranie śpiewaczki.

Policja: ludzie dzwonili do nas, aby zapytać, dlaczego ona nie występuje na scenie

Funkcjonariusze twierdzą, że odnotowali mnóstwo telefonów od wzruszonych mieszkańców, którzy pytali, kim jest tajemnicza śpiewaczka operowa, która dała imponujący popis swojego talentu wokalnego na peronie metra, w otoczeniu pudeł, pakunków i toreb, stanowiących cały jej dobytek. "Dlaczego ona nie występuje na profesjonalnej scenie?" - takie pytania słyszeli policjanci z największego miasta Kalifornii.

Wkrótce po publikacji tweeta zainteresowały się nią ogólnokrajowe media.

 

Okazało się, że bezdomna kobieta wyśpiewująca arię w metrze, to nauczycielka muzyki, skrzypaczka i pianistka, 52-letnia Emily Zamourka. To również imigrantka z Rosji. Do Stanów Zjednoczonych przyjechała w wieku 24 lat, pracowała w szkole, dopóki nie zapadła na zdrowiu.

Bezdomna śpiewaczka: uwielbiam śpiewać w metrze

- Teraz śpię na kartonach, w każdym miejscu miasta, które nadaje się do spania - powiedziała mediom kobieta. - Często spotykam ludzi, którzy mi współczują, ale nie chciałabym być dla nikogo ciężarem. Dlaczego tak lubię śpiewać w metrze? Bo tam jest wspaniały pogłos!

Rzecznik policji z Los Angeles, sierżant Hector Guzman, powiedział, że wielu użytkowników Twittera w komentarzach prosiło, aby zgłosić Rosjankę do programu "Mam talent" albo do najsłynniejszego talk-show  Ameryki prowadzonego przez Ellen DeGeneres, by upublicznić jej wzruszającą historię. Emily nigdy nie brała lekcji śpiewu klasycznego. Gra na skrzypcach i pianinie, śpiewa w "wolnym czasie".

Więcej o:
Komentarze (82)
Filmik z bezdomna śpiewaczką z metra w Los Angeles, nakręcony przez lokalna policję, podbija Twittera
Zaloguj się
 • vins1

  Oceniono 26 razy 14

  Nauczycielka muzyki, skrzypaczka i pianistka na ulicy, to dopiero "amerykański sen"

 • siwywaldi

  Oceniono 11 razy 11

  Zidiocenie dzisiejszego społeczeństwa nie zna jak widać granic. Proponowanie by wzięła udział w programie "Mam talent", przebiło nawet nasz rodzimy idiotyzm, przejawiający się wystawieniem kandydatury Kononowicza na prezydenta.

 • zdziwiony6

  Oceniono 5 razy 5

  Każdy kto trochę zna realia życia w USA wie, że przyczyną problemów tej pani są jakieś poważne problemy: choroba psychiczna, uzależnienie od alkoholu lub narkotyków itp.

 • jerzytop

  Oceniono 11 razy 5

  Do Stanów Zjednoczonych przyjechała w wieku 24 lat, pracowała w szkole, dopóki nie zapadła na zdrowiu.
  Oto CAŁE stany wielkiego brata i pana trumpa . Jesteś zdrowy pracujesz płacisz podatki utrzymujesz ZŁODZIEI Wszystko jest OK . Zachorujesz WON na śmietnik

 • lemberg

  Oceniono 15 razy 5

  Wspaniala.
  Jezeli Amerykanie maja takich bezdomnych to jakich bezdomnych ma Rosja?.

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 4 razy 4

  Jak to mówią Amerykanie "Shitty California" ... chociaż Los Angeles to jeszcze nie jest takim zasranym miastem jak San Fransisco ... niestety ta biedna kobieta czy ze względu na uzależnienie od alkoholu, czy narkotyków nie zdążyła załapać się na kalifornijski exodus

 • baba67

  Oceniono 6 razy 2

  Trzeba pamiętać że każdy bezdomny przedstawi tylko cześć swojej historii. Tę bardziej medialną.Nawet jeśli pani nie ma problemów z alkoholem to nie wszystkie choroby psychiczne widać przy pierwszym kontakcie.

 • Jan Kot

  Oceniono 5 razy 1

  Proponuje ,,biednej" wdowie Agnieszce Trzech Nazwisk śpiewanie w metrze. Ona tak lubi się lansować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX