Tajwan: Nagranie z chwili zawalenia się 150-metrowego mostu. Trwają poszukiwania sześciu osób

Na północnym wschodzie Tajwanu, w miejscowości Su'ao, zawalił się 150-metrowy łukowy most. W chwili katastrofy przez most przejeżdżała cysterna z benzyną. Rannych zostało kilkanaście osób.

Most Nanfang'ao zawalił się ok. godziny 9:30 czasu lokalnego. W wyniku katastrofy z mostu spadła cysterna przewożąca benzynę. Pojazd spadł na zacumowane poniżej rybackie łodzie, niszcząc trzy z nich, po czym stanął w ogniu. W łodziach może być uwięzionych sześć osób. 

Tajwan: Służby poszukują sześciu osób. W akcji ratunkowej pomagają rybacy

Jak podaje CNA (anglojęzyczny nadawca z Singapuru), powołując się na komunikat Narodowej Agencji Pożarniczej Tajwanu, rannych zostało co najmniej dwanaście osób, w tym sześciu filipińskich i trzech indonezyjskich rybaków, a także pochodzący z Tajwanu kierowca cysterny. Dziesięć osób zostało przetransportowanych do szpitala, sześć z nich jest w ciężkim stanie. Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych katastrofy.

Służby podejrzewają, że w łodziach pod zniszczonym mostem może znajdować się sześć osób. Trwają poszukiwania. Premier Tajwanu Su Tseng-chang napisał na Facebooku, że "ratowanie życia jest priorytetem", zaznaczając, że poprosi odpowiednie służby, aby dołożyły wszelkich starań, by uratować wszystkich poszkodowanych. Minister spraw wewnętrznych Hsu Kuo-yung poinformował z kolei, że w akcji ratowniczej pomagają okoliczni rybacy - podaje CBS News.

W poniedziałek wieczorem przez północną i północno-wschodnią część Tajwanu przeszedł tajfun Mitag. Ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne tego dnia odwołano wiele lotów i przepraw promowych.

Więcej o:
Komentarze (29)
Tajwan: Nagranie z chwili zawalenia się 150-metrowego mostu. Trwają poszukiwania sześciu osób
Zaloguj się
 • pocalujta_wujta

  Oceniono 12 razy 6

  "To nagranie nie jest dostepne w Twoim kraju" Pajace Gazety tworza sztuczne ograniczenia. Na szczescie na YouTube sa oryginalne nagrania w tym bezposrednio z Chin. Jak nie chcecie, zeby Polak za granica czytal i ogladal Wasze wiadomosci to trudno. Sa inne zrodla. Glupota nie boli. Dzis zrodla informacyjne poza Polsjka i EU nie sa ograniczane. Widocznie ktos ma w Europie problemy z informacja, wolnoscia zrodel, cenzura komercyjna i takimi innymi. Powodzenia.

 • jupikajejmdf

  Oceniono 10 razy 2

  Pewnie przejeżdżał po nim przeładowany polski Janusz swoim ciągnikiem siodłowym

 • gonzoe

  Oceniono 5 razy 1

  "UWAGA! To wideo nie jest dostępne w twoim kraju"

  A co to niby ma być? Żeby Polak nie mógł korzystać z polskiego portalu?

 • chi-neng

  Oceniono 9 razy 1

  Wyobrazam sobie zaniedbania jakich dokonano w trakcie tworzenia tej konstrukcji.
  Tragedia dla przebywajacych w momencie katastrofy na moscie, pod mostem i w okolicach.

 • hrkukus

  Oceniono 2 razy 0

  Wszyscy rzucili się na pomoc, czyli do smartfonów. Świat poznawany i doznawany przez ekranik. I to wszędzie.

 • amedee321

  Oceniono 1 raz -1

  Mieszkam na Tajwanie od ponad 6 lat. Przez Tajwan co roku (glownie latem) przechodzi kilka tajfunow. W dniu tajfunu sa zwykle odwolywane zajecia w szkolach, urzedach i wiekszkosc ludzi zostaje w domu. Niestety znajda sie ludzie ktorym wiatr wiejacy z predkoscia 150km/h niestraszny... i potem tak to sie konczy.

 • jan.go

  Oceniono 3 razy -1

  No nie wiem , niby Tajwan i Korea Południowa to kraje bardzo rozwinięte technologicznie ale katastrofa za katastrofa

 • wisnia

  Oceniono 8 razy -6

  most runął jak karciany a piszą że wina cysterny i to ona zniszczyła łodzie, no boki zrywam

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX