Francja. Pożar w fabryce środków chemicznych. Odwołano zajęcia w pobliskich szkołach

Potężny pożar wybuchł w fabryce w Rouen na północy Francji. Płonie część zakładu, w którym są produkowane środki chemiczne. Przed pojawieniem się ognia słychać było wybuchy. Unoszący się nad fabryką dym jest widoczny z odległości kilku kilometrów.

Pożar wybuchł około godziny trzeciej w nocy. Ogniem zajął się zakład Lubrizol produkujący specjalistyczne smary chemiczne. Zabezpieczono obszar położony w promieniu 500 metrów od miejsca wybuchu pożaru. - informuje LeFigaro.

Do godziny 6:30 pożaru nie udało się dogasić. Na miejscu znajduje się 200 strażaków, którzy walczą z płomieniami. - informuje Le Parisien.

Wokół zakładu utworzono kordon bezpieczeństwa. Według kierownictwa przedsiębiorstwa i ratowników nikt nie został poszkodowany.

Pożar w Rouen we Francji

Jak podaje Le Parisien, w okolicy zamknięto żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe i średnie oraz domy opieki. Dotyczy to 13 gmin: Rouen, Bois-Guillaume, Mont Saint-Aignan, Isneauville, Quincampoix, Saint-Georges-sur-Fontaine, Saint-Andre-sur-Cailly, Saint-Pierre Street, Saint-Germain-sous-Cailly, Cailly, Bosc-Guerard-Saint-Adrien, Canteleu i Bihorel.

Mogło dojść do skażenia Sekwany

Francuskie władze oraz pracownicy fabryki donoszą, że mogło dojść do skażenia wod Sekwany. - informuje BBC News.

„Wciąż walczymy z ogniem, ryzykując, że zanieczyszczenie może przelać się do Sekwany” - powiedział Pierre-André Durand, prefekt Normandii.

Sekwana jest jedną z największych rzek Francji. Z Rouen płynie przez Paryż na południe i łączy się z kanałem La Manche na północy kraju.

Więcej o:
Komentarze (70)
Francja. Pożar w fabryce środków chemicznych. Odwołano zajęcia w pobliskich szkołach
Zaloguj się
 • duath

  Oceniono 14 razy 8

  Trolle widzę minusują jak leci. Hehehehehe znaczy ludzie nie nabierają się na mierną propagandę, jakżesz mi przykro xDD aż serce mi krwawi. xD

 • koenzymq10

  Oceniono 20 razy 6

  Emisja CO2 - limit roczny dla Francji wyczerpany. Gdzie jest Greta?

 • goostav234

  Oceniono 21 razy 5

  Aaaa, myślałem że to dzień jak co dzień w kalifacie, i smoluchy znowu podpaliły z 1000 samochodów na ulicy.....

 • camaretto

  Oceniono 6 razy 4

  OK, bardzo współczujemy Francuzom. Ale nikt nie powie, że się nie da - sprawcy ataku na stadion - grupa belgijsko - arabska - siedząw więzieniu. Oprócz "samobójców " Abdullah, Belgo - Arab jeden z organizatorów - siedzi ,jak doniosły media policyjne, prawdopodobny (współsprawca wybuchu). To nie tak, że WSZYSTKO ginie, ludzie jak chcą to wiedzą...

 • pavise

  Oceniono 24 razy 4

  Co chwilę coś we Francji się dzieje. W zeszłym tygodniu jod rozdawali mieszkającym koło elektrowni atomowej....to jakiś stan umysłu jest ta Francja.

 • ueue

  Oceniono 15 razy 3

  Mysle ze Macaron powinien w ramach protestu za zatrucie srodowiska tymi chemikaliami wyslac ludzi na protest do Polski xD

 • awitold4

  Oceniono 19 razy 3

  Makrą , aleś w atmosferę dwutlenkiem węgla przywaliła

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX