Donald Trump chciał zakpić z Grety Thunberg. Nastoletnia aktywistka odegrała się i pokazała dystans

Prezydent USA złośliwie stwierdził, że Greta Thunberg "wygląda na bardzo szczęśliwą dziewczynkę". Nastolatka nie przejęła się kpinami Trumpa i umieściła jego słowa jako swój opis na Twitterze.

Krótkie nagranie ze szczytu klimatycznego w Nowym Jorku, na którym Greta Thunberg patrzy na Donalda Trumpa, stało się źródłem tysięcy memów. Nastolatka morderczym wzrokiem spogląda na prezydenta USA, który - wbrew zapowiedziom - pojawił się na spotkaniu.

 

Trump dzień później próbował zakpić z emocjonalnego przemówienia Grety, która mówiła m.in.:

Ludzie umierają. Upadają całe ekosystemy. Jesteśmy na początku masowego wymierania, a jedyne, o czym potraficie mówić, to pieniądze i bajki o bezustannym wzroście gospodarczym. Jak śmiecie?!

"Wygląda na bardzo szczęśliwą dziewczynkę, którą czeka świetlana i cudowna przyszłość. Miło popatrzeć!" - napisał złośliwie Donald Trump, udostępniając fragment przemówienia Grety.

Nastolatka nie przejęła się jednak kąśliwościami prezydenta USA, a wręcz przeciwnie - pokazała ogromny dystans. Cytat z Trumpa umieściła w swoim opisie na Twitterze:

embed

Zmiana klimatu jest realna i odczuwamy ją już tu i teraz. Jeśli chcesz zapobiegać jej skutkom, wspieraj Greenpeace, które działa na rzecz rozwoju czystej energii i sukcesywnie walczy z opieszałością polityków. WEJDŹ TUTAJ >>

Światowe media opisują ruch aktywistki. "Thunberg nowym opisem na Twitterze strollowała Trumpa", "Trump próbował kpić z Thunberg w tweecie, a ona się odegrała" - to tylko przykłady tytułów, które pojawiły się w ciągu ostatniej doby. 

Trump nie wierzy w zmiany klimatu

Thunberg jeszcze przed szczytem mówiła, że nie zamierza spotykać się z prezydentem, bo nie wydaje jej się, że mogłaby go przekonać, by uwierzył w niebezpieczeństwa związane ze zmianami klimatu. Jak opisywaliśmy na Gazeta.pl, Trump nie ukrywał, że uważa zmiany klimatu za "mistyfikację". Kiedy obejmował stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych, cofał regulacje prawne, które miały ograniczyć emisję gazów cieplarnianych i ścinał finansowanie badań dotyczących zmian klimatycznych, w tym środki dla NASA na ten cel. Jesienią ubiegłego roku, po katastrofalnym huraganie "Michael", przyznał, że "coś się dzieje" z klimatem, choć od razu dodał, że nie jest przekonany, że wpływ na to ma działalność człowieka.

Jesteśmy świadkami największego strajku klimatycznego w historii. Protesty przeciwko bierności polityków wobec kryzysu klimatycznego odbyły się w 139 krajach świata. W Polsce ludzie wyszli na ulice 68 miast. Jeśli chcesz zpobiegać katastrofie klimatycznej, DZIAŁAJ:

<script type="application/javascript" src="https://www.greenpeace.pl/recurring/gazeta/iframe/greenpeace.js" id="greenpeace-recurring" data-version="gazkli1" />
Więcej o:
Komentarze (723)
Donald Trump chciał zakpić z Grety Thunberg. Nastoletnia aktywistka odegrała się i pokazała dystans
Zaloguj się
 • ochujek

  Oceniono 111 razy 55

  Nasi władcy też nie przejmują się kondycją klimatu. Gospodarkę opierają na węglu. Blokują elektrownie wiatrowe. Naśladują tego niemądrego prezydenta.

 • jango33

  Oceniono 57 razy 49

  Jak będziemy kupować co dwa lata nowego smartfona, telewizor, zafoliowane gruszki z Portugalii, ekologiczną żywność z końca świata spakowaną w 2 kg folii i kartonu, chińskie badziewie o nieustalonym składzie itp, to ta dziewczynka nawet jakby się spaliła pod białym domem to niczego nie zmieni. Pycha i chęć pokazania się sprawia, że ludzie kupują na pokaz, nawet niepotrzebne rzeczy.

 • miguell

  Oceniono 87 razy 41

  Ruskie trolle na forum wygrywają z Polakami. Co roku sprowadzamy więcej węgla, ropy i gazu. Ogromne pieniądze płyną do Putina

 • ameryka66

  Oceniono 101 razy 31

  Mam nadzieje ze ten pajac zwany prezydentem USA juz niedlugo nim bedzie.A co do mlodej aktywistki ?Wielkie brawa za odwage i madrosc o ktorych to cechach pajac zwany prezydentem moze tylko pomarzyc.

 • jxl82

  Oceniono 40 razy 18

  "a very happy young girl looking forward to a bright and wonderful future. ". Przecież Trump odpowiedział tak na pytnie, co sądzi o wizycie Adriana.

 • art_102

  Oceniono 38 razy 14

  Im ktoś bardziej tępy i mnij wyedukowany, tym bardzie zaprzeczał faktom, które dla idioty zawsze będa z czapy wzięte, bo on i tak nic nie kuma, niczym poza własną du...pą i się nie interesuje. Wazne, ze ma samochód wiekszy od sąsiada, a w naukowe "brednie" uwierzy, jak mocno na tej swojej du...pie to odczuje, ale wtedy to już bedzie za późno, w co oczywiście też nie uwierzy....
  Taki sort mamy teraz u władzy, do takiego zalicza sie też Trump. Co prawda on jest bardzo bogaty, ale nie on dorobił sie majątku, tylko go odziedziczył i traci w przerazajacy sposób. W ciagu kilku
  lat stracił 1 mld. dolarów, a w 90 latach o mało swoimi rozdmuchanymi inwestycjami nie doprowadził się do bankructwa i tylko dzięki pomocy banków, przekredytowaniom i wyprzedaży du zej części majątku, uratował tyłek. To, ze go jeszcze ma, to przede wszystkim nieruchomości, które same ba siebie zarabiają, i koniunktura, a teraz też jego popularność, kotrą niestety tą prezydenturą bardzo nadszarpnął.
  Mamy okazję go słuchać i widać jak na dłoni jaki to buc, megaloman i nieuk.
  Z małolatą , z kótrej się naśmiewa i traktuje z pobłażaniem, nie miałby szans w rozmowie o konkretach. Młoda jest nakrecona, odważna i konsekwentna. Znalazła cel w życiu, i to jet dobry cel. Zamiast ją krytykować, to radzę Trumpowi i pislandii sprawdzić podawane przez nią dane, bo nawet jak ma to w de, to ma jeszcze dzieci i wnuki. Moze niech raz pomyśli o innyc,h a nie tylko o sobie.

 • peterjk

  Oceniono 25 razy 13

  Osoby z Aspergerem jeśli już za coś się biora, to robia to na maxa, w PL jeszcze długo nic się nie zmieni w tej kwestii.

 • brutalnaprawda

  Oceniono 43 razy 13

  Jak sobie pomyślę, jaką kasę "zrobił" ten człowiek...jakich zaszczytów dostąpił.... i patrzę na niego oraz tą "kruszynkę" ...to rozumiem jak mała kropla potrafi drążyć skałę a zwykły kamyk obalać "olbrzymy".....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX