Emmanuel Macron przedstawił plan ochrony Amazonii. Prezydent Brazylii nie był nim zainteresowany

Na marginesie szczytu ONZ w Nowym Jorku prezydent Francji Emmanuel Macron, wspólnie z przywódcami Chile i Kolumbii, przedstawił sojusz na rzecz ochrony Amazonki i innych lasów tropikalnych. Wśród krajów, które wsparłyby ten pomysł, zabrakło Brazylii.

Na poniedziałkowej prezentacji o ochronie Amazonii, którą przedstawili prezydent Francji Emmanuel Macron, prezydent Chile Sebastian Piñera i prezydent Kolumbii Ivan Duque Marquez, byli obecni m.in. kanclerz Niemiec Angela Merkel, premier Norwegii Erna Solberg i prezydent Boliwii Evo Morales. 

Emmanuel Macron walczy o dobro Amazonii. Dania, Norwegia i Szwecja zwiększyły wkład w Zielony Fundusz Klimatyczny

Przedstawiony w trakcie szczytu ONZ plan zakłada m.in finansową pomoc międzynarodowych darczyńców, dzięki której zostanie zwiększony nadzór satelitarny nad lasami deszczowymi oraz zdolność reagowania w przypadku wybuchu kolejnych pożarów. Cel ten wspiera m.in. Francja. Ochronę lasów deszczowych wspierają również Wielka Brytania i Niemcy, ale także Dania, Norwegia i Szwecja, które od czasu szczytu G7 podwoiły swój wkład w Zielony Fundusz Klimatyczny.

"Wciąż mamy do zebrania 3 miliardy dolarów. Wzywam każdy kraj, który jeszcze tego nie uczynił, do zwiększenia swojego wkładu!" - napisał na Twitterze prezydent Francji Emmanuel Macron.

Pakt, osiągnięty na marginesie szczytu klimatycznego ONZ w Nowym Jorku, został podpisany pod nieobecność prezydenta Brazylii, na której terenie znajduje się największy fragment dżungli amazońskiej. Magazyn "Vice" komentuje, że brak podpisu Jaira Bolsonaro pod klimatycznym paktem ONZ pokazuje, że nie jest on zaangażowany w ochronę Amazonii.

Więcej o:
Komentarze (83)
Emmanuel Macron przedstawił plan ochrony Amazonii. Prezydent Brazylii nie był nim zainteresowany
Zaloguj się
 • czechy11

  Oceniono 15 razy 5

  To jest prezydent pomysły propozycje rozwiązania. A Anżej Pupa coś tam bełkocze pod nosem i to nie pytany bo żaden dziennikarz nie miał pytania do pana przypominającego przybocznego Trumpa.

 • jaja-kaczora

  Oceniono 21 razy 5

  No coz, Polak wszystko wie najlepiej, ekologie w doopie, smieci wywozi do lasu a w domu pali plastykiem i jak sie da to i oponami. W zyciu nigdzie nie byl(chyba byl tylko w gettcie dla turystow?), nic nie widzial, a wierzy tylko w to co powie Radio Maryja, gadzinowa Telewizja Polska, szczerbaty prezes Tysionclecia i ojciec Tadek Belzebub z Torunia. On wie ze to Ocieplenie Klimatu to spisek ekoterrorystow, lewactwa, rowerzystow, pedalow, zielonych, zotlych, czarnych, uchodzcow, Zydow, Sorosa i Tuska Donalda.
  AMEN i ALLELUJA!

 • jaja-kaczora

  Oceniono 15 razy 5

  Co tam się dzieje w tym kraju. Ciemnota i zabobon. Polak woli wierzyc szarlatanowi ubranemu w smieszne koronki(Tadek Belzebub) jak naukowcom z calego swiata! to juz wiecej KON zrozumie jak oglupiala przez konsumpcje dzicz mieszkajaca w tym kraju!

 • siwywaldi

  Oceniono 10 razy 4

  Oj tam, oj tam...
  Jak w Polsce przedstawiano plan OCHRONY przed szyszkową wycinką Puszczy Białowieskiej, to nasz prezydent TEŻ nie był tym zainteresowany

  Bo przecież pod rządami PiS, bliżej nam do standardów Ameryki Południowej niż Francji :-)

 • polakadam

  Oceniono 16 razy 4

  Można by było zmodyfikować umowę handlową z Brazylią w ten sposób aby wstrzymać import produktów rolnych wyprodukowanych kosztem niszczenia amazonii.
  Ten brazylijski hitlerek od razu by zaczął piszczeć cienkim głosem.

 • slimslider

  Oceniono 2 razy 2

  Makaron traci popularność we Francji, bo nie ma pomysłu na nic co ważne dla Francuzów, więc nadęty jak paw szuka szczęścia na arenie międzynarodowej.
  Ktoś powinien mu podpowiedzieć, ze pożary w Amazonii są corocznym naturalnym fenomenem, a wyższy poziomem CO2 w atmosferze powoduje szybko zwiększający się poziom zazielenienia naszej planety.

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 7 razy 1

  Ja akurat wspieram sadownictwo na Marsie i walkę z CO2 na Wenus

 • genocidezionism

  Oceniono 5 razy 1

  Niewypranymi onucali jedzie od Mc Arona .To ma byc prezydent Francji.
  Niech swoja geriatryczną żonę wyśle do Brasil odstraszy wszelkie robactwo od Amazonii.

 • tommychicago

  Oceniono 17 razy 1

  Juz niedlugo bo w noc sylwestrowa splonie na ulicach Francji okolo 1000 samochodow.
  Dzieje sie juz od lat 90 tych, glownie na przedmiesciach zamieszkanych przez imigrantow z Afryki i Bliskiego Wschodu.
  Ciekawe czy Macron ma jakis plan ochrony klimatu w tym wypadku? 🤨🤔

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX