Donald Trump: Dostałbym nagrodę Nobla, gdyby komisja była uczciwa

W trakcie konferencji poprzedzającej spotkanie z Imranem Khanem, premierem Pakistanu, Donald Trump stwierdził, że proces przyznawania nagrody Nobla jest wadliwy. "Dostałbym nagrodę Nobla, gdyby komisja była uczciwa" - dodał amerykański prezydent.

Donald Trump w trakcie poniedziałkowej konferencji stwierdził, że zasłużył na nagrodę Nobla, ale nigdy jej nie dostał, bo procedura przyznawania nagród jest wadliwa. Rozmawiając z dziennikarzami przed spotkaniem dwustronnym z pakistańskim premierem Imranem Khanem, Trump stwierdził:

Dostałbym nagrodę Nobla za wiele dokonań, jeśli komisja przyznawałaby ją uczciwie. A tego nie robi.

Trump rozmawiał z Khanem o wydarzeniach w spornym regionie Kaszmiru, który z powodu tego, że jest umieszczony między Indiami a Pakistanem - krajami roszczącymi sobie do niego pretensje - od wielu lat boryka się z konfliktami zbrojnymi. Kilka miesięcy temu Indie utraciły kontrolę nad częścią Kaszmiru.

Po tym, jak Donald Trump ogłosił się "wyjątkowo dobrym arbitrem", zagraniczny reporter zasugerował, że gdyby amerykański prezydent z powodzeniem pośredniczył w zawarciu pokoju, "bardzo prawdopodobnie" otrzymałby Pokojową Nagrodę Nobla.

Trump: Przyznanie Nobla Obamie było błędem

Podczas spotkania z dziennikarzami Trump nie omieszkał wbić szpilki swojemu poprzednikowi, Barackowi Obamie. "Przyznali nagrodę Obamie zaraz po tym, jak objął urząd prezydenta USA. Nawet on nie miał pojęcia, dlaczego i za co ją otrzymał" - stwierdził amerykański prezydent.

Więcej o:
Komentarze (167)
Donald Trump: Dostałbym nagrodę Nobla, gdyby komisja była uczciwa
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 55 razy 43

  Panie Prezydencie, gdyby Pan spadł z poziomu swojego ego na poziom swojej wiedzy o świecie, to by się Pan zabił.

 • krynolinka

  Oceniono 41 razy 27

  Te nie przesadzaj, pierwszy w kolejce do "uczciwego Nobla" jest pan prezes..Nasz pan prezes!

 • kuta_sik

  Oceniono 31 razy 23

  Malo kto wie, ale prezydent Trump razem z prezydentem Duda pracowali nad polaczeniem ogolnej teorii wzglednosci z kwantowa teoria pola i za to wlasnie im obu nalezy sie Nagroda Nobla.

 • konigin

  Oceniono 31 razy 21

  Im wiekszy glupiec, tym wiekszy arogant. Ciekawe skad u niego to przeswiadczenie o tej wyjatkowosci, bo chyba nie od forsy, ktora ma? Bezos czy Gates sa zupelnie normalni i maja pojecie o swiecie.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 19 razy 17

  Tym światem rządzą jakieś gowniarze z piaskownichy...
  fochy, mitomania, obrażanie się za byle co, bajdurzenie na poziomie czytanek z elementarzs, tłitowe wojny, fejsbukowi bohaterowie...
  Do czego to doszło, głupiejemy z kretesem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX