Macron do młodych: Jedźcie protestować do Polski! To ona blokuje unijne działania ws. klimatu

W drodze na szczyt klimatyczny Emmanuel Macron, pytany przez dziennikarzy "Le Parisien" o wstrzymywanie zmian w unijnej polityce klimatycznej, wskazał Polskę jako winowajcę.

- Prawda jest taka, że wszystko blokuje Polska. (…) Niech młodzi ludzie protestujący w Europie pojadą manifestować do Polski i pomogą mi przekonać tych, których ja nie mogę - powiedział prezydent Francji odnosząc się do prób wdrożenia neutralności klimatycznej w UE do 2050 r.

Neutralność klimatyczna i stanowisko Polski

W czerwcu br. liderzy UE zamierzali przyjąć wspólną deklarację o osiągnięciu neutralności klimatycznej do 2050 roku. Nie doszło do tego z powodu sprzeciwu kilku państw, w tym Polski.

- Najpierw należy ustalić, w jaki sposób naszym firmom i obywatelom zostanie zrekompensowany koszt wynikający z przestawienia się na droższe źródła energii - stwierdził wówczas Mateusz Morawiecki, przedstawiając sprzeciw Polski jako sukces oraz działanie mające na celu ochronę naszych interesów. 

23 września o 16 polskiego czasu rozpocznie się szczyt klimatyczny ONZ w Nowym Jorku. Weźmie w nim udział 60 przywódców państw.

Więcej o:
Komentarze (204)
Macron do młodych: Jedźcie protestować do Polski! To ona blokuje unijne działania ws. klimatu
Zaloguj się
 • hk043

  Oceniono 32 razy 22

  Polski prezydent bębnił że nie pozwoli zamordować górnictwa woli mordować (truć) mieszkańców.

 • paszczak.0

  Oceniono 25 razy 11

  No a Polakom dalej się wydaje, że co tam klimat, nas nie obejmuje. Dalej palcie węglem z Rosji to się dorobicie. Tylo kto wam potem pomoże? Bo chętnych to raczej nie widać. Już zaczyna powoli, bo powili brakować wody, ale co tam. Jakoś to będzie.

 • zbik_kapitan

  Oceniono 16 razy 8

  A tak a propos, co z pozarami dzungli amazonskiej? Cicho juz jakos.

 • michal_czytelnik

  Oceniono 14 razy 6

  No i co zrobią jak tu przyjadą - kulturalnie poprotestują!? Po suwerenie to spłynie bo niby czemu mieliby przestać palić wunglem i oponami przecież tak jest tanio. To żarty jakieś są Janusz i Grażyna mają PŁACIĆ WIĘCEJ za jakiś klimat. Polaczki się nie dadzą i ich rząd przecież nie będzie gorszy - nie zmieni nic w polityce klimatycznej chociażby żeby zrobić na złość.

 • kocio22

  Oceniono 14 razy 6

  JEŹDZIE??? Co to za forma? A może JEDŹCIE , niedouczona gimbazo?!

 • ryszard_kubaszko3

  Oceniono 41 razy 5

  Nie dziwię się, że ma ochotę wysłać żółte kamizelki jak już nie na Syberię, to chociaż do Polski...

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 10 razy 4

  Niech Żyją Żółte Kamizelki!!!
  J...ć Macrona

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX