Porwanie samolotu w 1985 r. i 17-dniowy koszmar zakładników. Policja aresztowała podejrzanego

Grecka policja aresztowała mężczyznę podejrzanego o porwanie samolotu 34 lata temu. 65-latek libańskiego pochodzenia był poszukiwany przez niemieckie służby. Został zatrzymany w porcie na wyspie Mykonos.

Mężczyzna został zatrzymany podczas kontroli paszportowej, kiedy wysiadał ze statku. Niemieckie służby poszukiwały go za przestępstwa terrorystyczne, szczególnie porwanie samolotów w 1985 i 1987 roku.

34 lata temu mężczyzna uczestniczył w uprowadzeniu maszyny należącej do amerykańskich linii lotniczych TWA, która leciała z Kairu do San Diego z międzylądowaniami w Atenach, Rzymie, Bostonie i Los Angeles. Na jej pokładzie było 145 pasażerów. Byli to głównie Amerykanie.

Grecja. Aresztowano podejrzanego o porwanie samolotu w 1985 r.

Tuż po stracie z Aten, w drodze do Rzymu, dwaj mężczyźni libańskiego pochodzenia, zmusili pilotów do lądowania w Bejrucie. Porywacze żądali uwolnienia libańskich muzułmanów przetrzymywanych w Izraelu. Podczas porwania zginął jeden z pasażerów. Ofiarą terrorystów był 23-letni płetwonurek z amerykańskiej Marynarki Wojennej. Jego ciało wyrzucono na płytę lotniska. Pozostali zakładnicy byli uwalniani etapami, ostatnia osoba opuściła pokład po 17 dniach od porwania samolotu.

Dwa lata po uprowadzeniu Libańczyk został aresztowany we Frankfurcie. W tym samym czasie jego współpracownicy porwali w Bejrucie dwóch Niemców i doszło do wymiany. Od tamtej pory porywacz pozostawał na wolności.

Policja odmówiła podania personaliów mężczyzny w związku z toczącym się postępowaniem. Ministerstwo Spraw Zagranicznych Libanu poinformowało z kolei, że aresztowany mężczyzna to libański dziennikarz Mohammed Ali Hammadi.

Więcej o:
Komentarze (49)
Porwanie samolotu w 1985 r. i 17-dniowy koszmar zakładników. Policja aresztowała podejrzanego
Zaloguj się
 • marywil2012

  Oceniono 10 razy 4

  może można go na kogoś wymienić? towar trochę przechodzony ale zawsze może da się za jakiegoś wyliniałego macierewicza (a jak tam raport komisji ds smoleńska...hahaha)?

 • jan.go

  Oceniono 3 razy 1

  Przez chwilę był to nasz "sport" narodowy i byliśmy nim mistrzami świata na głowę bijąc Palestyńczyków itd Drogie dzieci pisząc i czytając o tych czasach miejcie na uwadze że to całkowicie inny terroryzm jak dzisiaj Nikt nikomu łba nie odcinał Trwały zakulisowe negocjacje USA jeszcze siedziało okrakiem na barykadzie i miało kontakt z najbardziej poszukiwanymi terrorystami z Palestyny i Libanu Dzisiaj nawet Izrael przyznaje że zabijanie tych ludzi było poważnym błędem Dzisiaj co innego Dzisiaj to konflikt ideologiczny o religię i pieniądze Wtedy to była prawie klasyczna wojna a taka można zakończyć pokojem

 • kroliklesny

  Oceniono 4 razy 0

  Facet jest takim Libanczykiem, jak ja Koreanczykiem i to polnocnym. To Palestynczyk zamieszkaly w Libanie. Teraz jego potrzymac 17 dni bez mozliwosci skorzystania z toalety, z bombka (moze byc choinkowa) zawieszona na glowa itd. Oko za oko- jak to na Bliskim Wschodzie!

 • romikus

  Oceniono 4 razy 0

  Allah tak chciał.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 6 razy 0

  Zostaną porwani kolejni obywatele RFN i tak w koło Macieju Wojtek!

 • muminos1

  Oceniono 3 razy -1

  Przecież była wymiana. To nie jest uczciwe

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX