Nielegalne testy w klasztorze na zachodzie Francji. Badano leki na choroby Alzheimera i Parkinsona

We Francji nielegalnie testowano lekarstwo na chorobę Alzheimera. Prób klinicznych dokonywano także na osobach cierpiących na chorobę Parkinsona. W sumie w eksperymencie mogło uczestniczyć nawet 400 osób.

Nielegalna klinika działała w salach klasztornych wynajętych od zakonu benedyktynów, w miejscowości Saint-Benoît w zachodniej Francji. To właśnie tam, bez zgody krajowej agencji bezpieczeństwa leków, testowano nieznane substancje, które miały wyleczyć ponad 350 ochotników cierpiących na choroby Alzhaimera i Parkinsona.

Badania prowadziła organizacja "Fonds Josefa", która ma siedzibę w Poitiers, a za eksperymenty odpowiadał profesor Henri Joyeux, znany we Francji przeciwnik szczepień. On sam twierdzi, że badania prowadzone w pomieszczeniach klasztoru nie miały charakteru klinicznego lecz naukowy.

Jak opowiadają świadkowie chorzy przyjeżdżali do klasztoru na krótko. Przyklejali na noc plastry, rano oddawali krew do analizy. Gdy sprawa wyszła na jaw Krajowa Agencja Bezpieczeństwa Leków i Środków Opieki Zdrowotnej zakazała dalszych praktyk. Służby jednak nie weszły na teren klasztoru i nie prowadziły przeszukania. O tym, że takie badania są prowadzone agenci dowiedzieli się przy okazji kontroli przeprowadzonej na początku września w jednym z laboratoriów, do którego trafiała krew uczestników badań.
Jak oświadczyła francuska minister zdrowia Agnes Buzyn sprawą zajmie się prokuratura.

Komentarze (53)
Francja. Nielegalne testy w klasztorze. Badano leki na choroby Alzheimera i Parkinsona
Zaloguj się
 • montechristo19702014

  Oceniono 16 razy 10

  Służby jednak nie weszły na teren klasztoru i nie prowadziły przeszukania .... to we Francji klasztory też są ponad prawem .... zadziwiające ...

 • lubat

  Oceniono 8 razy 6

  Mieszanie do tego klasztoru jest nadużyciem. Jeśli ja bym wynajął komuś mieszkanie w swoim domu i ten ktoś np. handlowałby pornografią dziecięcą, to ja nie mogę za to odpowiadać. Klasztor też wynajął tylko wolne pomieszczenia naukowcom, a nie gangsterom. I nie ma prawa kontrolować swoich najemców.

 • lgsz

  Oceniono 16 razy 6

  w poznaniu też robili eksperymenty medyczne ale przy leczeniu chorób naczyń i o tym media też donosiły, co więcej w publicznej klinice i to tak, że pacjenci nie byli o tym informowani a w proceder był wmieszany przedstawiciel władzy szpitalnej - to mnie zmroziło w publicznym szpitalu na nas eksperymentują (dla pieniędzy wszystko ludzie są w stanie zrobić i tu nawet kościół nie pomoże - taki efekt powszechnego nadmiernego konsumpcjonizmu nakręcanego przez media i reklamę)

 • lubat

  Oceniono 5 razy 5

  Po co szukać aż we Francji, w Polsce też się "eksperymentuje".

  "Afera eksperymentów na ludziach ciągnie się od 2007 roku. Teraz znalazła swój finał. Skandaliczny.
  Przypomnijmy, że od 2007 m.in. w Grudziądzu przeprowadzano eksperymenty medyczne polegające na podawaniu szczepionek na ptasią grypę, w tym bezdomnym, naruszając wszelkie procedury, czyli nie informując dokładnie ani o tym, co jest im podawane, ani o możliwych skutkach. Wprawdzie wyrażali zgodę na zabiegi, ale nie wiedzieli dokładnie, na czym one polegają.

 • lesnojeziorska

  Oceniono 14 razy 4

  Zdziwilibyście się, ile Watykan zarabia na sprzedaży antykoncepcji i leków poronnych. Dlatego je tak reklamuje.

 • incipit

  Oceniono 16 razy 4

  Mafia sukienkowa za kasę i sex sprzeda każdego.

 • shtalman

  Oceniono 11 razy 3

  Następny nawiedzony leczy poprzez modlitwę i wydajemisięizm, ciało człowieka to jedna wielka skomplikowana fabryka chemikaliów i tu żadne zaklęcia nie pomogą tylko rzetelne badania

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX