Wielka Brytania. Polak chciał "pokryć ulice Londynu krwią". Został skazany na więzienie

Osiemnastoletni Polak zamieszkały w High Wycombe w Wielkiej Brytanii został skazany na cztery lata więzienia za posiadanie materiałów terrorystycznych służących do produkcji bomb i broni palnej.

Jacek T., 18-letni Polak z High Wycombe w Wielkiej Brytanii przyznał się do 10 zarzutów dotyczących zbierania informacji terrorystycznych i posiadania materiałów pozwalających przeprowadzać tego rodzaju  ataki - informuje BBC. Na tej podstawie został skazany na cztery lata pozbawienia wolności.

18-letni Polak marzył o przeprowadzaniu ataku terrorystycznego

Brytyjski sąd uznał, że 18-latek prezentował ekstremistyczne, neonazistowskie poglądy i stanowił "wyjątkowe zagrożenie". Zwrócono uwagę na jego zainteresowanie bronią i materiałami wybuchowymi, a także jego powiązania z grupą Sonnenkrieg Division, znaną ze swoich ultraprawicowych poglądów.

W trakcie zatrzymania Jacka T. na lotnisku Luton w lutym tego roku, policja odnalazła przy nim m.in. instrukcje, jak własnoręcznie przygotować bombę i broń palną. Podczas jego pobytu w areszcie w celi więziennej znaleziono notatnik, w którym zapisał, że chciałby "wypełnić serca strachem, a ulice Londynu krwią". Natrafiono również na nagranie, na którym zdradził, że marzy, aby przeprowadzić zamach terrorystyczny.

Jacek T. miał powiązania z innym Polakiem skazanym w Wielkiej Brytanii

18-letni Polak miał także powiązania z Oskarem D.-K., Polakiem skazanym w czerwcu tego roku za namawianie do zabicia księcia Harry'ego.

Jacek T. miał również posiadać okultystyczne księgi, zawierające satanistyczne teksty, które ujawniały m.in. obsesję 18-latka na punkcie krwi. Miał mieć również materiały w których była mowa o osiąganiu nazistowskich celów politycznych poprzez przemoc i ataki terrorystyczne.

Więcej o:
Komentarze (86)
Wielka Brytania. Polak skazany za posiadanie materiałów do produkcji bomb. Chciał "pokryć ulice Londynu krwią"
Zaloguj się
 • turbojaszczur

  Oceniono 45 razy 37

  Mogl debil przeprowadzic sie do Bialegostoku a jego poglady spotkaly by sie z uznaniem. W Anglii czeka go 4 lata w pierdlu a habibi z Pakistanu bedzie mu szeptal do ucha opowiesci Szeherezady.

 • dejtrejder

  Oceniono 36 razy 32

  No cóż, pewnie miał pisuar zamiast mózgu...

 • w-al

  Oceniono 34 razy 26

  " 18-letni Polak marzył o przeprowadzaniu ataku terrorystycznego..." - to nie "ciapaty" tylko "nasz" ?

 • hatteras

  Oceniono 27 razy 23

  Mozecie sobie poogladac video z ataku polskich faszystow na uczestnikow wielokulturowego festiwalu w Londynie.Przeciez to wola o pomste do nieba!Skad sie wziela taka swolocz w narodzie,ktory tyle wycierpial od faszystow.Czy nie uwazacie ,ze tolerujac tych sq...synow stajemy sie automatycznie wspolodpowiedzialni?

 • boo-boo

  Oceniono 23 razy 19

  No przecież kurdupel ostrzegał przed imigrantami......

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 19 razy 15

  Napisałem to w odniesieniu do islamskiego terrorysty i piszę w odniesieniu do polskiego:
  Kolejny idiota.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 25 razy 15

  W Polsce PiS zaraz by został bohaterem, Brudziński z Błaszczakiem publicznie by za niego ręczyli, a Jędraszewski by go pobłogosławił.

  Jego zachowanie i poglądy w Polsce PiS robią się powoli normą, wręcz oficjalną ideologią partii rządzącej popieraną dodatkowo przez kościół rzymskokatolicki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX