Francja. Czarna pantera przechadzała się po dachach kamienic i zaglądała w okna. "Surrealistyczne"

Mieszkańcy jednego z osiedli w Armentieres na północy Francji przeżyli chwile grozy. Po dachach jednej z kamienic przez kilka godzin przechadzała się... czarna pantera. Zwierzę zaglądało mieszkańcom przez okna i obserwowało z góry przechodniów. W końcu zostało schwytane przez służby.

W środę 18 września po godzinie 18 mieszkańcy jednego z osiedli w Armentieres na północy Francji zaczęli alarmować służby, że po dachach ich kamienicy przechadza się duża, czarna pantera - podaje portal France Info. Zwierzę chodziło po dachu, zaglądając mieszkańcom w okna i obserwując z góry przechodniów. 

Francja. Puma przechadzała się po dachach kamienic

Pantera przechadzała się po dachu kamienicy przez blisko dwie godziny. Niektórym mieszkańcom Armentieres udało się ją nagrać. "Siedzisz sobie spokojnie w domu, a za oknem przechadza się czarna pantera", "Surrealistyczne", "Szok, urządziła sobie spacer po dachu" - pisali w mediach społecznościowych. 

Na miejscu interweniowały straż pożarna i żandarmeria. Ostatecznie służbom udało się zagonić zwierzę do jednego z mieszkań. Wówczas lekarz weterynarii podał panterze środek usypiający, który został wystrzelony z karabinu.

Pantera została umieszczona w klatce i przekazana pod opiekę francuskiej Ligi Ochrony Zwierząt - specjaliści ocenili, że ma około 5-6 miesięcy. Najprawdopodobniej była pozyskana z nielegalnej hodowli i trzymana wbrew prawu w warunkach domowych. "Jej domniemany właściciel uciekł, zanim na miejscu pojawiła się policja" - podaje Le Globe.

Więcej o:
Komentarze (116)
Francja. Czarna puma przechadzała się po dachach kamienic. "Surrealistyczne", "Zaglądała przez okna"
Zaloguj się
 • naczelnik_czerpak

  Oceniono 35 razy 31

  To kot prezesa. Utuczył się na naszym skubany!

 • zewszad_i_znikad

  Oceniono 25 razy 19

  To nie puma, tylko lampart. A na podstawie dość krótkiego ogona zastanawiam się nawet, czy przypadkiem nie jaguar - sylwetka pasuje bardziej do lamparta, jaguary są bardziej masywnie zbudowane, ale ogon wydaje się zdecydowanie bardziej jaguarzy niż lamparci.
  Potoczna nazwa "czarna pantera" może oznaczać czarnego lamparta lub jaguara. Czarne pumy to niepotwierdzona odmiana barwna. Znam tylko przypadek (choć zaznaczam, że nie jestem specjalistką, weterynarką - po prostu tygrysomanką od drugiego roku życia i ogólnie miłośniczką wielkich kotów) miotu, w którym jedna pumka miała zwykłe ubarwienie (czyli płowe z cętkami charakterystycznymi dla małych pum), a druga była wyraźnie ciemniejsza, wpadająca w szary brąz. Ale do czerni nadal daleko.

 • xsawer

  Oceniono 16 razy 14

  Gdyby była różowa...

 • felicjan.dulski

  Oceniono 12 razy 12

  Czarna puma,czarna pantera...
  Wszystko jedno.
  Nosorożec też słoń?

 • eurotram

  Oceniono 14 razy 12

  I weź tu teraz otwórz okno w nocy i spróbuj przepłoszyć jak spać nie daje...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX