Korea. Zamordował 10 kobiet. Po 30 latach policja odnalazła sprawcę

Policja w Korei Południowej twierdzi, że po 30 latach zidentyfikowała podejrzanego o zabójstwa dokonywane w latach 1986-1991. Na podstawie historii morderstw powstał film.

Ponad 30 lat temu, między 1986 a 1991 rokiem, w Hwaseong, mieście oddalonym o 60 km od Seulu, doszło do serii brutalnych morderstw. Nieznany sprawca gwałcił i zabijał swoje ofiary, dusząc je ich własnymi rajstopami oraz bluzkami. Za swoje cele morderca obierał dziewczynki i kobiety w wieku od 13 do 71 lat - informuje CNN.

W każdym z 10 przypadków doszło do napaści na tle seksualnym, a potem do morderstwa. Większość ofiar została uduszona

- informuje rzecznik policji z prowincji Gyeonggi w rozmowie z CNN.

Przez wiele lat sprawca był ścigany łącznie przez dwa miliony funkcjonariuszy. Służby przesłuchały 21 tys. osób. Historia poszukiwań stała się inspiracją do nakręcenia filmu "Memories of Murder", który opowiada o jednym z najbardziej zagadkowych dochodzeń w historii Korei Południowej - podaje Yonhap, południowokoreańska agencja informacyjna.

Kto jest mordercą?

Do wytropienia sprawcy przyczyniła się technologia. Na jego trop policjanci natknęli się dopiero, kiedy przeprowadzili analizę kryminologiczną materiału genetycznego, który został pobrany w miejscach zbrodni. Badanie wykazało zgodność DNA podejrzanego w materiale dowodowym dotyczącym trzech spośród 10 morderstw.

W lipcu policja zwróciła się do krajowej służby kryminalistycznej o sprawdzenie materiału genetycznego pobranego z miejsc zbrodni

- przyznał Ban Gi-Soo, dyrektor zespołu ds. dochodzeń w sprawie seryjnych morderstw w Hwaseong.

Okazuje się, że podejrzany to 50 latek, który odsiaduje już wyrok w koreańskim więzieniu. W 1994 roku trafił do więzienia za gwałt i morderstwo szwagierki. Sprawca został skazany na dożywotnie pozbawienie wolności. Policja nie ujawniła jego tożsamości. Domniemany morderca uniknie jednak zarzutów o morderstwa dokonane w latach 1986-1991, ponieważ w 2006 roku sprawa uległa przedawnieniu.

Mimo że sprawa się przedawniła, policja wciąż prowadziła dokumentację dotyczącą sprawy, kontrolowała nowe poszlaki, weryfikowała kolejne materiały

- poinformował Ban Gi-Soo.

Śledczy informują, że zespół dochodzeniowy wciąż bada kolejne dowody, by ustalić, kto stoi za śmiercią pozostałych ofiar.

Więcej o:
Komentarze (25)
Korea. Zamordował 10 kobiet. Po 30 latach policja odnalazła sprawcę
Zaloguj się
 • norbertrabarbar

  Oceniono 21 razy 17

  U nas wciąż nie wiadomo czy sygnały dźwiękowe były włączone jak twierdzi Beata Szydło,
  czy nie były włączone jak twierdzą niezależni świadkowie.

  I co zrobisz? Nic nie zrobisz!

 • ochujek

  Oceniono 18 razy 14

  U nas szybko znikają ślady z miejsca przestępstw. Tak było w przypadku śmierci Pani Blidy, wypadku Szydło, afery karpackiej itd.

 • brutalnaprawda

  Oceniono 12 razy 8

  Brawo...w Wolsce po kilkunastu latach nie są w stanie zidentyfikować zwłok...po dwóch latach giną dowody w prostych sprawach...po dwóch dniach, może i mnie już tutaj nie będzie, bo komentując rzeczywistość/ w odniesieniu do wieloletniego doświadczenia i spostrzeżeń staję się niewygodny dla aparatu partyjnego "u władzy"

 • bonenecklace

  Oceniono 6 razy 4

  A jednak technologia zwyciężyła. Podobnie sprawa wyglądała w przypadku EAR/ONS (książka zmarłej Michelle McNamary), wydawało się, że sprawca (mimo zuchwałości i popełnionych błędów) uniknie sprawiedliwości, ale wytrwałość śledczych przyniosła efekty. "Zagadka zbrodni" to w ogóle jeden z lepszych filmów o tej tematyce, nawet lepszy od kultowego "Siedem" i "Milczenia owiec". Ciekawe, czy uda się również ustalić kto był Zodiakiem? Gratulacje dla śledczych.

 • dublet

  Oceniono 2 razy 2

  W Polsce seryjny samobójca morduje świadków pisowskiej afery pedofilskiej na Podkarpaciu. Został już tylko jeden świadek a później sprawa będzie już czysta...

 • weedy.lea

  Oceniono 2 razy 2

  2 miliony funkcjonariuszy????

 • e50504

  Oceniono 4 razy 2

  Polecam ten film, coś genialnego

 • swru

  Oceniono 3 razy 1

  Co mnie to obchodzi ? ja mam 500+. Jeśli będziemy się gorliwie modlić za PiS i Jarosława to może da nam w przyszłym roku +600

 • baltazar_gabkaa

  0

  no to moze ktos wyjazni morderstwo Pani Blidy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX