Francja: Emmanuel Macron chce kar dla krajów, które odmawiają przyjęcia migrantów

Unia Europejska musi wprowadzić nowy, automatyczny system przyjmowania migrantów uratowanych z wód Morza Śródziemnego - zgodzili się w środę prezydent Francji Emmanuel Macron oraz premier Włoch Giuseppe Conte. Francuski polityk opowiedział się także za karaniem krajów, które nie chcą przyjmować migrantów.

Podczas spotkania w Rzymie Emmanuel Macron i Giuseppe Conte starali się naprawić trudną relację Francji i Włoch. Drugi ze wspomnianych krajów od dawna skarży się, że musi samodzielnie radzić sobie z setkami tysięcy migrantów, którzy w ostatnich latach przekroczyli Morze Śródziemne. Włochy uważają także, że francuskie organizacje pozarządowe odegrały istotną rolę w ratowaniu migrantów, ale Francja nie zrobiła wystarczająco dużo, aby pomóc w ich przyjęciu. Spowodowało to wzrost napięcia między Paryżem a Rzymem - relacjonuje Reuters. Emmanuel Macron stara się jednak załagodzić ten konflikt

- Włochy spotkały się z brakiem zrozumienia i niesprawiedliwością. (...) Jestem przekonany, że do przyjmowania imigrantów potrzebny jest automatyczny mechanizm europejski - powiedział Emmanuel Macron dziennikarzom w Rzymie.

Prezydent Francji podkreślił, że działania Unii Europejskiej dotyczące migrantów powinny odpowiadać trzem wymogom: wymogowi człowieczeństwa, solidarności i skuteczności.

Emmanuel Macron: Francja jest gotowa na udział w programie redystrybucji migrantów

Prezydent Francji powiedział, że kraje, które odmawiają udziału w programie redystrybucji migrantów, powinny zostać „poważnie ukarane”. Macron nie wdawał się w szczegóły, ale zapowiedział, że kwestia ta zostanie wkrótce omówiona przez ministrów spraw wewnętrznych Unii Europejskiej. Zdaniem prezydenta Francji odpowiedzią na migracje powinno być tworzenie rozwiązań polegających na skutecznej współpracy między krajami członkowskimi wspólnoty.

- Niezbędne jest, aby Unia Europejska zmieniła swoją taktykę w kierunku zarządzania strukturalnego, a nie zarządzania kryzysowego napływami migrantów - powiedział Giuseppe Conte.

Premier Włoch potwierdził, że Emmanuel Macron zapewnił go o pełnej gotowości Francji do udziału w europejskim mechanizmie przyjmowania migrantów, redystrybucji i skutecznego ich odsyłania. Jak pisze "The Washington Post", sprawdzianem dla tych deklaracji będzie zaplanowane na przyszły tydzień spotkanie ministrów spraw wewnętrznych Włoch, Francji i i innych krajów Unii Europejskiej, które odbędzie się na Malcie. Wówczas okaże się, czy apele polityków można przekształcić w konkretne działania na rzecz stabilnej współpracy europejskiej w zakresie migracji.

Więcej o:
Komentarze (141)
Francja: Emmanuel Macron chce kar dla krajów, które odmawiają przyjęcia migrantów
Zaloguj się
 • cezar61

  Oceniono 35 razy 25

  A może te pieniądze przeznaczyć na ochronę granic i walkę z przemytnikami ludzi?

 • 68jacekw

  Oceniono 36 razy 22

  A może odwrotnie? Kary dla tych którzy nielegalnych przyjmują. I uznanie za przemytników i handlarzy ludźmi "organizacji pozarządowych",których statki bezkarnie dowożą tych ludzi z Afryki.Łącznie z igłównym sponsorem Sorosem wygodnie mieszkającym w USA w rezydencji chronionej murami żeby nikt niepożądany tam nie wszedł.

 • mmgazeta

  Oceniono 37 razy 21

  Prezydent Macron właśnie rozbija Unię Europejską.
  Czy działa na polecenie Putina?

 • qawsedrftg

  Oceniono 29 razy 19

  So yesterday! Skoro są "uratowani" to dlaczego ich nie odstawią skąd ruszyli? To jest przemyt na wielką skalę i niszczenie Europy.

 • saves

  Oceniono 47 razy 19

  Brawo Macron. A teraz leć na zdjęcie z gejami. Pióra im opadają i dildosy odklejają. A... Przy okazji... Jak znajdziesz chwilę, to zajmij się protestem żółtych kamizelek i niesprawnymi atomówkami.

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 23 razy 17

  "Francuski polityk opowiedział się także za karaniem krajów, które nie chcą przyjmować migrantów. "

  Makron i poprzednicy już zmurzynili i zarabizowali Francję.
  Skutek: permanentny stan wyjątkowy i rozruchy.
  Mało im tego.
  Teraz chcą zmurzynić i zarabizować Europę.
  Polska nie chce być zmurzyniona i zarabizowana.

 • spocony_w_lodowce

  Oceniono 24 razy 16

  Czy podejmowanie migrantów z wód przybrzeżnych Afryki i transportowanie ich od Europy można nazwać ratowaniem?

 • pies_fafik

  Oceniono 23 razy 15

  "Osadnictwo islamskie na prawie francuskim"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX