Malezja. Ogromny pożar hotelu. Ewakuowano 34 polskich turystów

34 polscy turyści zostali ewakuowani z hotelu w Malezji, w którym doszło do nagłego pożaru - donosi RMF FM. Najprawdopodobniej był on spowodowany wybuchem butli z gazem. Biuro Rainbow Tours obsługujące wycieczkę zapewnia, że wszystkich turystów udało się ewakuować, a żaden z nich nie odniósł obrażeń.

Do pożaru w czterogwiazdkowym hotelu Berjaya Tioman w Malezji doszło w środę nad ranem. Najprawdopodobniej doszło do wybuchu butli z gazem. O zdarzeniu informowali turyści, którzy przebywali w hotelu w chwili pożaru. "Słuchacze, którzy się z nami skontaktowali, informowali o krzykach i chaotycznej akcji ratunkowej" - relacjonuje radio RMF FM, które jako pierwsze poinformowało o pożarze.

Malezja. Turyści ewakuowani po pożarze

Pożarowi towarzyszył silny wybuch, który widać na zdjęciach i filmach zamieszczanych przez malezyjskie media. Nad budynkiem unosiły się kłęby dymu, ogniem zajął się dach, a następnie całe wnętrze hotelu. Budynek został doszczętnie strawiony przez ogień. - Dwa budynki zostały w 100 procentach zniszczone. Hotelowa restauracja spaliła się w 90 procentach - poinformował przedstawiciel malezyjskiej straży pożarnej cytowany przez lokalny portal New Straits Times.

Biuro Rainbow Tours przekazało, że wszystkich turystów udało się bezpiecznie ewakuować, a ich rzeczy osobiste nie uległy zniszczeniu. Turyści zostali przetransportowani do innego hotelu, w którym będą przebywali do piątku. Wówczas - zgodnie z planem wycieczki - wyruszą promem do Singapuru, a stamtąd wsiądą w samolot do Polski.

Obecnie trwa dogaszanie pożaru, strażacy podkreślają, że sytuacja jest opanowana.

Więcej o:
Komentarze (18)
Malezja. Ogromny pożar hotelu. Ewakuowano 34 polskich turystów
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 10 razy 10

  Ogromny pożar?
  Wystarczy wejść w Google, żeby zorientować się, ze hotel to zespół niewielkich prawdopodobnie zbudowanych z drewna pawilonów. A spaliła się prawdopodobnie restauracja i coś tam jeszcze, skoro rzeczy klientów hotelu nie uległy zniszczeniu, ani NIE MA informacji o poszkodowanych ludziach.

  I to jest własnie przykład, jak dzięki współczesnym mediom i nagrywanym na telefon filmikom, , z pożaru "sławojki", można zrobić sensację, na miarę "drugiego Titanica"... :-))

 • drakaina

  Oceniono 6 razy 6

  Czy w tytule na pierwszej nie mogłoby być "Uratowano [wstaw odpowiednią liczbę lub przybliżenie], w tym 34 Polaków"? Czy naprawdę tylko Polacy się liczą?

 • sir_labedz

  Oceniono 9 razy 3

  Lecieć pół świata, żeby na stosunkowo niewielkiej wyspie spędzać wakacje w tym samym hotelu z 33 innymi Polakami... Po co jechać na wakacje?

 • volta2

  Oceniono 2 razy 2

  sfajczyła się restauracja, nad nią jeśli ktoś mieszkał, to tylko obsługa, domki są tam w oddaleniu więc dość bezpiecznie pewnie było.
  samo miejsce fajne, byłam choć tam akurat tylko gościnnie, mieszkałam w innej miejscowości. nie powiem, lekko mnie zmroziło - szkoda miejsca

 • kajman6

  Oceniono 2 razy 2

  Zobacz na youtub " safelineab"
  Może uratować twoje życie !

 • monia0kilm

  0

  www.zwiaz.pI

 • lactum

  0

  I jak tego cudem nie nazwac?

 • krunghtep01

  0

  Potwierdzam to co napisal siwiwaldi.Znam wyspe ,warta odwiedzenia,Ostatnio bylem w lotym 2018 ,mam juz reserwazja na 2020 od 1-go do 8-go. Berjaya znajduje sie w miejscowosci Tekek,najwiekszej na wyspie.My mieszkamy zwykle w Selesa hotel,troche dalej od orzystani promowej niz Berjaya Co do Berjaya resort podejrzewalbym podpalenie bo to nietrafiona inwestycja.Wyspa piekna ale jest taki problem ze z powodow pogodowych [sztormy] czasami kilka dni nie mozna na nia doplynac .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX