Anglia: zatrzymano trzech nastolatków podejrzewanych o podpalenie domu, w którym mieszkali Polacy

Po wspólnym dochodzeniu policji i straży pożarnej funkcjonariuszom udało się zatrzymać osoby, podejrzewanie o podpalenie domu zamieszkałego przez Polaków w miejscowości Shirebrook w Anglii. Domniemanymi sprawcami są chłopcy w wieku 13, 15 i 17 lat.

Jak podaje portal chad.co.uk w niedzielę 8 września około godziny 15:20 strażacy i policja zostali powiadomieni o pożarze, który wybuchł w domu przy Patchwork Row w mieście Shirebrook w Anglii. Żadna osoba nie została w nim poszkodowana tylko dzięki temu, że akurat wtedy nikogo w nim nie było.

Anglia: policja zatrzymała trzech nastolatków podejrzewanych o podpalenie domu, w którym mieszkali Polacy 

Pożar był naprawdę duży i objął dwie kondygnacje budynku. Jak się okazało dom ten zamieszkiwali Polacy, dlatego wśród przebywającej tam Polonii pojawiło się podejrzenie, że mogło to być podpalenie. Wskazywało na to także zdjęcie, które ktoś wrzucił do internetu z podpisem "wszystkie polskie domy w Shirebrook w ogniu". Policja kilka dni później potwierdziła, że prowadzi śledztwo właśnie w tym kierunku.

Rzecznik policji w hrabstwie Derbyshire powiedział - Dziś aresztowaliśmy chłopców w wieku 13, 15 i 17 lat, którzy są zatrzymani i przesłuchiwani. Chociaż dokonano zatrzymań, wciąż apelujemy do świadków o zgłaszanie się na policję. Chcemy poznać zeznania wszystkich, którzy między 15:00 i 15:20 byli w okolicach Patchwork Row, Market Place i Carter Lane. Przydatne będą także nagrania z kamer samochodowych.

Z Polonią mieszkającą w Shirebrook udało się skontaktować dziennikarzom portalu polsatnews.pl. Jeden z nich przyznał, że świadkowie widzieli tego dnia czterech młodych mężczyzn, którzy kamieniami wybili szyby domu oraz wrzucili do jego środka koktajle Mołotowa. W ostatnim czasie w tej miejscowości dochodzi do ataków na Polaków zwłaszcza ze strony młodych Brytyjczyków, którzy mają prowokować, grozić i "kazać im wracać do Polski".

Więcej o:
Komentarze (87)
Anglia: zatrzymano trzech nastolatków podejrzewanych o podpalenie domu, w którym mieszkali Polacy
Zaloguj się
 • polak66maly

  Oceniono 48 razy 36

  nowe pokolenie powstalych z kolan Brexitowcow. Sojusznicy naszych Wolakow.

 • kudi1967

  Oceniono 23 razy 15

  dobra zmiana u angoli działa. Pawłowicz nie pochwala ale rozumie chyba

 • dziadekjam

  Oceniono 25 razy 13

  "W ostatnim czasie w tej miejscowości dochodzi do ataków na Polaków zwłaszcza ze strony młodych Brytyjczyków, którzy mają prowokować, grozić i "kazać im wracać do Polski".
  ===========================================================
  PiSie wzorce w angolskim wydaniu? :-)

 • ul32

  Oceniono 24 razy 12

  Taka rzeczywistość budują Trumpy Putiny Johnsony Erdogany Kaczynscy tegi Świata

 • mg_40

  Oceniono 33 razy 11

  Jakby tak w Polsce podpalono dom z Ukraińcami cała postępowa prasa w Polsce i na Zachodzie rozpisywałaby sie o polskiej ksenofobii
  Swoja drogą w polskiej prasie w ogóle nie ma tak nienawistnych artykułów o emigrantach jakie można poczytać w bulwarowej prasie angielskiej. Oczywiście angielskie bulwarówki atakują tylko imigrantów ze wschodniej Europy. Broń Boże coś napisać niedobrego o muzułmanach albo czarnych

 • 45rtg

  Oceniono 34 razy 10

  Ale o co chodzi? Przecież bydło nawet tutaj w komentarzach proponuje podobne chwyty wobec Ukraińców, więc to chyba w porządku, nie?

 • azalia02

  Oceniono 22 razy 6

  No cóż - prawdziwi brytyjscy patrioci wzięli sprawy w swoje ręce...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX