Francja: chłopiec zjadł burgera skażonego bakteriami E.coli. Sparaliżowany zmarł 8 lat później

10-letni Nolan Moittie zmarł osiem lat po zjedzeniu burgera, który zakażony był bakteriami E. coli. Z tego powodu chłopiec przez większą część swojego życia był sparaliżowany.

W sobotę 14 września 10-letni Nolan Moittie trafił do szpitala po tym, jak u chłopca zdiagnozowano zawał serca. Jak podaje m.in. "Independent" i "Le Parisien" dziecko zmarło wkrótce po przewiezieniu do placówki.

Nie żyje 10-latek, który osiem lat temu zaraził się bakterią E.coli 

Nolan był jednym z około 15 dzieci z regionu Hauts-de-France we Francji, które w 2011 roku zachorowały po zarażeniu się szczepem bakterii E.coli. Dzieci zakaziły się nią po zjedzeniu steku wołowego do hamburgerów. U większości dzieci doszło głównie do uszkodzenia nerek.

Nolan Moittie miał wtedy 2 lata. W wyniku zakażenia najbardziej ucierpiał układ neurologiczny chłopca, a to z kolei doprowadziło do jego paraliżu. Nolan nie potrafił chodzić i mówić, a nawet samodzielnie zjeść. W ostatnich latach musiał być karmiony przez sondę, zachorował też na cukrzycę. Kilka dni przed śmiercią chłopiec hospitalizowany był z powodu przewlekłego bólu. Zanim dostał zawału serca chłopiec miał dodatkowo zapaść w śpiączkę. 

Skażoną partię mięsa na rynek wypuściła marka "Steaks Country", która po wykryciu skażenia została zamknięta. Jej założyciel i kierownik firmy został później skazany na trzy lata więzienia, za uchybienia we właściwej kontroli produktów.

Więcej o:
Komentarze (123)
Francja: chłopiec zjadł burgera zakażonego bakteriami E.coli. Sparaliżowany zmarł 8 lat później
Zaloguj się
 • rikol

  Oceniono 29 razy 25

  Układ neurologiczny? Czy jest w redakcji choć jedna osoba, która zna język polski?

 • user9657

  Oceniono 26 razy 24

  "po zjedzeniu steku wołowego do hamburgerów" - co to znaczy? Co to jest stek wołowy do hamburgerów?

 • kroliklesny

  Oceniono 19 razy 15

  Uklad neurologiczny? Co to jest? Artykul do de..., wziety z de... i o de.. (bakteria Escherichia coli znajduje sie wlasnie w kale). A co to jest "stek do burgera" to rozumie chyba tylko geniusz nadwislanski z Zoliborza...

 • eisbergh

  Oceniono 28 razy 14

  a w PL? sol drogowa, padle krowy, chore swinie, skazone e-coli tryskawki... kto z producentow tej doskonalej polskiej zywnosci siedzi? a tak na marginesie, drodzy "dziennikarze"... eksploatowane przez was sformułowanie "Zanim dostał zawału serca chłopiec miał dodatkowo zapaść w śpiączkę." oznacza, ze ktoś miał mu nakazac, lub sam planowal zapadniecie w spiaczke.

 • wujekdolf

  Oceniono 22 razy 14

  straszny przypadek... a bakterie E. coli nie są przypadkiem w kościele w tej wodzie co wszyscy moczą łapska? niektórzy nie myją rąk po wizycie w ubikacji...

 • ad2009

  Oceniono 23 razy 13

  Hamburger dla 2latka? Trzeba mieć siano we lbie aby takim g... karmic dziecko.

 • boo-boo

  Oceniono 12 razy 12

  Czyli mięso było częściowo surowe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX