Grecja. Pożary na wyspie Zakynthos. Trwa ewakuacja turystów i mieszkańców. Akcję utrudnia wiatr

Pożar, który wybuchł w niedzielę rano na greckiej wyspie Zakynthos, wciąż nie został opanowany. Akcję gaśniczą utrudnia bardzo silny wiatr, który przyczynia się do rozprzestrzeniania się ognia w kolejne miejsca. Strażacy z Peloponezu i Salonik są transportowani na wyspę przy pomocy promów i samolotów wojskowych.

Jak podaje portal amna.gr pożar wybuchł w niedzielę około godziny 11 rano w pobliżu wioski Keri na greckiej wyspie Zakynthos. Mieszkańcy Keri i Agalas zostali ewakuowani, a policja zagradza wjazdy do wioski. Dodatkowo ewakuowano około 120 turystów przebywających w pobliskim hotelu. W sumie swoje miejsca zamieszkania musiało opuścić ponad 300 osób.

Pożar lasu na wyspie Zakynthos w Grecji. Ewakuowano ponad 300 osób

Cały czas do pracujących na wyspie służb dołączają kolejni funkcjonariusze z całej Grecji.  
Dziewięć wozów straży pożarnej oraz strażacy wysłani zostali promem na Zakynthos z Peloponezu. Dodatkowo 30 wozów strażackich z 80-osobową załogą zmierza na wyspę wojskowym samolotem z Salonik. W drodze na Zakynthos jest także sekretarz generalny do spraw ochrony ludności Grecji Nikos Hardalias.

Obecnie z pożarem walczy 15 jednostek straży pożarnej wspieranych przez pięć samolotów gaśniczych oraz dwa śmigłowce zrzucające wodę. Pożar wybuchł na terenie lasów sosnowych i zgodnie z informacjami straży pożarnej silne wiatry wiejące w okolicy sprawiają, że akcja gaśnicza będzie się wydłużać. Miejsca, w których pojawia się ogień, rozciągają się na obszarze do dziesięciu kilometrów.

Kolejny duży pożar wybuchł wieczorem w regionie Lutraki w regionie Peloponez w Grecji. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Sztab Główny Straży Pożarnej w Atenach w ciągu ostatnich 24 godzin na terenie tego kraju odnotowano ponad 70 pożarów.   

Więcej o:
Komentarze (6)
Pożary Grecja. Na wyspie Zakynthos ewakuowano turystów
Zaloguj się
 • proz

  Oceniono 6 razy 6

  "Dodatkowo 30 wozów strażackich z 80-osobową załogą zmierza na wyspę wojskowym samolotem z Salonik." - czy wy czasem czytacie to, co piszecie, czy tylko polujecie po raz pińcetny na nowy cennik Skody?

 • thea19

  Oceniono 2 razy 2

  podpalacze cholerni

 • andrzej.wald

  Oceniono 1 raz -1

  Pożary zdarzają się bardzo często na wyspach greckich oraz Peloponezie.:-(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX