Polacy zaatakowani w armeńskich górach przez niedźwiedzia. 33-letni mężczyzna nie przeżył

Armeńskie ministerstwo ds. kryzysowych poinformowało o śmierci polskiego turysty. Dwoje Polaków zostało zaatakowanych przez niedźwiedzia podczas wspinania się na najwyższy szczyt tego kraju, górę Aragac.

Armeńskie ministerstwo ds. zarządzania kryzysowego opisuje wypadek z udziałem polskich turystów. Według podanych przez resort informacji, około godz. 14.26 w sobotę Polka zaalarmowała tamtejsze służby, że ona i jej kolega zostali zaatakowani przez niedźwiedzia podczas wspinaczki na najwyższy szczyt Armenii Aragac (występuje też pod nazwą Aragats).

Z jej relacji wynikało, że ranny został jej 33-letni kolega. Na miejsce wysłano służby, które dotarły do Polaków około 16.30. Niewiele ponad pół godziny później ratownicy stwierdzili zgon 33-latka i śmigłowcem przetransportowali jego zwłoki.

Polce nic poważnego się nie stało - armeńskie ministerstwo przekazało, że nie było potrzeby hospitalizacji.

Na razie szczegółowe okoliczności całego zdarzenia nie są znane.

Więcej o:
Komentarze (133)
Armenia. Polacy zaatakowani w górach przez niedźwiedzia. 33-letni mężczyzna nie przeżył
Zaloguj się
 • kornel-1

  Oceniono 22 razy 20

  Gimbus pawk pisze: "Na razie szczegółowe okoliczności całego zdarzenia nie są znane."

  Oczywiście, że są znane okoliczności, trzeba tylko wysilić się i sprawdzić.

  Był to pierwszy taki wypadek na Aragacu od 18 lat. 33-letni polski turysta z Warszawy przyjechał autostopem podgórę Aragac ze swoją 31-letnią narzeczoną Margo F. i zamieszkał w jednym z pensjonatów . Niedźwiedź zaatakował ich na około 3500 metrach. Młody człowiek zaczął walczyć ze zwierzęciem, ratując życie dziewczyny. Niedźwiedź, mocno trzymając chłopca, zaczął się toczyć wraz z chłopcem po zboczu. Dziewczyna natychmiast wezwała pogotowie ratunkowe. Przybyła na miejsce policja i ratownicy odkryli ciało chłopca (prawdopodobnie zdekapitowane). Według Danieliana, wiceprezesa ds. Alpinizmu i turystyki górskiej, zachowanie zwierzęcia nie jest normalne. Nie pamięta, że ​​w ostatnich latach niedźwiedzie atakowały wspinaczy.
  Ja ze swej strony dodam, że Aragac mniej więcej od wysokości 2500 metrów bezleśny a powyżej Kori Licz są tylko kamole i rzadka trawa. Czego szukała tam niedźwiedź - trudno przypuszczać. Do krawędzi kaldery zabrakło polskim turystom 500 metrów w pionie.

 • miszogun

  Oceniono 25 razy 17

  Niedźwiedź biega szybciej niż człowiek.
  Niedźwiedź dobrze pływa
  Niedźwiedź wchodzi na drzewa
  Niedźwiedź ma mocne szczęki i zęby
  Niedźwiedź ma długie pazury
  Niedźwiedź jest o wiele silniejszy od człowieka

 • hajaszek

  Oceniono 24 razy 16

  Jak alpinista spadnie to tragedia i filmy kręcą i reportaże piszą. A jak go niedźwiedź zagryzł to śmieszki kpiny i mądrzenie.
  Co z wami ?

 • 2fat

  Oceniono 36 razy 14

  Juz podawali że chłopak zginął wskutek upadku więc przypuszczam że to była po prostu ucieczka i wypadek raczej niż prawdziwy atak niedźwiedzia. Skądinąd współczucie dla rodziny.

 • jaszmije_smukwijne

  Oceniono 15 razy 13

  Mój znajomy :( Wyrazy współczucia dla Gosi i rodziny Piotrka.

 • amarcord47

  Oceniono 17 razy 11

  chamskie, hejterskie komentarze...Hołoto! czy ci nie wstyd? Pomódlcie się lepiej za tego biednego człowieka. [i]

 • kocurxtr

  Oceniono 7 razy 5

  [*]

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX