Hamza bin Laden nie żyje. Syn byłego lidera Al-Kaidy zabity przez Amerykanów

Biały Dom poinformował, że Hamza bin Laden, syn byłego lidera Al-Kaidy Osamy bin Ladena, został zabity w trakcie amerykańskiej operacji antyterrorystycznej przeprowadzonej w rejonie Afganistanu i Pakistanu.

Amerykańskie władze potwierdziły wcześniejsze medialne doniesienia o śmierci Hamzy bin Ladena, syna zabitego w 2011 r. byłego przywódcy Al-Kaidy Osamy bin Ladena. Biały Dom poinformował, że Hamza bin Laden zginął w trakcie operacji antyterrorystycznej w regionie Afganistanu i Pakistanu.

Oświadczenie Białego Domu nie zawiera żadnych dalszych szczegółów. Nie wiadomo, kiedy Hamza bin Laden został zabity, a także w jaki sposób Stany Zjednoczone potwierdziły jego śmierć. W oświadczeniu stwierdzono, że śmierć Hamzy bin Ladena "nie tylko pozbawia Al-Kaidę ważnych umiejętności przywódczych i symbolicznego związku z ojcem, ale także osłabia działania operacyjne grupy".

Hamza bin Laden nie żyje

Mężczyzna prawdopodobnie urodził się w 1989 r. Ostatni raz wystąpił publicznie w 2018 r. SGroził wówczas Arabii Saudyjskiej i wzywał mieszkańców Półwyspu Arabskiego do buntu. W lutym Departament Stanu ogłosił nagrodę dla osoby, która udzieli informacji na temat miejsca pobytu Hamzy bin Ladena. Według amerykańskich służb mężczyzna był typowany na przywódcę Al-Kaidy.

Jako przywódca Al-Kaidy Osama bin Laden wraz z innymi członkami grupy zaplanował m.in. ataki, do których doszło w Stanach Zjednoczonych 11 września 2001 r.

Więcej o:
Komentarze (182)
Hamza bin Laden nie żyje. Syn byłego lidera Al-Kaidy zabity przez Amerykanów
Zaloguj się
 • pe_ro

  Oceniono 36 razy 20

  Jak czytam wpisy pod artykułem to już się nie dziwię jak 80 lat temu łatwo było przekonać Niemców, że Polacy to podludzie i pozbycie się ich uczyni świat lepszym. Faszystowski rasizm doprowadził do wybuchu II wojny światowej aż strach pomyśleć do czego doprowadzi "katolicka miłość bliźniego".

 • szabepio

  Oceniono 20 razy 16

  A pisowe młotki zgłupiały już do reszty.
  Raz się cieszą z tego a raz plują na usa.

 • gordejuela

  Oceniono 24 razy 8

  Tak trzymac,brawoTrump,wyplenic zaraze do zera

 • hen-live

  Oceniono 17 razy 7

  No to teraz kolej na tego koziojeba z tzw "Państwa Islamskiego" co dal głos ostatnio. Na niego też czekają dziewice w raju.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX