Turcja: W zamachu bombowym zginęło siedem osób. Władze podejrzewają kurdyjskich separatystów

Co najmniej siedmiu cywilów zginęło, a dziewięciu zostało rannych w zamachu bombowym, do którego doszło w czwartek po południu w południowo-wschodniej Turcji. Tureckie władze oskarżają o przeprowadzenie ataku Partię Pracujących Kurdystanu.

Do ataku doszło w czwartek około godziny 18:00 w dzielnicy Kulp w mieście Diyarbakir. Improwizowany materiał wybuchowy został umieszczony na drodze i wybuchł w momencie, kiedy przejeżdżał na nim bus przewożący pracowników leśnych - podaje Anadolu Agency. Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan powiedział, że do złapania sprawców zamachu zostaną wykorzystane wszelkie środki. 

Turcja: Władze podejrzewają, że zamach przeprowadzili kurdyjscy separatyści

Władze Turcji podejrzewają, że odpowiedzialnymi za zamach bombowy przeprowadzony na południowym wschodzie kraju są członkowie Partii Pracujących Kurdów. Jest to partia polityczna i ruch separatystyczny Kurdów tureckich, który przez Unię Europejską, USA, Turcję, Australię, Kanadę, Kazachstan, Irak, Iran, Japonię i Syrię uznawany jest za organizację turystyczną. Z danych Interpolu wynika, że głównym źródłem finansowania działalności tej organizacji jest handel narkotykami. 

Więcej o:
Komentarze (34)
Turcja: W zamachu bombowym zginęło siedem osób. Władze podejrzewają kurdyjskich separatystów
Zaloguj się
 • barbarella.net

  Oceniono 11 razy 9

  "uznawany jest za organizację turystyczną."

  UZ, skup się na handlowych niedzielach. :)

 • ivergon

  Oceniono 10 razy 8

  A po cóż jakikolwiek ruch separatystyczny miałby atakować pracowników leśnych, to nie jest grupa ludzi najbardziej wpływowych czy bogatych, raczej praca dość ciężka i fizyczna dla dołów społecznych.

 • deluc

  Oceniono 14 razy 8

  Erdogan to taki Hitler naszych czasów ... Latami tolerował działalność ISIS w Turcji (bez problemu przepuszczał jej bojowników do/z Syrii) bo służyło to niszczeniu Kurdów ... teraz też to pewnie wykorzysta do tego celu. Akcje typu "prowokacja gliwicka" dla MIT (taka turecka agencja od brudnej roboty) to bułka z masłem

 • dejtrejder

  Oceniono 7 razy 7

  "uznawany jest za organizację turystyczną"
  Pan "dziennikarz" tak na serio czy z lenistwa?

 • jacek.placek.pl

  Oceniono 9 razy 7

  @UZ

  "oskarżają o przeprowadzenie ataku Partię Pracujących Kurdystanu."
  "są członkowie Partii Pracujących Kurdów"

  Niektórym to wsio ryba.
  Najgorzej, jak za pisanie bierze się ktoś, kto nie ma o niczym zielonego pojęcia.

  "uznawany jest za organizację turystyczną. "
  OMG...

 • amuzc

  Oceniono 15 razy 7

  Dziennikarzyna "uz" napisał: "Jest to ruch separatystyczny, który uznawany jest za organizację turystyczną".
  Panie "uz" a gdzie organizuje on wycieczki? Tylko do nieba?

 • bobislaw.borboje

  Oceniono 4 razy 4

  "ruch separatystyczny Kurdów tureckich, który przez Unię Europejską, USA, Turcję, Australię, Kanadę, Kazachstan, Irak, Iran, Japonię i Syrię uznawany jest za organizację turystyczną."

  Jebłem

 • true_lysander

  Oceniono 6 razy 4

  "Jest to partia polityczna i ruch separatystyczny Kurdów tureckich, który przez Unię Europejską, USA, Turcję, Australię, Kanadę, Kazachstan, Irak, Iran, Japonię i Syrię uznawany jest za organizację turystyczną. " - jako organizacja turystyczna pakiet rozrywkowy mają niezły. Tylko jeszcze niech popracują nad marketingiem, po PR słaby.

 • xynat

  Oceniono 3 razy 3

  "...uznawany jest za organizację turystyczną...". A co oni mają do turystów? Trzeba się trzymać z dala od Turcji skoro tam turyści są uznawani za zło. Czy ktoś czyta swoje wypociny zanim naciśnie [ENTER]?
  A tak z innej beczki. Tak się kończą wojenki i podboje obcych narodów. Kurdów jest ok 40 mln. Można powiedzieć, że tylu co Polaków. Tyle, że nie mają własnego państwa. Turcy ich kiedyś podbili a następnie sprowadzili do poziomu niewolników czy wręcz bydła. Zresztą nie tylko Turcy, Kurdystan podzielony jest pomiędzy Turcję, Syrię, Irak i Iran. Więc dzisiaj Kurdowie dopominają się swojego państwa. My Polacy powinniśmy to zrozumieć - 123 lata byliśmy pod zaborami. Gdy AK-owcy podkładali bomby pod niemieckie pociągi z wojskiem także byli przez Niemców nazywani terrorystami (czy też turystami). Podobnie jest w Palestynie. Żydzi odebrali Palestyńczykom ziemię a ich samych zepchnęli do nędznych obozów dla uchodźców. Świat na to patrzy i nic nie robi. Zatem zniewolone narody gdy nie mogą się doczekać dyplomatycznych rozwiązań zaczynają sięgać po bomby itp. Kto sieje wiatr ten zbiera burzę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX