Cypr: Eksplozje i pożar składu amunicji w tureckiej bazie wojskowej. Ranni polscy turyści

Tureckie Ministerstwo Obrony poinformowało o wybuchu pożaru i eksplozjach, do których doszło w bazie wojskowej w mieście Girne (Kirenii) na Cyprze. Z okolicy ewakuowani zostali mieszkańcy oraz turyści. Kilka osób, w tym dziecko z Polski, zostało rannych.

Jak podaje portal hurriyetdailynews.com w czwartek 12 września około godziny 1:30 doszło do pożaru w składzie amunicji znajdującej się na terenie bazy wojskowej w północnej części Cypru. Jak poinformowało Ministerstwo Obrony Turcji na razie nie są znane okoliczności wybuchu pożaru, który doprowadził do kilkukrotnych eksplozji.

Pożar i eksplozje amunicji w bazie wojskowej na Cyprze - kilka osób zostało rannych

W oświadczeniu zapewniono, że władze podjęły niezbędne środki ostrożności w związku z incydentem. Zorganizowano już m.in. komitet dochodzeniowy oraz rozpoczęto badania mające na celu ustalenie przyczyn wybuchu pożaru.

Cypryjski minister spraw zagranicznych Kudert Ozersay poinformował, że z powodu pożaru i wybuchu magazynu amunicji rannych zostało kilka osób, które ranione zostały odłamkami szkła. Minister zapewnił, że obszar bazy wojskowej został odizolowany, a policja ostrzega ludzi, by nie zbliżali się do tych terenów. Mimo ugaszenia pożaru (po pięciu godzinach akcji gaśniczej) nadal istnieje niewielkie ryzyko kolejnych wybuchów amunicji.

Po eksplozjach ewakuowani zostali mieszkańcy hotelu Acapulco, które znajduje się w okolicach bazy wojskowej. Ze swoich domów uciekli także inni mieszkańcy tej okolicy. Jak podaje polsatnews.pl wśród ewakuowanych turystów byli także Polacy, którzy tak relacjonowali całe zajście - Potężna eksplozja uniosła firanki i zasłony w naszym pokoju. Zerwaliśmy się po dzieci i zasłoniliśmy ciężkie kotary w oknach. Kilka sekund później nastąpił kolejny wybuch, który stłukł szyby. Prezydent Cypru Północnego Mustafa Akinci miał odwiedzić turystów hotelu Acapulco, których zapewnił, że osoby z zaplanowanymi lotami zostaną bezpiecznie przetransportowane na lotnisko.

Więcej o:
Komentarze (18)
Cypr: Eksplozje i pożar składu amunicji w tureckiej bazie wojskowej. Ranni polscy turyści
Zaloguj się
 • piczez

  Oceniono 6 razy 6

  Nie ma czegoś takiego jak "Cypr Północny", jest tylko okupowana przez Turcję północna część Cypru.

 • byann

  Oceniono 14 razy 6

  Cypryjski minister spraw zagranicznych Kudert Ozersay?
  A dlaczego polscy debile odwiedzają ten podbity i nieuznawany kraj, gdzie Turcy przeprowadzili czystki etniczne?

 • tenare

  Oceniono 9 razy 3

  Erdogan już wie kto za tym stoi.
  Fethullah Gülen.

 • lemberg

  Oceniono 4 razy 2

  Brak odpowiedzialnoscito dac muzulmanom bron do reki to dac Iranowi zbudowac BA.

 • darino

  Oceniono 2 razy 2

  Cudowna wiadomość.

 • alexcomp

  Oceniono 6 razy -6

  "Po eksplozjach ewakuowani zostali mieszkańcy hotelu Acapulco, które znajduje się w okolicach bazy wojskowej." - Acapulco znajduje się w Meksyku, Jak tu często bywa, niechlujstwo redaktorów jest wręcz śmieszne.

 • siwywaldi

  Oceniono 21 razy -11

  No to mieli ekstra atrakcję.
  Dodam tylko, że byłem w tym hotelu w maju tego roku :-)
  Niemniej jednak gorąco polecam wakacje na tureckiej części Cypru. Taniej i standard dużo WYŻSZY, niż w części należącej doi Grecji :-))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX