Szwecja: Policja ostrzega Polaków... przed Polakami. Podają się za policjantów

Szwedzka policja opublikowała na Facebooku post, w którym ostrzega przed oszustami posługującymi się językiem polskim. Przestępcy wyszukują w książce telefonicznej polskie nazwiska, po czym dzwonią do Polaków, podając się za policjantów i namawiając ich do złożenia kosztowności "w depozycie".

Polscy oszuści działają obecnie w okolicach Göteborga. Policja przyznaje jednak, że zgłoszenia na temat podobnych prób wyłudzeń pieniędzy dostaje już od lipca i że wcześniej oszuści działali w innych regionach Szwecji, m.in na południowym wybrzeżu.

Szwecja: Polacy podający się za policjantów ostrzegają Polaków przed gangiem złodziei

Jak działają polscy oszuści? Wyszukują oni numery Polaków w książce telefonicznej, a następnie dzwonią do nich i mówiąc po polsku, podają się za policjantów. Podczas rozmowy ostrzegają Polaków przed grasującym w okolicy gangiem złodziei, a następnie proponują przekazanie pieniędzy i drogich przedmiotów policji. Z osobami, które uwierzą w tę historię, umawiają się na przekazanie kosztowności, a następnie znikają bez śladu. Z doniesień RMF FM wynika, że ofiarą polskich oszustów padła m.in. 86-letnia kobieta, która zgodnie z instrukcją przekazaną przez "policjantów" zapakowała swoje oszczędności do worka i wystawiła je przed drzwi swojego domu.

Szwedzka policja ostrzega i radzi: osoby, do których zadzwoni ktoś, twierdząc, że jest z policji i chce uzyskać dostęp do pieniędzy i kosztowności rozmówcy, powinny odłożyć słuchawkę i bezzwłocznie skontaktować się z policją, dzwoniąc pod numer 114 14.

Więcej o:
Komentarze (137)
Szwecja: Policja ostrzega Polaków... przed Polakami. Podają się za policjantów
Zaloguj się
 • arreis65

  Oceniono 50 razy 34

  nikt tak nie oszuka Polaka jak Polak, nikt tak nie oszuka wszystkich jak jarosław kaczyński !!!

 • szwampuch58

  Oceniono 27 razy 23

  Podstawowa zasada Polaka przebywajacego poza terenem Polski:
  Slyszysz polska mowe na ulicy,w tyl zwrot i w nogi!

 • lusjola

  Oceniono 31 razy 17

  Jak to, Polacy to nie możliwe to na pewno emigranci z Afryki , przecież katolik nie zrobiłby czegoś takiego....

 • geraldine2015

  Oceniono 30 razy 16

  Mazurek do roboty, zrób porządek z ambasadorem Szwecji. Nie będą nam tu jakieś Szwedy ostrzegać przed Polakami co im się należy.

 • czechy11

  Oceniono 15 razy 13

  Szwedów nie muszą ostrzegać bo ci przecież jak poinformowała przedstawicielka PZPR PiS Beata Mazurek z domu Cieluch oraz jej koleżanka Beata Szydło z domu Oborowa wszyscy Szwedzi wyemigrowali do Polski

 • w-al

  Oceniono 27 razy 11

  Przykre, ale zawsze byliśmy złodziejskim narodem. Nawet martwym powstańcom walczącym o wyzwolenie spod zaborów ginęły buty!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX