Georgette Mosbacher zamieściła zdjęcie z flagą USA i pamiątkami po ofiarach zamachów na WTC

Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher upamiętniła w swoim wpisie na Twitterze ofiary ataków terrorystycznych na World Trade Center. Wymowne zdjęcie przedstawia amerykańską flagę w otoczeniu pamiątek po ofiarach zamachów. Wydarzenie to miało miejsce 18 lat temu.

"11 września 2001 Ameryka została zaatakowana przez terrorystów. Ten dzień na zawsze zmienił nasz naród. Nigdy nie zapomnimy tych, którzy odeszli. Niech Bóg ma w swojej opiece ich rodziny, a także tych którzy pierwsi pojawili się w miejscach ataków i ocalili życie tak wielu" - napisała na Twitterze ambasador USA Georgette Mosbacher.

Georgette Mosbacher upamiętnia rocznicę zamachów na WTC w USA. Zginęło prawie 3000 osób

Przypomnijmy, że do ataków na World Trade Center w Nowym Jorku doszło rano w dniu 11 września 2001 roku. Grupa 19. terrorystów porwała wówczas cztery amerykańskie samoloty pasażerskie, spośród których dwa skierowali na górujące nad Manhattanem wieże World Trade Center. W zamachu na WTC zginęły 2973 osoby, a ponad 6 tysięcy zostało rannych.

Ataki na World Trade zostały przeprowadzone przez  Al-Ka’idę. 11 września 2011 roku terroryści zaatakowali także Pentagon. Jednym z porwanych samolotów chcieli prawdopodobnie uderzyć w Biały Dom, ale maszyna wraz z zamachowcami na pokładzie rozbiła się na polach w Pensylwanii.

Więcej o:
Komentarze (64)
Georgette Mosbacher zamieściła zdjęcie z flagą USA i pamiątkami po ofiarach zamachów na WTC
Zaloguj się
 • yeah_bunny

  Oceniono 9 razy 3

  wyjątkowy dzień, chyba każdy go pamieta.
  Mozna wiele zarzucac Amerykanom ale potrafia sie jednoczyc w obliczu tragedii, wyciągac wnioski i działać ponad podziałami, a nie tylko pierd*lić czego to nie zrobią jak dojdą do władzy, izolować się i siać paranoje.

 • pancernikpotiomkin

  Oceniono 9 razy 1

  nie byłoby zamachów, gdyby nie panoszenie się USA po całym świecie... to chyba najbardziej znienawidzony kraj na Ziemi

 • lozanek

  0

  "Grupa 19. terrorystów".
  Jak Autor tak pisze, to dla niego coś ta właśnie kropka znaczy. Ja jednak nie rozumiem tego przekazu.

 • genocidezionism

  Oceniono 2 razy 0

  OSCAR za efekty multimedialne onego czasu.
  Warto przypomnieć kto i ile zarobił na tym wyburzeniu T W C a nie jest to nikt inny jak syjoniści.
  Czyli służby wiedziały ale dały zarobić bo jakże to nie zarobić jak taka okazja .
  To wprost bezbożność.

 • superkoment

  Oceniono 12 razy 0

  Ten mężczyzna [Barry Jennings] nigdy nie istniał, ani też nie miał nic do powiedzenia wartego waszej uwagi, a jeśli twierdzicie przeciwnie jest paranoicznymi zwolennikami teorii spiskowych i zasługujecie na ostracyzm całej ludzkości. Tak samo nie istniał ani on, ani on, ani on, ani ona. (ani ona, ani ona, ani on).

  Osama Bin Laden żył w jaskiniach stanowiących fortecę na wzgórzach Afganistanu, jednak jakoś udało mu się uciec. Potem ukrywał się w Tora Bora ale jakoś udało mu się zbiec. Potem żył przez lata w miejscowości Abottabad, szydząc przez 10 lat z najbardziej wszechstronnej sieci wywiadowczej stosującej najbardziej zaawansowaną technologię na świecie, wypuszczając całkowicie bezkarnie nagrania wideo jedno za drugim (wyglądając przy tym coraz młodziej) zanim w końcu został znaleziony przez drużynę Navy Seals podczas brawurowej akcji, której nie zapisano na filmie, podczas której nie stawiał oporu ani nie używał swojej żony jako żywej tarczy, podczas której ci profesjonalni spece służb specjalnych spanikowali i zabili go nieuzbrojonego, podczas gdy stanowił on z pewnością najlepsze źródło wywiadowcze na temat tych tchórzliwych terrorystów na naszej planecie. Potem jego ciało wyrzucono do oceanu nie mówiący nikomu ani słowa. A potem kilkudziesięciu członków tego zespołu Seals zginęło w rozbitym helikopterze w Afganistanie.

  To jest wersja wydarzeń 9/11 przedstawiona przez media, które opowiedziały samą prawdę na temat zamachu na JF Kennedy'ego, o niemowlętach w inkubatorach w Kuwejcie, o ruchomych laboratoriach z bronią masowego rażenia w Iraku, oraz o akcji ratowania Jessici Lynch przez kolegów z oddziału.

  Jeśli macie jakieś pytania dotyczące tej historii to jesteście gó... warci, jesteście paranoikami noszącymi aluminiowe czapki, męczycie psy, nienawidzicie dzieci, i wszyscy będą sie wami brzydzić. Jeśli kochacie swój kraj lub wolność, szczęście, tęczę, rock and roll, pieski domowe, szarlotkę i waszą babcię, to nigdy w życiu nie wyrazicie wątpliwości na temat jakiegokolwiek fragmentu tej opowieści w rozmowie z kimkolwiek. Nigdy.

  To było ogłoszenie społeczne przygotowane przez: Przyjaciół z FBI, CIA, NSA, DIA, SEC, korpo-mediów, Białego Domu, NIST, oraz z Komisji w/s 9/11. Ponieważ Ignorancja jest Siłą.

 • ajg62

  Oceniono 1 raz -1

  Amerykańskim terrorystom to się należało.

 • superkoment

  Oceniono 9 razy -1

  Informacje o zamachach 11-09-2001 Część 6 pokazywarka.pI/bra7t1/

  Rankiem 11 Września 2001 r. 19 mężczyzn uzbrojonych w nożyki do kartonu pod kierownictwem osobnika podłączonego do maszyny dializującej znajdującego się w pewnej fortecy wewnątrz jaskiń odległych o pół świata drogi i używającego do kierowania akcją 1 telefonu satelitarnego i 1 laptopa, dokonali najbardziej złożonego przeniknięcia do najbardziej strzeżonej przestrzeni powietrznej na świecie, przy tym pokonując pasażerów i obezwładniając pilotów wyszkolonych w wojsku w walce na pokładach 4 pasażerskich liniowców, by potem skierować te samoloty na kompletnie dziki kurs i lecieć tak przez ponad godzinę nie będąc niepokojonym przez jakikolwiek myśliwiec przechwytujący.

  Tych 19 porywaczy, będących pobożnymi religijnymi fundamentalistami, którzy lubili sobie popić alkohol, powciągać trochę kokainy, i pomieszkać ze striptizerkami z różowymi włosami, zdołali zniszczyć w Nowym Jorku 3 budynki przy pomocy2 samolotów, jednocześnie w Waszyngtonie jeden z nich nie będący w stanie poradzić sobie z jednosilnikową Cessną, zdołał pilotować Boeinga 757 podczas manewru zawrócenia o 270 stopni jak w korkociągu z obniżeniem lotu o 8 tysięcy stóp by idealnie dokładnie trafić w cel na poziomie gruntu, uderzając budynek Pentagonu w miejscu, gdzie mieściło się biuro analiz budżetowych, w którym urzędnicy Departamentu Obrony pracowali nad tajemnicą 2.3 biliona dolarów, których "zaginięcie" z kasy zostało ogłoszone przez Sekretarza Obrony Donalda Rumsfelda dzień wcześniej - 10 Września 2001 r. - podczas konferencji prasowej.

  Na całe szczęście czołowi prezenterzy wiadomości znali nazwiska zamachowców w przeciągu minut, eksperci mediów wiedzieli o nich w ciągu godzin, rząd znał te nazwiska po jednym dniu, a dowody dosłownie spadły pod nogi agentów FBI. Jednak z jakiegoś powodu grupka szalonych zwolenników teorii spiskowych domagała się śledztwa w sprawie największego w historii ataku na amerykańskiej ziemi

 • bratjolki

  Oceniono 11 razy -1

  Istotnie zmienil na zawsze, ale nie na lepsze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX