Holenderski minister grozi Polsce konsekwencjami. Odbył "twardą" rozmowę z Ziobrą

Holenderski minister Sander Dekker opublikował krytyczny raport z pobytu w Polsce - informuje RMF FM. Zarzuca w nim polskim władzom nieprzestrzeganie zasad praworządności i informuje, że przeprowadził "twardą" rozmowę z ministrem Zbigniewem Ziobrą. Zapowiedział też konsekwencje.

Holenderski minister Sander Dekker podczas swojego pobytu w Polsce spotkał się m.in. z I prezes SN Małgorzatą Gersdorf, przedstawicielami Komisji Europejskiej oraz z przedstawicielami organizacji pozarządowych. Po wizycie opublikował oficjalny raport, w którym wyraża zaniepokojenie stanem praworządności w Polsce i grozi polskim władzom konsekwencjami.

Holenderski minister grozi Polsce konsekwencjami. Przeprowadził rozmową z Ziobrą

Jak przekazała korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon, w raporcie Sander Dekker pisze, że jego zdaniem stan praworządności w Polsce pogarsza się, a zasady państwa prawa nie są przestrzegane. Poinformował też, że nie zamierza bezczynnie przyglądać się tej sytuacji i nie wyklucza wyciągnięcia konsekwencji od Polski na arenie międzynarodowej. Odniósł się też do zbliżających się negocjacji unijnego budżetu i zasugerował, Polska nie powinna być podczas nich w uprzywilejowanej pozycji.

Byłoby dobrze, gdyby takie kraje jak Polska otrzymywały wsparcie finansowe tylko wtedy, gdy przestrzegają podstawowych zasad praworządności

- napisał, cytowany przez RMF FM.

Dekker zagroził też konsekwencjami we współpracy polsko-holenderskiej i podkreślił, że w związku z utratą zaufania do polskiego rządu może się zmniejszyć liczba ekstradycji do Polski poszukiwanych osób. "Reformy w Polsce mają także bezpośrednie konsekwencje dla Holandii" - napisał w swoim raporcie.

W ostatnim czasie o Ministerstwie Sprawiedliwości było głośno w związku z tzw. aferą Piebiaka. Czytaj więcej na jej temat:

Łukasz Piebiak stoi za hejtem na sędziów krytykujących PiS. Jego ofiarą był m.in. szef "Iustitii"

Sędzia odmówiła orzekania z Radzikiem z afery Piebiaka. Możliwe pytania do TSUE o zastępców Schaba

"Czy mamy coś na tę sucz?". Tak Emi ustalała, jak uderzać w sędzię Frąckowiak. Potem donosy do rzeczników

Prof. Rzepliński o aferze Piebiaka: To cały system, za który odpowiada nie Ziobro, ale Kaczyński

Więcej o:
Komentarze (736)
Holenderski minister grozi Polsce konsekwencjami. Przeprowadził "twardą" rozmowę z Ziobrą
Zaloguj się
 • wolak007

  Oceniono 325 razy 269

  Nastały takie czasy, że większe zaufanie mam do niemieckiego, hiszpańskiego lub holenderskiego ministra sprawiedliwości, aniżeli do polskiego?!...

 • 33qq

  Oceniono 97 razy 77

  Uzależnienie kasy od praworządności powinno być od początku wsparcia dla Polski. Poza tym reakcja na łamanie prawa powinna następować o wiele szybciej. A tak zanim się powolne tryby biurokratycznej machiny przekręcą, łajdacy mogą napsuć nieodwołalnie naprawdę bardzo wiele.

 • nawasaqi

  Oceniono 88 razy 74

  Myślę, że Ziobro się nie ugnie, on ugina się tylko jak widzi Kaczyńskiego, wręcz się płaszczy przed nim... Więc jak mu każe być twardym to będzie jak mu każe odpuścić to odpuści... taki chłopak na posyłki i od kreciej roboty ;)

 • kastoripollux

  Oceniono 76 razy 60

  Minister ZERO z tej rozmowy zrozumiał dokładnie zero koma przecinek. On się słucha tylko konusa.

 • estr

  Oceniono 74 razy 58

  Najpierw przytną kasę, potem wywalą z Szengen i skończy się rumakowanie. Polexit puka do drzwi.

 • mlody_dron

  Oceniono 65 razy 53

  Cały świat zwariował, ale Polska jest normalna
  Czy może:
  Polska zwariowała?

  Które jest bardziej prawdopodobne?

 • ks.pedofil

  Oceniono 64 razy 50

  EU nie odpusci. My za to zaplacimy z wlasnej kieszeni. Wlasnymi pieniedzmi. Bo rzadowi i pis sie nalezy. Nam zabiora sobie nie odejma.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX