Sirhan Sirhan dźgnięty nożem w więzieniu. Morderca Roberta F. Kennedy'ego odsiaduje dożywocie

Sirhan Sirhan został pchnięty nożem przez jednego z współwięźniów - wynika z informacji amerykańskich mediów. Mężczyzna odsiaduje wyrok dożywotniego pozbawienia wolności po tym, jak w 1968 roku zamordował senatora i kandydata na prezydenta Roberta F. Kennedy'ego.

Kalifornijski departament więziennictwa poinformował, że w Richard J. Donovan Correction Facility w San Diego doszło do ataku nożem, jednak nie ujawniono, kto padł jego ofiarą. Z informacji agencji AP wynika, że chodzi własnie o Sirhana. Mężczyzna został przewieziony do szpitala jest w stanie stabilnym.

Nie wiadomo, co było przyczyną ataku. Sprawca został zidentyfikowany i przeniesiony do osobnego skrzydła więzienia.

Śmierć za poparcie Izraela

W ubiegłym roku minęło 50 lat od śmierci Roberta (Bobbiego) F. Kennedy'ego. 6 czerwca 1968 roku senator opuszczał hotel po wygranej w kalifornijskich prawyborach. Bobby Kennedy startował na urząd prezydenta pięć lat po tym, jak zastrzelono jego brata Johna F. Kennedy;'ego, 35. prezydenta USA.

Młodszy Kennedy wychodził z hotelu tylnymi drzwiami, przez kuchnię, gdy Sirhan strzelił do niego trzykrotnie. 24-letni Jordańczyk pochodzenia palestyńskiego twierdził, że nie pamięta zamachu na Kennedy'ego. Później, w pierwszym wywiadzie, powiedział jednak, że poczuł się zdradzony przez Kennedy'ego, gdy ten poparł Izrael w konflikcie izraelsko-arabskim.

Kara śmierci zamieniona na dożywocie

Został skazany na śmierć, jednak gdy w Kalifornii zakazano kary śmierci, jego wyrok zamieniono w dożywotnie pozbawienie wolności. Sirhan 15 razy wnosił o zwolnienie warunkowe i za każdym razem mu odmawiano. Kolejny wysłuchanie dotyczące zwolnienia ma odbyć się w 2021 roku.

Więcej o:
Komentarze (49)
Sirhan Sirhan dźgnięty nożem w więzieniu. Morderca Roberta F. Kennedy'ego odsiaduje dożywocie
Zaloguj się
 • claudiusz

  Oceniono 14 razy 12

  niech ten pies zdechnie w wiezieniu..

 • aietes

  Oceniono 19 razy 9

  typowy wyborca pis. Jak Stefan W..

 • philosophe

  Oceniono 14 razy 8

  Niech zgnije we wiezieniu.

 • q1001

  Oceniono 11 razy 7

  To wybitna kanalia. Tacy żyją bardzo długo ...

 • zerozer52

  Oceniono 24 razy 6

  U nas PiS morduje więźniów.

 • white_lake

  Oceniono 9 razy 5

  wredna morda, niech gnije w tym więźniu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX