Włochy: Na plaży w Cavallino zakazano budować zamki z piasku. Rodzice są wściekli

Władze miejscowości Cavallino w prowincji Wenecja we Włoszech wprowadziły zakaz budowy zamków z piasku nad brzegiem morza. Decyzja ta wywołała wściekłość rodziców i dziadków, którzy nie chcą odbierać zabawy swoim podopiecznym. Samorząd próbuje studzić nastroje, tłumacząc, że nowe przepisy będą egzekwowane ze zdrowym rozsądkiem.

Plaża w Cavallino we Włoszech jest jedną z najpopularniejszych plaż nad Adriatykiem. Odwiedza ją rocznie ponad sześć milionów turystów, w tym na przykład wielu przyjezdnych z Niemiec. Nowe przepisy zabraniają ustawiania parasoli i krzeseł w obszarze kąpieliska na długości pięciu metrów przy linii brzegowej. Zabronione są także "wszelkie działania lub zachowania, które ograniczają lub uniemożliwiają tranzyt ludzi i pojazdów ratunkowych - zarówno wzdłuż brzegu, jak i od plaży w kierunku morza i odwrotnie" - cytuje włoski dziennik "La Stampa"

Włochy: Miejscowość Cavallino zabroniła budowania zamków z piasku. "Lepiej zmienić kurort"

Burmistrz Cavallino, Roberta Nesto, tłumaczy że nowe przepisy są związane jedynie z kwestiami bezpieczeństwa i będą egzekwowane ze zdrowym rozsądkiem. Agencja Reuters informuje, że podobne zasady obowiązują także na innych włoskich plażach, m.in. w miejscowości Eraclea, która również położona jest w prowincji Wenecja. Argumenty te nie przemawiają jednak do rozwścieczonych rodziców i dziadków, którzy nie wyobrażają sobie, że mają zabronić zabawy w piasku swoim dzieciom i wnukom. 

- Lepiej zmienić nadmorski kurort, jeśli nie mogę pozwolić wnukom budować zamków z piasku na brzegu. (...)  Wszyscy byliśmy dziećmi, a zabawą, na którą nie mogliśmy się doczekać, było budowanie czegoś z piasku - kanałów, zamków, wszystkiego, co nas bawiło. A jeśli nie możesz robić tego na brzegu, gdzie możesz to robić? - pytał z rozżaleniem w rozmowie z "La Stampa" jeden z odpoczywających w Cavallino plażowiczów. 

Więcej o:
Komentarze (77)
Włochy: Na plaży w Cavallino zakazano budować zamki z piasku. Rodzice są wściekli
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 55 razy 45

  A w wolnej Polsce można budować PRAWDZIWE ZAMKI w rezerwatach przyrody..:-)

 • ochujek

  Oceniono 32 razy 28

  Mogą przyjechać do Polski mierzeję przekopywać. Jeszcze bursztynu nazbierają.

 • djarev

  Oceniono 33 razy 15

  Na pewno będzie bezpieczniej, gdy nad brzegiem morza nie będzie pisakowych budowli. Jeszcze bezpieczniej by było, gdyby nie było ludzi. A najbezpieczniejsza opcja, to gdyby w ogóle nigdzie niczego nie było.

 • efi ehad

  Oceniono 9 razy 9

  W 2008 roku na plaży w rejonie Bolonii mój wówczas 12 letni syn zbudował z piasku Koloseum Ratownik odpowiadający za bezpieczeństwo na tej plaży pozwolił mu dokończyć budowę z zastrzeżeniem, że po skończonej zabawie miejsce ma być przywrócone do pierwotnego stanu Tak więc jakieś przepisy musiały w tym względzie już wtedy być.

 • okazja

  Oceniono 20 razy 8

  i doplynelo szambo z nowogrodzkiej ... z ziemi polskiej do wloskiej

 • gotlama

  Oceniono 4 razy 4

  Ale dlaczego zakaz? Pojazd ratunkowy nie przejedzie przez dzieło architektury? Może lepiej zwykłe ostrzeżenie, że w razie "W", nie będzie litości, tylko wyburzanie.

 • yuo7leo9

  Oceniono 11 razy 3

  podejrzewam, że ten burmistrz jest z równie "antysystemowej" partyjki, jak Piss, Kukiz 15 lub szuria z Konfederacji

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX