Wielka Brytania. Ponad milion osób podpisało petycję przeciw zawieszeniu parlamentu

Decyzja premiera Wielkiej Brytanii o zawieszeniu parlamentu wywołała olbrzymi sprzeciw posłów i przeciwników brexitu bez porozumienia. Ponad milion osób podpisało w środę petycję, która została zamieszczona na oficjalnych stronach parlamentu.

To, że pod petycją złożono ponad milion podpisów oznacza, że zostanie ona rozpatrzona przez posłów - informuje "The Independent". Dokument, który na stronie internetowej parlamentu umieścił Mark Johnston z proeuropejskiej partii Liberalnych Demokratów, mówi, że parlament nie powinien być zawieszony, chyba że nastąpi kolejne przedłużenie terminu brexitu lub pomysł opuszczenia Unii Europejskiej zostanie całkowicie odrzucony.

Wielka Brytania. Boris Johnson chce zawiesić parlament. Brytyjczycy wyszli na ulicę

Polityczna sytuacja w Zjednoczonym Królestwie znów się zaogniła. Rząd Borisa Johnsona uzyskał zgodę królowej na zawieszenie prac parlamentu tuż po wakacyjnej przerwie. Zawieszenie obrad parlamentu ma się rozpocząć w dniach 9-12 września i potrwa do 14 października. Oznacza to, że prace brytyjskiego parlamentu zostaną wznowione zaledwie kilkanaście dni przed ostateczną datą brexitu, którą ustalono na 31 października. Opozycja uważa, że decyzja o zawieszeniu parlamentu ma pokrzyżować plany przeciwników rządu, którzy chcą zablokować twardy brexit.

"To czarny dzień dla brytyjskiej demokracji" - napisała na Twitterze Nicola Sturgeon, pierwsza minister Szkocji. Na pomysł zawieszenia brytyjskiego rządu zareagowali ostro nie tylko politycy, ale także zwykli obywatele Wielkiej Brytanii, którzy masowo wyszli na ulice. Protesty odbywały się m.in. w Londynie, Manchesterze, Cambridge, Cardiff, Edynburgu i Durham. Demonstrujący nosili na transparentach takie hasła jak: „Bronić demokracji” czy „Nikt nie głosował na dyktaturę”.

Boris Johnson twierdzi, że „całkowicie nieprawdziwe” jest stwierdzenie, że jego decyzja ma coś wspólnego z próbą utrudnienia zatrzymania brexitu bez porozumienia. Zapowiedział także, że jego rząd przedstawi w październiku "ekscytujący program” - pisze portal metro.co.uk.

Więcej o:
Komentarze (28)
Wielka Brytania. Ponad milion osób podpisało petycję przeciw zawieszeniu parlamentu
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 28 razy 16

  zaraz się tu zwala pisowskie Edki z Podkarpacia mieszkające w Londynie i będą nam opowiadać jak to Brytyjczycy z uśmiechem opowiadają się za Brexitem, gospodarka kwitnie a Eurokolchoz kwiczy

 • za_miske_ryzu

  Oceniono 18 razy 10

  Prezes pokaże panu Johnsonowi w listopadzie, jak się skutecznie zawiesza parlament.

 • strange_email

  Oceniono 17 razy 9

  Szkoda, ze to nic nie zmieni. Cala nadzieja w Bercowie oraz sadach w Irlandii Polnocnej, Szkocji i Angli, ktore moga uwalic prorogacje parlamentu. Dzisiaj i wczoraj w kazdym z tych krajow ruszyly wlasnie procedury sadowe w tym temacie.

 • piebiak

  Oceniono 14 razy 8

  Myslę że Johnson właśnie pogrzebał Brexit.

 • polak66maly

  Oceniono 8 razy 6

  niektorzy to spia do dwunastej.

 • agnrodis

  Oceniono 3 razy 3

  Nie mam watpliwosci, ze nowy program, ktory ma przedstwic Borys, bedzie jak twierdzi jego autor ...... ekscytujacy! Brexit sam w sobie jest przeciez ekscytujacy.

 • caius1

  Oceniono 7 razy 3

  Boria powinien pójść na korepetycje do Kaczyńskiego i Szydło. Zaraz by się okazało, że ten milion to nie milion tylko mała garstka ludzi którzy nie rozumieją dobrej brexitowej zmiany a zostali ogłupienie przez europejskich propagandzistów.
  NiePiS

 • derp979

  Oceniono 9 razy 3

  Wow! Aż milion? To aż 1.5% brytyjczyków! Wowowowowooooo! :D

 • agnrodis

  Oceniono 4 razy 2

  Twardy Brexit bardzo by sie przydal polowie Anglikow, tej polowie glosujacej "za", niestety szkoda tej drugiej polowy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX