Hiszpania. Przez Malagę przeszło tornado, a w Madrycie ulewa wywołała powódź błyskawiczną

Hiszpania. W poniedziałek wieczorem w gminie Campillos w prowincji Malaga zaobserwowano tornado, które poprzedziło nawałnice z ulewnym deszczem oraz gradem. Gwałtowne zjawiska pogodowe obserwowane są także w innych miastach w Hiszpanii.

Tornado przeszło przez przedmieścia hiszpańskiej Malagi. Rannych zostało co najmniej 25 osób, zniszczone są samochody i kilka budynków.

 

Hiszpania. Tornado w Maladze, powódź błyskawiczna i ulice pełne gradu w Madrycie

Według rzecznika służb ratowniczych w Maladze większość z obrażeń spowodowała była pękającym szkłem. Trąba powietrzna uszkodziła także kilka budynków i pojazdów, jednak  najbardziej ucierpiały tereny przemysłowe w Guadalhorce i mniej zamieszkałe obszary San Andres.

Mieszkańcy zarejestrowali to niecodzienne zjawisko, a nagrania udostępnione zostały na portalach społecznościowych.

>>>Siły natury są nie do powstrzymania! W łódź turystów na Hawajach uderzyła kula lawy! Byli przerażeni:

Z kolei według doniesień "Guardiana" gwałtowne burze z intensywnym deszczem wywołały w Madrycie tak zwaną powódź błyskawiczną. Stolicę Hiszpanii nawiedziło też gradobicie, po którym ogromne ilości gradu zalegały wzdłuż ulic. W dzielnicy Arganda del Rey strumienie wody porywały samochody. Ekstremalne zjawisko trwało 20 minut.

Hiszpański Departament Metra zarządził zamknięcie kilku stacji oraz autostrad, które uszkodziła woda. Na autostradach utworzyły się kilkukilometrowe korki. Część samolotów musiała zostać skierowana na zapasowe lotniska. Strażacy wyjeżdżali do tysięcy wezwań, a Hiszpańska Agencja Meterologiczna AEMET odnotowała w sumie 9300 uderzeń piorunów w ciągu zaledwie sześciu godzin.

Więcej o:
Komentarze (31)
Hiszpania. Przez Malagę przeszło tornado, a w Madrycie ulewa wywołała powódź błyskawiczną
Zaloguj się
 • dawidb

  Oceniono 41 razy 27

  Przewijajmy dalej, nic się nie stało! Zmiany klimatu?! To wymysł lewaków!

 • koenzymq10

  Oceniono 30 razy 22

  przecież zmiany klimatu wymyślił Soros,a te filmiki kręcili w hollywood,prawda panie Cejrowski

 • gazetatodno

  Oceniono 15 razy 11

  Zmiany klimatu, a to dopiero początek. W ostatnich latach 60% koralowców na Wielkiej Rafie wymarło z powodu wzrostu temperatury oceanu. Człowiek nie zasługuje na tą planetę.

 • xorock

  Oceniono 11 razy 9

  Ważne że najbogatsi będą jeszcze bogatsi. Pochowają swoje puste dolary razem z milardami innych ludzi. Wcześniej podyskutują sobie na różnych szczytach jak za 20 lat zrobić coś dla Ziemi.

 • stefffon

  Oceniono 18 razy 4

  ale o to katolom chodzi, zeby apokalipska byla jak najszybciej, zeby wszyscy mogli trafic do nieba!

 • loneman

  Oceniono 4 razy 2

  Maja miejsce coraz gwaltowniejsze i czestsze zjawiska ale tumanow to nie martwi - oni z Google i nazistowskich zrodel "wiedza", ze "nic sie nie dzieje" - tresowane pieski waruja cieszac giganty przemyslowe i bawiac swa beznadziejna naiwnoscia....

 • Megalodon akwaryjny

  Oceniono 2 razy 2

  Malaga Malaga .Ja zawsze tak kojarzyłem z tym co jest w butelce. Miał Ojciec rację trzeba było lepiej uważać na lekcjach z przysposobienia obronnego

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX