Włochy. Schwytano Polaka, któremu jako pierwszemu od stu lat, udało się uciec z więzienia Poggioreale

Niecałą dobę - tak długo na wolności pozostawał 32-letni Polak, któremu udało się uciec z więzienia Poggioreale w Neapolu. Mężczyzna został dostrzeżony przez patrol policji w dzielnicy znajdującej się kilka kilometrów od więzienia.

Robert L. w niedzielę wspiął się na ścianę odgradzającą zakład karny od ulicy. Następnie po sznurze wykonanym z prześcieradeł przeskoczył na drugą stronę muru. Polakowi udało się uciec w momencie, kiedy więźniowie udawali się na mszę do kaplicy. Była to tym samym pierwsza od stu lat udana ucieczka z włoskiego więzienia Poggioreale.

Neapol. Włoscy policjanci w niecałą dobę złapali Polaka, któremu jako pierwszemu od stu lat, udało się uciec z więzienia Poggioreale

Jak podaje portal ilmattino.it Polak został zauważony przez policjantów na skrzyżowaniu ulic Corso Garibaldi i  Via Giuseppe Porzio. Śledczy założyli, że 32-letni mężczyzna zamiast próbować wydostać się z miasta, w którym zorganizowano punkty kontrolne, będzie musiał zostać w okolicy licząc na wsparcie przyjaciół. Służby prowadziły intensywne poszukiwania podkreślając, że zbieg jest bardzo niebezpieczny.

 

Polak osadzony jest w areszcie śledczym w Poggioreale od grudnia zeszłego roku, gdzie czeka na proces w sprawie zabójstwa murarza z Ukrainy. Według informacji przekazanych przez włoskie "Vanity Fair" mężczyzna ten próbował pogodzić Roberta L. z inna osobą, z którą kłócił się w pobliżu restauracji. Niestety Polak zaatakował obywatela Ukrainy zadając mu kilka ciosów nożem, z których jeden okazał się śmiertelny.

Ostatnio w więzieniu Poggioreale w Neapolu doszło do kilkugodzinnych zamieszek w proteście przeciwko przeludnieniu. W zakładzie przebywa obecnie 2400 więźniów, chociaż placówka ta przeznaczona była na około 1600 osadzonych. Z tego powodu neapolitańskie więzienie jest jednym z najbardziej przeludnionych we Włoszech. Na dodatek wśród więźniów przebywają tu najbardziej niebezpieczni przestępcy, m.in. członkowie mafii. Kapelan więzienny ks. Franco Esposito komentując ucieczkę Polaka powiedział: - To najbardziej naturalna rzecz, jaka może się zdarzyć, gdy ktoś przetrzymywany jest nieludzkim i poniżającym zamknięciu. Absolutnie nie usprawiedliwiam ucieczki przestępcy, ale chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że więzienia takie jak Poggioreale nie spełniają swojej podstawowej funkcji, jaką jest reedukacja i resocjalizacja więźniów.

Więcej o:
Komentarze (88)
Włochy. Złapano Polaka któremu jako pierwszemu od stu lat, udało się uciec z więzienia Poggioreale
Zaloguj się
 • ochujek

  Oceniono 35 razy 25

  Włosi też uwzięli się na Polaków katolików. Jak żyć prezesie, jak żyć?

 • mcguirre

  Oceniono 26 razy 18

  Międzynarodowa historia. Polak zadźgał Ukraińca w Neapolu i uciekł z więzienia jako pierwszy od 100 lat. Duma narodowa :)

 • telewy2

  Oceniono 12 razy 10

  Dla takich to szkoda tlenu na tej planecie. Zabił niewinnego człowieka, który w jakiś sposób chciał mu pomóc. Albo niech pracuje charytatywnie albo do piachu z nim.

 • zbycho52

  Oceniono 10 razy 8

  On wcale nie chcial sie ukrywac,bo przeciez przez caly dzien oddalil sie od wiezienia tylko o kilometr,to tak jakby czekal zeby go zlapali.

 • doomsday

  Oceniono 16 razy 6

  Kilka błędów w artykule.
  Lisowski uciekł rano w niedzielę, a złapany został w poniedziałek wieczorem . Więc był jednak na wolności prawie dwa dni, a nie jak chce GW, mniej, niż jedną dobę.
  Kolejny błąd, to nie jest jedno z bardziej przeludnionych więzień. To jest to najbardziej przeludnione ze wszystkich we Włoszech. Kryminały we Włoszech są wszystkie przepełnione na poziomie 132%, to w Neapolu jest na poziomie ponad 150%.
  Tak czy inaczej ta ucieczka, mimo że nie udana, Lisowskiemu pomoże, zwłaszcza jeżeli chodzi o status wśród więźniów, ale także i wśród strażników. Żeby taki numer odwalić, pierwszy od stu lat, wiadomo, że trzeba mieć pod kopułą cos innego, niż siano.

 • alfred.ziemniak

  Oceniono 7 razy 5

  Już widze te koszulki z jego podobizną, bohater niezłomny i zaklęty

 • arekh0

  Oceniono 4 razy 4

  no i czego morde zamazaliscie? Jaki sens ma publikowanie takiego "zdjecia"?

 • merkury-3

  Oceniono 6 razy 4

  dobrze ze szumowine złapali . mam nadzieje ze włoscy mafiozi zgotuja mu wieczne piekło na ziemi
  najlepiej jak by poszedl na stryczek ale niestety w Europie szumowin nie wolno wieszac

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX