Niemcy: 8-latek po raz kolejny ukradł rodzicom samochód. Pędził 180 km/h po autostradzie

Niemcy. 8-letni chłopiec już po raz drugi w ciągu tygodnia zabrał samochód swoich rodziców bo "chciał trochę pojeździć". Tym razem dziecko zakończyło rajd na zderzeniu z przyczepą ciężarówki. Policja skierowała chłopca na badania psychologiczne.

Jak podaje "Deutche Welle" ośmiolatek po raz drugi w ciągu tygodnia "pożyczył" samochód swojej mamy i wyruszył w drogę. Młodociany recydywista według policji "nie przejmuje się przepisami ruchu drogowego", dlatego będzie poddany badaniom psychologicznym.

Niemcy. 8-latek już po raz drugi ukradł samochód rodzicom. Wieczorny rajd po autostradzie zakończył się zderzeniem z naczepą ciężarówki

Według ustaleń niemieckiej policji chłopiec co najmniej dwukrotnie zabierał samochód rodziców, którzy na co dzień mieszkają w Soest w zachodnich Niemczech. Za pierwszym razem 8-latek został zatrzymany przez policję na niemieckiej autostradzie. W piątek 23 sierpnia chłopiec znowu ukradł klucze i około północy wyjechał Volkswagenem Golfem przez ulice Dortmundu. Tym razem odjechał 50 kilometrów od swojego domu.

W oświadczeniu policja zarzuca 8-latkowi ignorowanie przepisów ruchu drogowego i sygnalizacji świetlnej. Podobno tym razem chłopiec jechał z prędkością 180 kilometrów na godzinę. Podróż chłopca nie skończyła się zbyt dobrze. Policjanci odnaleźli 8-latka na parkingu przy autostradzie, gdzie uderzył w przyczepę ciężarówki. Nikomu nic się nie stało, chociaż samochód został poważnie uszkodzony.

Wcześniej ośmiolatek przyznał, że "chciał tylko poprowadzić" oraz, że czuł się niekomfortowo prowadząc z prędkością 140 km/h. Policja skierowała chłopca, pasjonata jazdy na gokartach, na badania psychologiczne.

Więcej o:
Komentarze (140)
Niemcy: 8-latek po raz kolejny ukradł rodzicom samochód. Pędził 180 km/h po autostradzie
Zaloguj się
 • wichura

  Oceniono 53 razy 49

  Czyli 180 km/h pojechał bez uszczerbku, a wyrżnął w przyczepę na parkingu? No tak, to łatwe do zrozumienia - nie ma prawka, więc nie uczył się parkować na pięć sposobów ;)

 • kacykmoralny

  Oceniono 61 razy 47

  "Policja skierowała chłopca, pasjonata jazdy na gokartach, na badania psychologiczne." - a rodziców nie?

 • synkierownika

  Oceniono 41 razy 37

  gdyby rodzice mieli auto z manualną skrzynią biegów, to by nawet nie dojechał do tej autostrady...

 • tom_aszek

  Oceniono 48 razy 34

  "8-letni chłopiec już po raz drugi w ciągu tygodnia zabrał samochód swoich rodziców bo "chciał trochę pojeździć". (...) Policja skierowała chłopca na badania psychologiczne."

  Skierowali do psychologa CHŁOPCA?? Niech skierują tam pilnie rodziców, skoroci nie potrafią zabezpieczyć kluczyków do auta przed ośmiolatkiem!

 • krysiek7

  Oceniono 25 razy 23

  Przyszły mistrz Formuły 1! Jeśli dożyje. Musi tylko poprawić technikę parkowania.

 • ps11111ps

  Oceniono 29 razy 21

  Rodziców powinni tym bardziej przebadać

 • mer-llink

  Oceniono 13 razy 13

  A rodziców/mamuśkę na padania psychiatryczne nie?
  Toż jak oni kluczyków pilnują?
  Odpowiedzialność spada na dorosłych.

 • thrak401

  Oceniono 15 razy 11

  Młodociany recydywista według policji "nie przejmuje się przepisami ruchu drogowego", dlatego będzie poddany badaniom psychologicznym.

  A skąd on ma znać przepisy, skoro ma tylko 8 lat? Może powinni go wysłać na naukę jazdy.
  Alternatywą może być zmiana translatora przez redakcję portalu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX