Francja. Wydrapali swoje imiona na grzbiecie nosorożca. Zoo: Jesteśmy oburzeni głupotą

Na początku tygodnia media społecznościowe obiegły zdjęcia nosorożca z ogrodu zoologicznego La Palmyre Zoo w południowo-zachodniej Francji. Zwierzę miało wydrapane na grzbiecie imiona "Camille" i "Julien". Ogród zoologiczny wydał oświadczenie w tej sprawie, nazywając działanie sprawców "głupotą". Na szczęście zwierzę nie doznało trwałych obrażeń i napisy udało się usunąć szczotką.

"Camille" i "Julien" - te dwa imiona zostały wydrapane w ostatnich dniach na grzbiecie jednego z nosorożców w ogrodzie zoologicznym La Palmyre Zoo na południowym zachodzie Francji. Sprawa oburzyła miłośników zwierząt na całym świecie, zdjęcia nosorożca krążą w mediach społecznościowych.

Zoo: Jesteśmy oburzeni głupotą

Sprawa stała się głośna do tego stopnia, że władze parku musiały wydać oświadczenie. Przedstawiciele zoo podkreślają, że są "oburzeni głupotą autorów napisów". Udało się je jednak szybko usunąć szczotką. Wszystko przez to, że skórę nosorożca pokrywa m.in. warstwa pyłu i piasku, stąd sprawcom nie udało się wyryć napisów na stałe.

Pracownicy ogrodu zoologicznego zwracają uwagę na to, że odwiedzający niejednokrotnie mogą dotykać skóry nosorożców i "zdecydowana większość robi to z szacunkiem".

"Jesteśmy czujni, jeśli chodzi o zachowanie odwiedzających w parku: instrukcje dotyczące zarówno bezpieczeństwa naszych zwierząt, jak i bezpieczeństwa odwiedzających są przypominane kilka razy dziennie przez mikrofon, znajdują się również na znakach umieszczonych na trasie, przekazywane są też przez personel obecny w punktach sprzedaży" - czytamy w oświadczeniu.

Mimo to władze ogrodu rozważają wzmocnienie środków nadzoru.

Więcej o:
Komentarze (44)
Francja. Wydrapali swoje imiona na grzbiecie nosorożca. Zoo: Jesteśmy oburzeni głupotą
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 29 razy 17

  Ustalić "romantyczną parę" i zastosować prace społeczne na wybiegu dla słoni..Każde w łapę po łopacie i taczce. I tak przez co najmniej rok, parę godzin dziennie.

 • obserwator_z_davos

  Oceniono 18 razy 14

  Za karę prace społeczne polegające na usuwaniu odchodów nosorożca.

 • sztucznypolak

  Oceniono 20 razy 10

  Co prawda uczynek jest glupi, ale :
  "Wszystko przez to, że skórę nosorożca pokrywa m.in. warstwa pyłu i piasku, stąd sprawcom nie udało się wyryć napisów na stałe"
  Moze wlasnie dlatego "wyryli". Wyryli w brudzie.

 • e.olsen

  Oceniono 9 razy 9

  > Zwierzę miało wydrapane na grzbiecie imiona "Camille" i "Julien"

  To francuski odpowiednik Seby i Dżesiki...

 • 1moco2

  Oceniono 8 razy 8

  Dobrze, że mu do ucha kłódki z imionami nie przypięli.

 • supermarjan

  Oceniono 16 razy 8

  suweren to jednak stan umyslu a nie narodowosc....

 • rozganiacz_na_cztery_wiatry

  Oceniono 6 razy 6

  wyłapać , wydrapać imiona nosorożców na plecach , rozgonić .. i po temacie ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX