NOAA potwierdza, że tegoroczny lipiec był najcieplejszym miesiącem w historii na całym świecie

NOAA - amerykańska agenda rządowa zajmująca się prognozowaniem pogody - potwierdziła wcześniejsze wyniki badań instytucji europejskich, że tegoroczny lipiec był najcieplejszym miesiącem na naszej planecie od początku pomiarów meteorologicznych.

Z opublikowanych dziś danych wynika, że w wielu miejscach padały rekordy temperatur. Upały spowodowały susze, a także skurczenie się powłoki lodowej w Arktyce i na Antarktydzie do rozmiaru do najmniejszego w historii. 

Lipiec - najgorętszym miesiącem w historii pomiarów na całym świecie

Według naukowców z NOAA, w lipcu średnia temperatura była wyższa o 0,95 stopnia od średniej z XX wieku wynoszącej 15,8 stopnia, co czyni go najgorętszym lipcem od czasu rozpoczęcia pomiarów w 1880 roku. Poprzedni rekord wysokich temperatur należał do lipca sprzed 3 lat. 

Cieplejszy od innych był nie tylko tegoroczny lipiec. Na podstawie danych z pomiarów od stycznia do lipca naukowcy twierdzą, że 2019-ty jest jak dotąd najgorętszym rokiem w części Ameryki Północnej i Południowej, Azji, Australii, Nowej Zelandii, południowej części Afryki i w zachodnich częściach wszystkich oceanów. 

National Oceanic and Atmospheric Administration, NOAA, zajmuje się prognozowaniem pogody, a także ostrzeganiem przed burzami i innymi ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi. Podlega bezpośrednio pod Departament Handlu USA.

Więcej o:
Komentarze (59)
NOAA potwierdza, że tegoroczny lipiec był najcieplejszym miesiącem w historii na całym świecie
Zaloguj się
 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 20 razy 12

  No i co z tego? Płaskogłowcy i tak mają swoje wytłumaczenia i teorie. Nawet jak ich nie mają to stwierdzają że tak nie jest i już.
  I co NOAA ma zamiar zrobić z płaskogłowcami?

 • ul32

  Oceniono 18 razy 10

  Klimatyczni antyszczepionkowcy pewnie i tak zaraz napiszą że to norma. Specjalista od wszystkiego Ziemkiewicz w do Łżeczy napisze o szpisku

 • stach_79

  Oceniono 14 razy 8

  Jak może lipiec wpływać na globalne ocieplenie??
  Adrian (alias: malinowy król).

 • faustxyz

  Oceniono 18 razy 8

  Co tam i tak zaraz wyskoczy Trampek, Adrian czy inna Warzecha i pośmieje się z innymi głuptakami. Gotujące się na małym ogniu żaby też nie czują zagrożenia.

 • ebom

  Oceniono 22 razy 8

  A Polak, kupując jagodziankę za 8 zł, i tak powie, że globalnego ocieplenia nie ma, bo u nas były chmury...

 • piotrm74

  Oceniono 20 razy 6

  Kurcze znowu pogoda ominęła Polskę. Rzadko kiedy było ponad 30 stopni

 • gorillaglu

  Oceniono 7 razy 3

  Czytam komentarze, i w zasadzie już mi prawie nie żal, że "cywilizacja białego człowieka" pójdzie w cholerę razem z białym człowiekiem za 100 lat.

 • insupportable

  Oceniono 15 razy 3

  Najcieplejszy lipiec od 1880r. tak dla jasności. Czyli od końca małej epoki lodowcowej, która rozpoczęła się w średniowieczu. Tak dla ciekawości 1816r. był rokiem bez lata w lipcu 1929 w Pruszkowie odnotowano 40.2C w styczniu w Siedlcach 1940 -41C. Pisanie o najcieplejszym lipcu jest małym zakłamaniem z powodu, który wymieniłem wyżej czyli rozpoczęcia pomiarów. Gdybyśmy np wzięli pod uwagę rok 14000 bce różnice były by jeszcze większe.
  I dla wyjaśnienia napiszę, że nie twierdzę iż CO2 nie ma wpływu na temperaturę. Natomiast pytam się z jakiego powodu nie są prowadzone ponowne zalesienia nieużytków, z jakiego powodu nie sadzi się ponownie drzew, które zostały wycięte w miastach? Natomiast promuje się samochody elektryczne które podobno są eko. Właśnie wcale że nie są eko. Eko to są kiedy się nimi jeździ po naładowaniu ale prąd z gniazdka nie jest eko. Sama produkcja takiego samochodu wytwarza tyle CO2, że na dzień dobry już nie jest eko - wystarczy poczytać. Z tego samego oraz kilku innych powodów ogniwa fotowoltaiczne i wiatraki też nie są eko.
  Bardziej wiarygodna średnia temperatura byłaby gdyby ją podać np za ostatnie 100 000 lat.
  Generalnie temat globalnego ocieplenia jest dla niektórych świetnym interesem, zjawiska występującego od bardzo dawna. Ocieplenia występowały też zazwyczaj bardzo gwałtownie - dla ciekawych dokument z badań Komisji Europejskiej cordis.europa.eu/news/rcn/33206/pl
  Proszę przeczytać i samemu wyciągnąć wnioski.

 • Atanazy Bazakbal

  Oceniono 15 razy 3

  może w usa tak jest. a u nas tak nie jest. w lipcu było sporo dni z maksymalną temperaturą 15C. ciekawe jaka była temperatura bez "ocieplenia" klimatu. teraz jesteśmy z rodziną na urlopie. wcześniej szczepiłem dziecko przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu bo obawiałem się, że więcej będzie latania po lesie niż plażowania... cóż taki mamy klimat

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX