Rosja: awaryjne lądowanie airbusa w szczerym polu. Przez ptaki. 23 osoby odniosły obrażenia

Airbus A321 musiał awaryjnie lądować w Rosji zaraz po starcie. Według informacji Ural Airlines przyczyniły się do tego ptaki, które dostały się do silnika. Piloci samolotu byli zmuszeni lądować w szczerym polu. 23 osoby odniosły obrażenia, w tym pięcioro dzieci, przewieziono je do szpitala.

Airbus A321 linii Ural Airlines musiał awaryjnie lądować zaraz po starcie z portu lotniczego Żukowskij (około 35 km od Moskwy). Na pokładzie było 236 osób, w tym siedmiu członków załogi.

Linie lotnicze przekazały jedynie, że w samolot lecący z lotniska Żukowskij do Symferopolu zaraz po starcie uderzyło wiele ptaków, które dostały się do silników. "Zarówno pasażerom jak i załodze nic się nie stało" - napisano w krótkim oświadczeniu Ural Airlines na Twitterze. Dopiero kilka godzin po zdarzeniu rosyjska agencja TASS przekazała, że jednak są ranni.

Poszkodowane są 23 osoby, w tym pięcioro dzieci. Agencja cytuje w tym wypadku rosyjskie ministerstwo zdrowia, które w oświadczeniu podkreśliło, że ranni zostali przewiezieni do szpitala. Nie ma jednak informacji na temat stanu poszczególnych pasażerów.

TASS szerzej opisuje zdarzenie. Z relacji jej źródeł wynika, że do awaryjnego lądowania doszło zaledwie 3-5 kilometrów od pasa startowego lotniska Żukowskij na polu w pobliskiej wsi Rybaki. Co więcej, ptaki, które wpadły do silników miały doprowadzić do zapalenia się jednego z nich.

Nagrania z samolotem stojącym w szczerym polu można już znaleźć w sieci.

 

TASS - w oparciu o swoich informatorów - pisze, że jeden z silników samolotu Airbus A321 miał odpaść podczas lądowania.

Więcej o:
Komentarze (113)
Rosja: awaryjne lądowanie airbusa A 321 w szczerym polu. Przez ptaki. 23 osoby odniosły obrażenia
Zaloguj się
 • tello57

  Oceniono 21 razy 15

  "Na pokładzie było 234 osób. "
  Proszę spróbować przeczytać to zdanie na głos. Powodzenia!

 • shtalman

  Oceniono 15 razy 9

  Rosjanie przynajmniej wiedzieli ile osób było na pokładzie, nie tak jak Kuchciński który przez kilka tygodni nie widział ile i kto z nim leciał za fryko (czyli za nasze podatki) w Gulfstreamie rządowym

 • goli24

  Oceniono 11 razy 7

  "....Ptaki, które wpadły do silników miały doprowadzić do zapalenia się jednego z nich..." Ktoś przechwycił ich plany? Co jeszcze miały zrobić?

 • skandy5

  Oceniono 8 razy 6

  Dziwne bo samolot powinien ściąć drzewo a cóż dopiero jakieś tam ptaki

 • this.man

  Oceniono 5 razy 5

  Do zbadania tego zamachu, do którego podobno wykorzystano specjalnie wyszkolony oddział ptasich kamikaze, należy oddelegować Antka Macierewicza.

 • zenzaj

  Oceniono 9 razy 5

  Jak to na szczerym polu?
  Przecież tam jest kukurydza.

 • stop_pis

  Oceniono 17 razy 5

  Dziwi mnie tylko, że gimbusy z gazetki nie są zbulwersowane faktem, że ruskie ptaki latały bez włączonych transponderów...
  A tak na poważnie, szacunek dla pilotów, dzieki którym nikomu nic się nie stało podczas lądowania z pełnymi bakami paliwa na polu kukurydzy.
  Z tego co piszą w wiarygodnych źródłach, to ten samolot jednak wystartował, potem wpadł w chmurkę ptaków i w rezultacie musiał lądować z palącym się silnikiem na polu kukurydzy, a nie jak piszą nasze gimbusy...

 • emma1189

  Oceniono 6 razy 4

  Kto pisze te artykuły? Zerówka dziennikarstwa!
  Poza tym fajny tytuł ...23 osoby z obrażeniami. A ja się pytam ILU PRZEŻYŁO? Wszyscy.
  Jak rozdawali ingeligencję i obiektywizm staliście w kolejce po sensację.

 • dziadekjam

  Oceniono 10 razy 4

  Lądowanie w kukurydzy to rosyjska specjalność. Nawet jeden z radzieckich płatowców nazywany był "Kukurużnik"..:-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX