Rosja. Skandaliczny chrzest w Gatczynie. Duchowny zranił dziecko, na siłę wpychając je do wody

Chrzest rocznego dziecka w mieście Gatczyna w Rosji zakończył się skandalem. Podczas ceremonii duchowny próbował na siłę włożyć dziecko do wody, w wyniku czego chłopiec został zraniony w głowę.

Na nagraniu, które nakręcono podczas chrztu, widać, jak kapłan próbuje zanurzyć dziecko w wodzie, mimo że to wyrywa się i płacze. Opat szarpał małego chłopca i siłą wkładał go do chrzcielnicy, przez co dziecko uderzyło się w głowę. Świadkiem tej sceny była matka dziecka. Kobieta zareagowała i chciała odebrać kapłanowi swojego syna, ale ten nie dopuścił jej do chłopca. 

 

Rosja: Po chrzcie, który wywołał falę oburzenia, kapłan został ukarany. Przeprosił matkę dziecka

Jak informuje agencja informacyjna Ria Novosti, matka rocznego chłopca zgłosiła sprawę na policję i napisała apelację do administracji diecezjalnej. Rzecznik prasowy diecezji Gatczyna Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego poinformował, że biskup zapoznał się z pismem i obejrzał opublikowane w internecie wideo, po czym postanowił zabronić opatowi sprawowania sakramentów. Rosyjskie media donoszą, że duchowny został przeniesiony do Gatczyny z Kościoła Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we wsi Bolszaja Wruda, ponieważ był "nieprzyjemnym i wymagającym" proboszczem, na którego skarżyli się parafianie.

Ria Novosti relacjonuje, że ukarany duchowny spotkał się z matką zranionego chłopca i w obecności dziennikarzy poprosił ją o wybaczenie. Kobieta zapytała kapłana, czy jego słowa to sarkazm. Mężczyzna utrzymuje, że dziecko nie połknęło wody i nie uderzyło się o chrzcielnicę. Podkreślał także, że podczas chrztu kapłan musi zanurzyć dziecko w wodzie trzy razy.

Więcej o:
Komentarze (262)
Rosja. Skandaliczny chrzest w Gatczynie. Duchowny zranił dziecko na siłę wpychając je do wody
Zaloguj się
 • agilmagil

  Oceniono 62 razy 58

  A ojciec stał jak palant zamiast mu w ryj zasunąć.

 • def11

  Oceniono 63 razy 55

  Jakiś poj.b totalny.

  p.s. ale abp Jędraszewski powie : diabeł tak się bronił...

 • feldkuratkatz

  Oceniono 54 razy 42

  Czarna banda wszędzie bezczelnieje.

 • bobvega

  Oceniono 39 razy 37

  rodzice czemu to robicie swoim dzieciom?. w imię boga krzywdzicie swoje pociechy!!!!!

 • pan.szklanka

  Oceniono 30 razy 30

  Aby procedura zadziałała konieczna jest właściwa kolejność.
  W Ewangelii wg św. Marka jest czarno na białym (16.16) "Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony."
  Dzieciak nie wyglądał na specjalnie wierzącego i to pomimo kontuzji głowy.

 • rozterka47

  Oceniono 27 razy 27

  idioci chrzczą dzieci , chrzest wedle nauki Jezusa miał być świadomym przyjęciem wiary
  takiej swiadomości dzieci nie mają , więc taki chrzest nie ma SENSU

  podobnie jak pierwsza komunia święta 9-latków czy młodszych dzieci bo one zazwyczaj nie rozumieją na czym polega dokonująca się - jak naucza krk - na mszy świętej transsubstancjacja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX