Brazylia. Gangster przebrał się za swoją córkę i chciał uciec z więzienia. Opublikowano nagranie

Brazylijskie władze penitencjarne upubliczniły nagranie, które przedstawia udaremnienie ucieczki Clauvina "Baixinho" da Silvy. Mężczyzna próbował zbiec z więzienia w w Rio de Janerio przebrany za swoją córkę.

Clauvino "Baixinho" da Silva był jednym z liderów brazylijskiego gangu Red Command. Odbywał karę w więzieniu Bangu 3 w Rio de Janerio za handel i przemyt narkotykami. Chciał stamtąd uciec, a żeby to zrobić, przebrał się za swoją 19-letnią córkę. Włożył na głowę silikonową maskę i perukę, ubrał obcisłe dżinsy, biustonosz i damską koszulkę i chciał wyjść z więzienia głównym wyjściem, tak jak inni ludzie odwiedzający więźniów.

Brazylia. Straż więzienna udaremniła ucieczkę gangstera. W internecie opublikowano nagranie

Plan "Baixinho" się nie powiódł. Strażnicy szybko zorientowali się, że coś jest nie tak i udaremnili gangsterowi ucieczkę z więzienia. Jak podaje tvn24.pl, da Silvę zdradziło nie przebranie, ale nerwowe zachowanie. Moment, w którym strażnicy zatrzymali uciekiniera, został uwieczniony na nagraniu z monitoringu.

 

Plan gangstera zakładał, że jego córka, która odwiedziła go w dniu nieudanej próby ucieczki, pozostanie przez pewien czas w więzieniu. Nie wiadomo, co miało dziać się dalej i czy "Baixinho" zaplanował, w jaki sposób dziewczyna opuści zakład karny. 19-latka została aresztowana, a wraz z nią siedem innych osób, które mogły brać udział w organizacji ucieczki da Silvy.

Clauvino "Baixinho" da Silva nie żyje. Gangster popełnił samobójstwo

Po tym, jak Clauvino "Baixinho" da Silva próbował zbiec z więzienia, został przeniesiony do zakładu karnego Bangu 1 - placówki o zaostrzonym rygorze. Dzień po nieudanej ucieczce, powiesił się w swojej celi. Brazylijskie służby wszczęły śledztwo wyjaśniające okoliczności jego śmierci.

Więcej o:
Komentarze (17)
Brazylia. Gangster przebrał się za swoją córkę i chciał uciec z więzienia. Opublikowano nagranie
Zaloguj się
 • szcz9

  Oceniono 11 razy 9

  Nowe? Przecież nawet na gazeta.pI ta informacje była już tydzień temu, a filmik zdążyły dawno pokazać wszystkie telewizje. Oj, chyba dzisiejszy redaktor prowadzący portalu był na urlopie i przespał.

 • baaag

  Oceniono 4 razy 4

  Zdaje się ze go nadała ta dziewczyna w poczekalni co widać na nagraniu.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 5 razy 3

  Samobójstwo w więzieniu?
  Może coś wie o tym co się działa na Podkarpaciu?

 • Jan Nowak

  Oceniono 3 razy 1

  Ciekawe za kogo przebierze się Kaczyński? Ziemniaki to nie ludzie ;)

 • zlotto

  Oceniono 5 razy 1

  wiadomość sprzed tygodnia, facet już dawno nie żyje pochowany a Wy się podniecacie.

 • psycholog11

  Oceniono 3 razy -1

  Gender ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX