Lotnisko w Hongkonku znów pracuje. Demonstranci przeniosą się do szpitali

Lotnisko w Hongkongu wznowiło prace. We wtorek rano czasu miejscowego port ponownie zaczął odprawiać pasażerów. Lotnisko zamknięto w poniedziałek z powodu masowych demonstracji. Kilka tysięcy osób protestowało przeciwko brutalności policji i polityce władz.

Władze lotniska Hongkongu podjęły decyzję o jego ponownym otwarciu. Wcześniej zostało ono zamknięte z powodu masowych protestów, które odbywały się na jego terenie. Mimo ponownego otwarcia portu, jego administrator ostrzega, że ruch nadal może nie przebiegać zgodnie z harmonogramem przylotów i odlotów.

Reuters donosi, że demonstraci, którzy protestowali na terenie lotniska, przeniosą się teraz do szpitali. Chcą je "pokojowo okupywać". Większość z nich opuściła port lotniczy w nocy z poniedziałku na wtorek.

Protesty przeciwko ekstradycji do Chin

Protesty mieszkańców Hongkongu są wyrazem sprzeciwu związanego z propozycją legalizacji ekstradycji do Chin kontynentalnych. Trwające obecnie niepokoje są największymi, które wstrząsnęły miastem od czasu przekazania go Chińskiej Republice Ludowej przez Wielką Brytanię w 1997 roku.

W ostatnich dniach nasiliły się starcia protestujących z policją. Według doniesień lokalnych mediów, część funkcjonariuszy wmieszała się w tłum demonstrantów. To nowa taktyka policji, która dokonuje zatrzymań, udając uczestników. W poniedziałek przeciwko protestującym policja użyła armatek wodnych. Wcześniej demonstranci obrzucali policjantów „koktajlami Mołotowa”. Policja odpowiedziała gazem łzawiącym.

Chiny potępiają "terroryzm"

Działania protestujących hongkongczyków zostały uznane przez władze w Pekinie za terroryzm. Reakcja rządu spowodowana została użyciem przez demonstrantów "koktajli Mołotowa". Rzecznik chińskiego Biura do spraw Hongkongu i Makau Yang Guang zaznaczył na konferencji prasowej, że takie zachowanie ze strony protestujących, to "bezmyślne deptanie" praworządności i porządku publicznego".

Więcej o:
Komentarze (18)
Lotnisko w Hongkonku znów pracuje. Demonstranci przeniosą się do szpitali
Zaloguj się
 • dala.tata

  Oceniono 9 razy 9

  Proponowałbym w "Hąkągu".

 • antyk63

  Oceniono 8 razy 8

  Lotnisko w Hongkonku... Wiem, czepiam się, rano jest. No ale oczy aż bolą.

 • aria.pura

  Oceniono 6 razy 6

  Lotnisko w Hongkonku okupuje Kink Konk.

 • cerebral.palsy

  Oceniono 7 razy 5

  Cniby twierdzą że te protesty są organizowane przez CIA, aby spowodować zamieszanie i niepokój w Hongkongu oraz zmusić władze Chin do interwencji. Amerykanie tylko czekają na rozlew krwi.

 • lubat

  Oceniono 3 razy 3

  "Chcą je (szpitale) "pokojowo okupywać". "

  Na miejscu władz spowodowałbym, żeby stali się pacjentami tych szpitali. "Pokojowo okupowanych".
  PS. Okupowanych, a nie okupywanych, redaktorzy gimbusy.

 • placebo1999

  Oceniono 2 razy 2

  >> W poniedziałek przeciwko protestującym policja użyła armatek wodnych. Wcześniej demonstranci obrzucali policjantów „koktajlami Mołotowa”. Policja odpowiedziała gazem łzawiącym. <<
  Super pokojowe demonstracje. Mam wrażenie, że "koktajl Mołotowa" to nie jest jakiś drink na bazie ruskiej wódki ale coś co wybucha i podpala ludzi.

 • dlugi48

  Oceniono 5 razy 1

  Hongkonk i wszystko jasne. GW to dno. Kto to redaguje? Pincet plus?

 • dymczasem

  Oceniono 2 razy 0

  Honk Honk, swinie z agory :D

 • nazimno

  Oceniono 5 razy -1

  .....kochamy to dobre dziennikarstwo....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX