Moskwa. Policjant wymierzył zatrzymanej cios w brzuch. Wcześniej zwróciła uwagę funkcjonariuszom

W sieci pojawiło się nagranie z sobotnich protestów w Moskwie. Na filmie widać brutalne zachowanie policjanta wobec młodej kobiety. Funkcjonariusz uderzył 26-latkę pięścią w brzuch.

W sobotę w Moskwie odbyły się antyrządowe protesty. Jak podają organizatorzy, miało w nich uczestniczyć 60 tys. osób. Uczestnicy zgromadzenia domagali się uczciwych wyborów, które odbędą się 8 września.

Rosja. Brutalny policjant wymierzył zatrzymanej cios w brzuch

Podczas manifestacji w stolicy Rosji zatrzymano ponad 200 osób, w tym Darię Sosnowskaję. 26-latka podczas zatrzymania została brutalnie potraktowana przez jednego z funkcjonariuszy, który uderzył ją pięścią w brzuch. Film pokazujący przemoc policjanta trafił do internetu.

Portal dziennika "Wiedomosti" opublikował oświadczenie 26-latki. Według wersji kobiety w sobotę po godzinie 20 wyszła ze sklepu i zauważyła, że policjanci prowadzą niepełnosprawnego chłopca, wykręcając mu ręce. Gdy 26-latka zwróciła im uwagę, także została zatrzymana. Na nagraniu, które trafiło do sieci, a które pokazała m.in. Agencja Reutera, widać, jak dwóch policjantów prowadzi ją do policyjnego radiowozu. W pewnym momencie jeden z nich wymierza jej mocny cios pięścią w brzuch. Kobieta twierdzi, że drugi cios - tym razem w głowę - otrzymała będąc w środku radiowozu.

Daria Sosnowskaja nie została aresztowana. Kobieta następnego dnia poszła do miejskiej przychodni na obdukcję, a następnie do siedziby Komitetu Śledczego, gdzie złożyła doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez policjantów.

Ukarania policjantów domaga się także opinia publiczna. Jak informuje portal Meduza.io, jedna z organizacji broniących praw człowieka zaoferowała nagrodę w wysokości 100 tys. rubli (ok. 6 tys. zł) za pomoc w ustaleniu personaliów brutalnego policjanta.

Więcej o:
Komentarze (168)
Moskwa. Policjant wymierzył zatrzymanej cios w brzuch. Wcześniej zwróciła uwagę funkcjonariuszom
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 41 razy 21

  Wiedzą jak bić żeby śladów nie było. Uważajmy, nasi też się zaczynają przyzwyczajać, że władza im się należy.

 • quinquedactylus

  Oceniono 33 razy 17

  PiSSesmaństwo też się przymierza to takich metod, zomo plus patriotyczni młodzieńcy w kominiarkach ćwiczą współpracę w celu zaprowadzenia jedynie słusznego nazistowskiego porządku.

 • rg142

  Oceniono 28 razy 12

  niedługo pissowskie ZOMO, pod wodzą Kamińskiego, też będzie zasłaniać twarze albo chodzić w kominiarkach, tak jak milicja putinowska na tym wideo.........

 • Jan Kot

  Oceniono 19 razy 11

  W Polsce na porządku dziennym zdarzają się przypadki bicia ludzi przez policjantów. Mamy psychopatów i sadystów w policji. Oj, jest ich wielu, bardzo wielu.

 • alaveda

  Oceniono 24 razy 10

  Pięścią w brzuch? Towarzysze lubat, wlodzimierz.il, andy1802 i e5404 lubią to ...

 • pollako

  Oceniono 20 razy 10

  Jak PIS wygra wybory w Polsce będzie tak jak w Rosji...PIS-owkie ZOMO będzie okrutniejsze.

 • cezaryk

  Oceniono 15 razy 9

  Patrzcie kulsony i uczcie się. Tak się robi.
  Nie jakieś tam dyskretne paralizatory w kiblu.
  Kibel jest to palenia, srania i gwałcenia jak się akurat przydarzy.

 • czechy11

  Oceniono 16 razy 8

  Ruskie i PiSowskie milicjanta takie same. Brutalne chamy bijące kobiety i słabszych

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX