Spiskowa teoria na temat śmierci Epsteina rzuca cień na Billa Clintona. Podzielił się już nią Donald Trump

Jeffrey Epstein, amerykański miliarder oskarżony o wykorzystywanie nieletnich dziewcząt, został znaleziony martwy w celi więziennej. Jego śmierć rodzi wiele niejasności, pojawiają się też teorie spiskowe. Jedną z nich najwyraźniej podziela Donald Trump.

Jeffrey Epstein został znaleziony nieprzytomny w celi o 6.30 rano czasu nowojorskiego w sobotę 10 sierpnia. Lekarze stwierdzili jego zgon. Amerykański miliarder został aresztowany w lipcu tego roku i oskarżony o liczne gwałty na nieletnich i kierowanie szajką handlarzy ludźmi. Groziło mu nawet 45 lat więzienia. Jeszcze w tym samym miesiącu próbował popełnić samobójstwo. Został jednak odratowany i przyznano mu specjalny nadzór. Wpisano go na listę więźniów, którzy są pilnowani w sposób szczególny, ponieważ mogą próbować targnąć się na swoje życie (tzw. suicide watch - red.).

Jest dochodzenie w sprawie śmierci Epsteina

To właśnie ze względu na nadzwyczajne procedury, które stosowano w stosunku do Jeffreya Epsteina, śmierć biznesmena budzi wiele pytań i wątpliwości. Stwierdził to m.in. amerykański prokurator generalny William Barr. Przyznał on, że był przerażony, gdy dowiedział się o śmierci miliardera. Dodał, że skonsultował się z Inspektorem Generalnym Departamentu Sprawiedliwości, który wszczął dochodzenie w sprawie okoliczności zgonu miliardera. 

Spiskowe teorie na temat śmierci

W mediach społecznościowych szybko pojawił się szereg teorii spiskowych związanych ze śmiercią Jeffreya Epsteina. Jedną z nich z opublikował na Twitterze aktor i komik Terrence K. Williams, znany z konserwatywnych poglądów. Zasugerował on, że ze śmiercią miliardera mógł mieć związek Bill Clinton, na temat którego Epstein miał rzekomo kompromitujące informacje.

"Popełnił samobójstwo, będąc pod 24-godzinną obserwacją, która miała samobójstwu zapobiec? Akurat! Jak to się stało? Jeffrey Epstein miał informacje na temat Billa Clintona, a teraz nie żyje!" - napisał komik.

Wpis został podany dalej z konta Trumpa

Jego wpis został podany dalej z konta  m.in. prezydenta USA Donalda Trumpa, który sam znał Epsteina i bywał na jego słynnych przyjęciach, na których miały być wykorzystywane nieletnie dziewczęta.

Wywołało to oburzenie wśród wielu dziennikarzy i osób publicznych. Sprawę opisała m.in. telewizja NBC czy "New York Daily News". "To dla mnie niepojęte, że Prezydent Stanów Zjednoczonych mógł podać tego twitta dalej" - napisał prawnik Sądu Najwyższego Neal Katyal.

Więcej o:
Komentarze (258)
Śmierć Epsteina. Spiskowa teoria rzuca cień na Billa Clintona
Zaloguj się
 • mikroolbrzym

  Oceniono 27 razy 13

  Trump odwraca uwagę od siebie - w końcu tv w USA pokazuje od kilku dni filmik z imprezy Epsteina, Trumpa i 28 młodocianych panienek... Taka technika jak w przypadku PiS :D

 • herrpietru

  Oceniono 25 razy 11

  Miliarder który ma powiązania z senatorami, byłymi prezydentami, ministrami i politykami trafia do jednego z najlepiej zabezpieczonych więzień na świecie. Dodatkowo jest objęty tzw. „Suicide watch” i mimo to popełnia samobójstwo. Tylko skończony debil by w to uwierzył.

 • kaplan.raka.odbytu

  Oceniono 41 razy 9

  Donald Trump również jest "podejrzewany" o udział w imprezach u Pana Epsteina, zresztą w jednym ze starszych wywiadów stwierdził, że Pan E. podobnie jak on (Trump) kocha kobiety, choć gustuje w naprawdę młodych.

 • antykonformista

  Oceniono 29 razy 9

  Ludzie bogaci i wpływowi często są socjopatami, to po pierwsze.
  Po drugie, pieniądze i władza demoralizują.
  Po trzecie, jak dziś ktoś się chce poczuć "bogiem", będącym ponad prawem, to gwałci, morduje, albo uprawia seks z nieletnią... i jest bezkarny! To jest właśnie ten najbardziej elitarny towar dla rządnych dobrego samopoczucia, dla których wpływy, bogactwo i kokaina to jeszcze za mało, by się poczuć prawdziwym samcem alfa.

  Tak było w Belgii, tak było na Litwie, i odkrywano umoczonych w pedofilię znanych aktorów, prokuratorów, biznesmenów... i co? I gó...!

  Prędzej czy później zostanie to odkryte w każdym państwie świata, ale to z USA będzie najciekawsze. Mnóstwo idoli zostanie zwalonych z cokołów.

 • wybitny.analityk

  Oceniono 12 razy 8

  Nie rozumiem dlaczego w tym przypadku Gazeta próbuje ośmieszyć przypuszczenia o zabójstwie Epsteina, nazywając je spiskową teorią? Jakiś pomysł? Epstein, Dershowitz, Zuckerman itd?

 • fakiba

  Oceniono 50 razy 6

  Trump jest najbardziej podejrzany , teraz się broni rzucając oskarżenia na innych , słaba to obrona

 • kloceklego

  Oceniono 12 razy 4

  „Jedną z nich z opublikował na Twitterze aktor i komik Terrence K. Williams, znany z konserwatywnych poglądów.”

  Co mają do rzeczy jego „konserwatywne poglądy” idioci? Świat trąbi o tych pedofilskich powiązaniach od lat.

 • lisamonika

  Oceniono 8 razy 4

  Epstaina przyjacielka, Maxwell, rekruter, powinna wiedziec cos na temat kto tam byl wplatany w ta szajke.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX