Donald Trump dostał list z "małymi przeprosinami" od Kim Dzong Una. Za wystrzelenie pocisków

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump poinformował, że otrzymał list od północnokoreańskiego przywódcy Kim Dzong Una, w którym są zawarte "małe przeprosiny" za kolejne próby z pociskami balistycznymi.

Prezydent Donald Trump poinformował na Twitterze, że Kim Dzong Un przesłał do niego długi list, w którym znalazły się "małe przeprosiny" za próby przeprowadzone z użyciem pocisków krótkiego zasięgu. Korea Północna ostatnie z nich przeprowadziła 10 sierpnia rano w odpowiedzi na wspólne manewry wojskowe Korei Południowej i USA, które odbywały się na Półwyspie Koreańskim. Pjongjang uznał je za pogwałcenie porozumień międzynarodowych.

Donald Trump dostał list od Kim Dzong Una. "Zamieścił też małe przeprosiny"

"Kim Dzong Un w liście do mnie grzecznie stwierdził, że chciałby rozpocząć negocjacje, gdy tylko zakończą się wspólne działania Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej" - napisał Trump. "Zamieścił też małe przeprosiny za przetestowanie pocisków krótkiego zasięgu" - dodał, podkreślając, że jest gotowy na kolejną turę rozmów i "nie może się doczekać" spotkania z Kim Dzong Unem w najbliższym czasie. Stwierdził też, że wolna od broni jądrowej Korea Północna ma szanse stać się jednym z najlepiej prosperujących państw na świecie.

Fiasko rozmów na szczycie Korea Północna-USA

Donald Trump i Kim Dzong Un po raz ostatni spotkali się pod koniec czerwca na granicy pomiędzy dwoma państwami koreańskimi. Uzgodnili wtedy wznowienie roboczych rozmów w sprawie rozbrojenia nuklearnego Korei Północnej. Do negocjacji jednak nie doszło, bo rozpoczęły się wspólne ćwiczenia wojsk południowokoreańskich i amerykańskich.

Więcej o:
Komentarze (43)
Donald Trump dostał list z "małymi przeprosinami" od Kim Dzong Una. Za wystrzelenie pocisków
Zaloguj się
 • cztery0000ziobra

  Oceniono 19 razy 15

  Mentalne pokrewieństwo tych dwóch świrów jest aż nadto widoczne.

 • mrfunnyandnotso

  Oceniono 17 razy 15

  "Stwierdził też, że wolna od broni jądrowej Korea Północna ma szanse stać się jednym z najlepiej prosperujących państw na świecie."
  Trzeba być Trump'em by dojść do takiego wniosku.

 • urian

  Oceniono 17 razy 13

  Ten Kim ( Putin) wyraźnie kpi sobie z Trumpa. Ale Trump sobie na to zasłuzył. Jak pier...nie rakietą w Nowy Jork to mu wyśle większe przeprosiny.

 • ochujek

  Oceniono 13 razy 11

  No to Koreańczycy z Północy będą latać do USA bez wiz wcześniej niż Polacy.

 • ad2009

  Oceniono 6 razy 6

  Przeprosiny przyjete. USA z trampkiem zadowolone. Pełna kultura. Kolejne proby z rakietami Korei Płn. w toku. Listy z przeprosinami przygotowane. Trampek z utesknieniem czeka na kolejna randke lub przynajmniej korespondencję.

 • Megalodon akwaryjny

  Oceniono 7 razy 5

  Tak było jest i będzie. Nawet najsilniejszy zastanowi się bardzo poważnie, jeśli ma konkurenta równego sobie. Niestety prawo pięści obowiązuje nawet w XXIw.

 • starszy-65

  Oceniono 6 razy 4

  Jak dla mnie to wyraźnie widać, że Kim Dzong Un potraktował Trumpa jak politycznego idiotę a czy Amerykanie mają się z tego powodu cieszyć?? - dziwne to dla mnie.

 • stachkaz47

  Oceniono 10 razy 4

  Podoba mi się opinia tego PREZYDENTA o POLSCE.
  Fajny kraj bo PŁACA i nawet nie pytają za co!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Nie to co wredne NIEMCY.
  Nie chcą płacić za OKUPACJĘ - no SKANDAL- przeniesiemy się do POLSKI.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX