Kanada. Znaleziono ciała nastolatków podejrzanych o trzy zabójstwa. Obława trwała trzy tygodnie

Kanadyjska policja znalazła ciała dwóch nastolatków, którzy są podejrzewani o zabójstwo trzech osób. Młodzi mężczyźni mieli zabić dwoje turystów i botanika. Poszukiwania trwały trzy tygodnie.

Zwłoki dwóch nastolatków znaleziono nieopodal rzeki Nelson. Do przełomu w śledztwie miało dojść w ubiegły piątek, gdy niedaleko miejscowości Gillam w prowincji Manitoba policjanci odkryli na brzegu uszkodzoną łódź oraz przedmioty osobiste należące do podejrzanych - pisze "New York Times". Ciała młodych mężczyzn znajdowały się ok. 8 kilometrów od spalonego samochodu, którym podróżowali. 

Kanada: Służby przeczesały tysiące kilometrów, by znaleźć nastolatków podejrzanych o zabójstwo

Kanadyjska policja podejrzewa, że 18-letni Bryer Schmegelsky i 19-letni Kam McLeod zabili trzy osoby. Ich pierwszymi ofiarami miała być para turystów - 23-letni Lucas Fowler z Australii i jego 24-letnia dziewczyna, Chynna Deese, pochodząca z USA. 14 lipca parze zepsuł się samochód i zatrzymali się na poboczu. Prawdopodobnie wtedy zostali zaatakowani. Zginęli w wyniku ran postrzałowych. Ich ciała znaleziono 15 lipca obok niebieskiego vana, którym podróżowali. Cztery dni później znaleziono zwłoki 64-letniego Leonarda Dycka, wykładowcy botaniki pracującego na Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej.

Po odnalezieniu ciała 64-latka, policja poinformowała lokalną społeczność, że w okolicy mogą przebywać niebezpieczne i uzbrojone osoby. Służby przeczesały tysiące kilometrów kwadratowych gęsto zalesionego terenu. Ralph Goodale, kanadyjski minister bezpieczeństwa publicznego, powiedział, że śledztwo i obława były bardzo trudne m.in. dlatego, że obejmowały obszar równoważny odległości dzielącej Londyn od Moskwy.

Kanada: Zabójstwo w prowincji Manitoba. Podejrzani znali się od dzieciństwa

Policja ustaliła, że podejrzani opuścili swoje domy w Port Alberni w Kolumbii Brytyjskiej 12 lipca, mówiąc swoim krewnym, że wyjeżdżają w poszukiwaniu pracy. 18-letni Bryer Schmegelsky i 19-letni Kam McLeod byli przyjaciółmi od czasów szkoły podstawowej. Jak pisze "New York Times", niewykluczone, że 18-letni Schmegelsky był sympatykiem ideologii nazistowskiej. Zaprzecza temu jego ojciec, który powiedział mediom, że jego syn miał problemy emocjonalne związane z rozwodem rodziców, do którego doszło, gdy chłopak miał 5 lat. 

- Normalne dziecko nie podróżuje po całym kraju, zabijając ludzi. Dziecko, które czuje poważny ból już tak - słowa ojca Bryer'a Schmegelsky'ego cytuje CNN

Więcej o:
Komentarze (84)
Kanada. Znaleziono ciała nastolatków podejrzanych o trzy zabójstwa. Obława trwała trzy tygodnie
Zaloguj się
 • strach_sie_bac

  Oceniono 57 razy 47

  "- Normalne dziecko nie podróżuje po całym kraju, zabijając ludzi. Dziecko, które czuje poważny ból już tak - "

  To ja chyba jakiś dziwny jestem, przeżyłem w dzieciństwie sporo bólu i nikogo nie zabiłem.

 • Andrzej Garlicki

  Oceniono 24 razy 24

  Po co ten materiał? Ani słowa o przyczynie śmierci podejrzanych. Jeżeli zostali zabici, można by domniemywać, że jest jeszcze ktoś trzeci. Możliwe, że prawdziwy zabójca. W sumie zamiast wiedzy, mamy bałagan informacyjny.

 • kat_ja1

  Oceniono 20 razy 10

  "Zaprzecza temu jego ojciec, który powiedział mediom, że jego syn miał problemy emocjonalne związane z rozwodem rodziców, do którego doszło, gdy chłopak miał 5 lat. (...)Dziecko, które czuje poważny ból już tak." tak tak panie Śmigielski, tylko skoro pan wiedział, to przez 13 lat, można było synkowi pomóc, a nie tłumaczyć 13 letnią, rzekomą traumę, która przecież była z pana powodu, nieprawdaż? Generalnie, to tak powinien kończyć każdy zabójca dla przyjemności, hecy i tłumienia bólu, jednej, czy w tym przypadku 2 mniej mord do utrzymywania....Szkoda, że tak nie skończył zanim tego dokonał..

 • rattenkrieger

  Oceniono 22 razy 10

  "obejmowały obszar równoważny odległości dzielącej Londyn od Moskwy" - a ile by to było w przeliczeniu na baseny olimpijskie? Obszar nigdy nie jest równoważny odległości, bo to dwa różne pojęcia. Prościej i precyzyjniej jest podać obszar w kilometrach kwadratowych niż stosować jakieś porównania z sufitu.

 • sarkafarka0

  Oceniono 7 razy 7

  "obejmowały obszar równoważny odległości dzielącej Londyn od Moskwy"
  a ile km kwadratowych jest z Londynu do Moskwy?
  coraz wiecej idiotow na swiecie, ale inni idioci tego nie zauwazaja, bo sa zajeci dywagacjami czy jeden z zabojcow ma polsko brzmiace nazwisko i o czym to swiadczy

 • hatteras

  Oceniono 7 razy 3

  Bylem kiedys w Gilam tak jak kilka miesiecy temu bylem w El Paso i dokladnie w tym samym Wallmarcie robilem zakupy.Wokol Gilam znajduja sie rezerwaty indianskie ,w ktorych morderstwa i samobojstwa sa rzecza normalna.Bylem w Shamattawa najbardziej tragicznym miejscu w Kanadzie i bylem tez w White Dog ,ktory do tej pory mial najgorsza slawe.Tam po prostu zabija sie z nudow bo nie ma nic innego do roboty.

 • mialczynski-1

  Oceniono 7 razy 3

  Mieli zabić dwoje turystów.
  Taki mieli plan... no ale coś nie pyklo :/
  Ktoś wie, ilu ich naprawdę zabili?

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 10 razy 2

  mniej bydlaków

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX