Strzelanina w Dayton. Wśród dziewięciu ofiar jest 22-letnia siostra zamachowca i jej chłopak

Dziewięć osób zginęło z rąk zamachowca w barze w Dayton (Ohio) w USA. Wśród ofiar jest 22-letnia Megan Betts i jej chłopak. Policja potwierdziła, że Betts była siostrą 24-latka, który otworzył ogień.

Minionej nocy uzbrojony w kamizelkę kuloodporną i karabin mężczyzna otworzył ogień do ludzi w znanej z licznych restauracji i nocnych klubów dzielnicy Oregon w Dayton. Minutę później na miejscu pojawili się policjanci, którzy zastrzelili sprawcę. Wiadomo, że za zamachem stał 24-letni Connor Betts. Zabił 9 a ranił ponad 20 osób.

Strzelanina w Dayton. Zamachowiec zabił własną siostrę

- Gdyby nie szybka akcja policji zginęłyby setki ludzi - powiedział później burmistrz Dayton Nan Waley. Policja poinformowała, że motyw mordercy nie jest na razie znany. Służby przeszukały jego mieszkanie. 

W zamachu zginęła m.in. Megan Betts, media już wcześniej informowały, że to siostra zamachowca. Niedługo po nieoficjalnych doniesieniach, potwierdziła to policja. Razem z 22-latką zginął jej chłopak. 

To druga strzelanina, do której doszło w krótkim odstępie czasu w USA. Wcześniej w sobotę uzbrojony w półautomatyczny karabin AK-47 mężczyzna zaczął strzelać do ludzi na parkingu przed supermarketem Walmart w El Paso w Teksasie. Następnie wszedł do zatłoczonego sklepu. Zginęło 20 osób, a 26 zostało rannych. Zamachowiec wcześniej opublikował w internecie antyimigrancki manifest. Miał też chwalić zamachowca z Christchurch w Nowej Zelandii. W tamtejszym meczecie zabito 51 osób.

Więcej o:
Komentarze (117)
Strzelanina w Dayton. Wśród dziewięciu ofiar jest 22-letnia siostra zamachowca i jej chłopak
Zaloguj się
 • antykonformista

  Oceniono 34 razy 20

  Amerykanie to z grubsza tacy sami jak my. Niestety, w pewnych sprawach mają wypaczone mózgi. Ich obsesja na punkcie dostępu do broni jest niereformowalna. Podobnie jak umiłowanie do czerwonego (niedopieczonego w środku) mięsa, obsesji na punkcie prawa jazdy i "samochodem wszędzie" (niestety u nas powoli osiągamy ten poziom), nie mają nic przeciwko by trzynastolatki uprawiały seks (w sensie oboje lat 13), ale jak dorosły facet (choćby osiemnastolatek) skomentuje urodę dziewczyny poniżej 18 lat (choćby miała 17 i pół) to jest wyzywany od najgorszych.

  Ale tak poza tym to prawie tacy ludzie jak Europejczycy. oprócz majątku, jaki wydają u lekarzy i na studiach. Ich kraj jest bardzo, bardzo chory. Mało kto to dostrzega...

 • tomaszbk

  Oceniono 19 razy 15

  Jak ja się cieszę ,że w Polsce nie ma łatwego dostępu do broni.Przy dzisiejszym sortowaniu społeczeństwa przez polityków rządzącej partii takie masakry były by chyba codziennie.

 • rozterka47

  Oceniono 15 razy 11

  Od niedzieli, 216 dnia roku , w Stanach Zjednoczonych odnotowano 251 masowych strzelanin , jak wynika z danych organizacji non-profit Gun Violence Archive, która śledzi każdą masową strzelaninę w USA . Gun Violence Archive definiuje strzelaninę jako masową , gdy giną w niej co najmniej 4 osoby - nie licząc sprawców .

 • maks1956

  Oceniono 15 razy 9

  To już 250 strzelanina w USA od początku tego roku będzie 251 strzelanina i tak dalej bezpieczne to USA jest jak cholera, pomyśleć ze u nas w Polsce mieli by dostęp do broni palnej jak chcą prawicowi politycy to dopiero byłyby jatki

 • niepisaty_wyksztalciuch

  Oceniono 10 razy 8

  Poj..any naród z poj...anym prezydentem i tyle w temacie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX