USA. 20 osób zginęło w strzelaninie w Teksasie. Sprawca strzelał do klientów supermarketu Walmart

W strzelaninie w Teksasie zginęło 20 osób zabitych, a 26 zostało rannych. Do tragedii doszło na terenie sklepu Walmart w El Paso.

Strzelanina miała miejsce przed 11:00 rano w centrum handlowym na przedmieściach El Paso w Teksasie. Uzbrojony w półautomatyczny karabin AK-47 sprawca zaczął strzelać do ludzi na parkingu przed supermarketem Walmart, po czym wszedł do zatłoczonego sklepu. Ludzie chowali się za półkami sklepowymi, kładli na ziemię lub uciekali.

Mężczyzna oddał się w ręce policji. Okazało się, że przed strzelaniną opublikował w internecie antyimigrancki manifest. Lokalne media oraz telewizja CNN podały, że to 21-letni Patrick Crusius. Przybył on do zamieszkanego przez liczną społeczność latynoską El Paso z okolic Dallas w Teksasie. Crusius pisał w sieci (na znanej z teorii spiskowych stronie internetowej 8Chan) o „inwazji Latynosów w Teksasie” i wyrażał zrozumienie dla sprawcy ataku na meczet w Christchurch w Nowej Zelandii, gdzie zginęło 51 osób. Prawdopodobnie zostaną mu postawione zarzuty dokonania zbrodni z nienawiści.

Strzelanina w Teksasie. "Zwykły dzień stał się tragedią"

Dzień, który miał być zwykłym dniem niedzielnych zakupów, stał się jednym z najtragiczniejszych dni w historii Teksasu. 20 niewinnych mieszkańców El Paso straciło życie

- mówił gubernator Teksasu Greg Abbott informując, że 26 osób przebywa w szpitalach, stan niektórych jest bardzo ciężki.

Wśród zabitych jest trzech Meksykanów, sześciu dalszych zostało rannych.

Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump napisał na Twitterze, że atak w El Paso był "aktem tchórzostwa". Dodał, że potępia zbrodnię i że nie ma powodów, które usprawiedliwiłyby zabijanie niewinnych ludzi.

Więcej o:
Komentarze (159)
USA. 20 osób zginęło w strzelaninie w Teksasie. Sprawca strzelał do klientów supermarketu Walmart
Zaloguj się
 • nugatka81

  Oceniono 78 razy 56

  Marzenie naszych prawusów- nieograniczony dostęp do broni. Wówczas byłoby rezanie- za to że jesteś Żydem albo lesbijką-wolontariuszka w schronisku dla psów, za to że jesteś gejem albo nie-koscielna blondynką. Albo za dotknięcie karoserii czarnego rumaka stojącego na parkingu przed posesja

 • sir.fred

  Oceniono 66 razy 54

  Jak to szło, kuce? W Teksasie każdy ma broń, więc od razu by sobie z nim poradzili? Chyba jakoś tak...

 • ikar.ka

  Oceniono 49 razy 39

  Skutki siania nienawiści przez zaczesanego. U nas efekty gadek mlaskacza byłyby takie same, gdyby dostęp do broni miał każdy.

 • farcry3

  Oceniono 46 razy 36

  No cóz Panie Prezydencie USA, sianie nienawiści zbiera swoje żniwo. Skąd my to znamy tu, w Polsce ? Jak sie głosi hasła rasistowskie, faszystowskie, ksenofobiczne to z reguły miliony normalnych ludzi tego nie słucha, ale wśrod tych milionów zawsze znajdzie się TEN JEDEN frustrat i robi takie rzeczy jak w N.Zelandii czy teraz w El Paso .
  Trump, Orban, Kaczyński, Johnsson... chyba idzie albo jakaś wojna albo duże rozruchy społeczne na skale Rewolucji Francuskiej, Bolszewickiej ... Przy władzy nie ma Mężów Stanu, tylko jakies zakompleksione oszołomy. Nawet w Brazylii prezydentem został głupek gloszący, że Puszcza Amazaońska jest ich własnością, będą z nią robić co chcą i zezwolił na jej wycinke .

 • okoni18

  Oceniono 33 razy 29

  Jedynymi, którzy mają prawo na wkoorwianie się na emigrantów na tej ziemi, to Indianie.

 • 2stan13

  Oceniono 32 razy 22

  Warto pamiętać o słowach obecnego prezydenta USA nt blokady dla imigrantów latynoskich, i mamy efekt tragiczna śmierć 20 ludzi! Czy w Polsce jest inaczej? Na szczęście na razie nie ma u nas powszechnego dostępu do broni palnej, chociaż są tacy, którym się to marzy!

 • demkel

  Oceniono 24 razy 18

  Słyszał ktoś o jakiejkolwiek strzelaninie, w której sprawca zostaje zabity przez uzbrojonego świadka?
  Bo to jeden z koronnych argumentów zwolenników wolnego dostępu do broni, że na złego człowieka z bronią, najlepszy jest dobry człowiek z bronią.

 • icozezeszkocji

  Oceniono 22 razy 18

  Trafiło na sklep, w którym sprzedają broń i na stan, który się szczyci tym, że każdy chodzi uzbrojony.

 • miewalcz

  Oceniono 21 razy 17

  Jaki populista tacy bandyci go wspierający. Tramp wyjdzie i ze swoim debilnym patosem wezwie boga do wspierania rodzin. Oczywiście zero refleksji, że to jego walka z ludźmi budującymi od lat pomyślność Ameryki do tego doprowadziła. Co zresztą oczekiwać od człowieka, który ponad 11000 razy skłamał w przestrzeni publicznej od czasu gdy z pomocą Putina i jego troli znalazł się w Białym Domu. ( Washington Post prowadzi taki rejestr i go codziennie poszerza o nowe kłamstwa). Nasz populista narazie dopracował się nacjonalistów z Wodzisława ( urodziny Hitlera) Katowic ( wieszanie portretów) corocznie Warszawa ( marsze 11 listopada ) Białystok . Polscy nacjonaliści są specami od walki z wrogiem, którego nie ma ( Żydzi w Polsce po 1945 i 1968), obecnie uchodźcy. Po nażarciu się kebabów szli niszczyć kolejny kebab, prowadzony przez mieszkającego od lat w Polsce obcokrajowca. Teraz pora na LGBT występującego we wszystkich grupach od lat, ale to nowy wróg wskazany przez starego kawalera.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX