Awaria na basenie. Maszyna wywołała "tsunami", które zmiotło pływających ludzi. 44 osoby ranne

Ogromna sztuczna fala wywołana na basenie w parku rozrywki w Chinach spowodowała obrażenia u 44 osób. "Tsunami" uderzyło w ludzi znajdujących się w basenie oraz poza nim.

Przyczyną wypadku w parku wodnym Yulong Shuiyun w Chinach była awaria maszyny do wytwarzania sztucznych fal. Na nagraniach udostępnionych w portalach społecznościowych widać jak na końcu basenu tworzy się fala. Tym razem jednak przypominała ona "tsunami" i uderzyła w ludzi z siłą o wiele większą niż zazwyczaj.

 

"Tsunami" w parku rozrywki w Chinach. Sztuczna fala spowodowała obrażenia u 44 osób

Przed wysoką falą próbowali uciekać nie tylko ludzie znajdujący się w basenie, ale także poza nim. Woda przelała się także poza zbiornik, a ludzie wokół basenu przewracali się na śliskim podłożu. Fala była na tyle wysoka i silna, że ludzie w basenie zaczęli na siebie wpadać.

Według "South China Morning Post" 44 osoby odniosły obrażenia. Pięć osób wymagała hospitalizacji m.in. z powodu połamanych żeber.

Chińskie media podają, że przyczyną nieprawidłowego działania maszyny do wytwarzania fal była awaria zasilania. Amerykańskie dane pokazują, że tego typu rozrywka nie należy do najbezpieczniejszych. Według danych Komisji Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich co roku w Stanach Zjednoczonych do szpitala trafia 4200 osób z poważnymi urazami wywołanymi przez korzystanie z basenów ze sztuczną falą.

Więcej o:
Komentarze (35)
Awaria na basenie. Maszyna wywołała "tsunami", które zmiotło pływających ludzi. 44 osoby ranne
Zaloguj się
 • wusu

  Oceniono 14 razy 6

  na oceanie też są czasem fale olbrzymy, na morzu też, zatem i w basenie czasem są,

 • jack_flash

  Oceniono 6 razy 4

  W artykule „Piątki dla ....” (trudno powiedzieć jaki to cel) mówi GW, że „Arabska Wiosna” to konsekwencja zmian klimatycznych (kilka lat temu, to były siły demokratyczne w działaniu, czytaj kalifaty), Salwador migracja to samo, choć „uchodźcy” twierdzą (zgodnie z ONZ), że powodem są prześladowania.
  W Indiach brak wody, to samo zmiany klimatu, a nie przeludnienie, katastrofalne zanieczyszczenie wielkich rzek, olbrzymi rozwój przemysł zużywającego ogromne ilości wody.
  Za New Indian Express:
  „CHENNAI: IN ten more days, Chennai will become the first Indian city to recycle sewage and supply it for industrial purposes. A new treatment plant is being built in Kodungaiyur, which is likely to be completed by the first week of August.”

 • yaspiman

  Oceniono 4 razy 4

  to po prostu była wizualizacja tego co nadejdzie i będzie miało znacznie większą skalę.

 • alson

  Oceniono 3 razy 3

  Nie awaria, tylko operator był nadziabany i dał maksimum mocy. Jak już kopiujecie z innych portali to rzetelnie.

 • dante_waw

  Oceniono 3 razy 3

  "Z woda nie ma zartow... nawet w basenie"... powiedzial pacjent szpitala....

 • flying_ben

  Oceniono 2 razy 2

  Jakby powiedział to emerytowany żołnierz: "Dziś nie ma już prawdziwej fali".

 • insekt6

  Oceniono 4 razy 2

  Ciekawe. Niby Chiny, ale urządzenie mieli dużo mocniejsze niż potrzeba.
  U nas byłoby mocy na styk, bo takie cacka to drogie są i szkoda pieniędzy, a przedsiębiorcy ciężko się tu zarabia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX