Syn Osamy bin Ladena został zabity. Był potencjalnym następcą przywódcy Al-Kaidy

Hamza, syn Osamy bin Ladena, został zabity w trakcie operacji, w której prawdopodobnie swój udział miały Stany Zjednoczone - informują amerykańskie media. Amerykańska administracja nie podaje szczegółów zdarzenia.

O sprawie informuje m.in. "New York Times", powołując się na słowa urzędników w USA. Szczegóły dotyczące miejsca i czasu ataku nie są znane publicznie. "Rząd Stanów Zjednoczonych odegrał rolę w operacji, ale nie jest jasne jaką" - opisuje gazeta.

NBC News podaje z kolei, że pytany o Hamzę bin Ladena Donald Trump, odpowiedział dziennikarzom: - Nie chcę tego komentować.

Hamza bin Laden był typowany na spadkobiercę Osamy

Mężczyzna prawdopodobnie urodził się w 1989 r. Ostatni raz publicznie wystąpił poprzez organ propagandowy Al-Kaidy w 2018 r. Syn Osamy groził wówczas Arabii Saudyjskiej i wzywał mieszkańców Półwyspu Arabskiego do buntu. W lutym Departament Stanu ogłosił nagrodę dla osoby, która udzieli informacji na temat miejsca pobytu Hamzy bin Ladena. Według amerykańskich służb mężczyzna był typowany na przywódcę Al-Kaidy.

Więcej o:
Komentarze (98)
Syn Osamy bin Ladena został zabity. Był potencjalnym następcą przywódcy Al-Kaidy
Zaloguj się
 • piotrus.pan11

  Oceniono 29 razy 21

  Widzę, że od razu zaczęły się narzekania, że źli Amerykanie zabili Hamzę za grzechy ojca. Cóż, nie słyszałem, żeby polowano na wszystkich pozostałych synów Osamy, a trochę ich miał. Chodziło o to, że facet był publicznie występującym członkiem Al Kaidy, a w przyszłości może jej przywódcą. Wyeliminowanie go zawczasu było sensownym posunięciem. Jakby żył sobie spokojnie w Arabii Saudyjskiej i zajmował się biznesem budowlanym jak rodzina jego ojca, to pewnie włos by mu z głowy nie spadł.

 • hen-live

  Oceniono 35 razy 13

  No i dobrze.Jeszcze jeden terrorysta odstrzelony.

 • 2fat

  Oceniono 28 razy 8

  Nie przesadzajmy z tą poprawnością. To był zadeklarowany terrorysta, im wcześniej się go zneutralizowało tym lepiej.

 • pumpernik

  Oceniono 26 razy 8

  Według zupełnie niepotwierdzonych informacji był domniemanym numerem dwa.

 • jac_l_w

  Oceniono 19 razy 7

  Płakać nie będę, choć metoda eliminacji potencjalnego zagrożenia pokazuje jak na dłoni, ile warte są te ich "beliefs and values", z których Amerykanie są tacy dumni.

 • kornel-1

  Oceniono 15 razy 5

  ... do dziesiątego pokolenia. Tak mówi Tora i Biblia. Pozostajemy w tradycji judeochrześcijańskiej.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 43 razy 5

  Czyli karanie za cara rodziny do piątego pokolenia ma głębszy sens?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX