Czechy. Nagranie z wykolejenia pociągu. Maszynista trzykrotnie przekroczył dozwoloną prędkość

Na zachodzie Czech w mieście Mariańskie Łaźnie wykoleił się pociąg towarowy. Większość z wagonów uległa całkowitemu zniszczeniu. Straty są ogromne. Wypadek został zarejestrowany na amatorskim nagraniu, które zostało udostępnione w internecie.

Pociąg towarowy należący do firmy CD Cargo, który uległ wykolejeniu, poruszał się po linii kolejowej Pilzno - Cheb. W wyniku wypadku wykoleiło się trzynaście z osiemnastu wagonów, w których przewożono wapno. Większość z nich została całkowicie zniszczona. Ocalała lokomotywa ciągnąca skład - informuje portal rynek-kolejowy.pl.

 

Czechy. Wykolejenie pociągu w Mariańskich Łaźniach. Trwa usuwanie skutków zdarzenia

Ze wstępnych ustaleń wynika, że pociąg wykoleił się, ponieważ maszynista przekroczył prędkość trzykrotnie. W miejscu, w którym doszło do zdarzenia, obowiązuje ograniczenie, które wprowadzono ze względu na prowadzoną nieopodal budowę drogi. Nikt nie został ranny - napisał na Twitterze Jirí Svoboda, dyrektor SŽDC, podmiotu odpowiadającego za zarządzanie państwową siecią kolejową w Czechach.

Straty, jakie poniosła spółka CD Cargo w wyniku wykolejenia się pociągu, są ogromne. Oszacowano je na  29 milionów koron, czyli ok. 5 mln zł (20 milionów koron to straty związane z taborem, kolejne 9 - z uszkodzoną infrastrukturą). Co więcej, na linii kolejowej, na której doszło do zdarzenia, został zamknięty ruch pociągów. Zostanie on wznowiony 2 sierpnia. Na tym odcinku pasażerowie będą musieli korzystać z autobusów komunikacji zastępczej - czytamy na stronie aktualne.cz.  

Więcej o:
Komentarze (139)
Czechy. Nagranie z wykolejenia pociągu. Maszynista przekroczył trzykrotnie dozwoloną prędkość
Zaloguj się
 • baby1

  Oceniono 49 razy 23

  Widzę, że Czesi zaczynają w dziadostwie naśladować Polaków. Chyba i u nich dobra zmiana?

 • coalesce

  Oceniono 18 razy 16

  Niczego gorszego już dzisiaj nie zobaczycie.
  Dobrze, że w tych wagonach było tylko wapno.

 • cameel.m

  Oceniono 15 razy 15

  Ktoś miał szczęśliwy dzień. Druga cysterna z wapnem spada na ziemię tuż obok postaci pomarańczowym ubraniu, która chwilę później ucieka w dół stoku...

 • remo29

  Oceniono 11 razy 9

  Nieźle nabałaganił...

 • hubert.fun

  Oceniono 12 razy 8

  Jakie piękne nagranie. kadr centralnie na wywalajace się wagony. niezwykły przypadek :)

 • bingola

  Oceniono 12 razy 6

  Dziwnie to wygląda. Pociąg wcale nie jedzie tak szybko. Widac wyraźnie jak trzeci wagon nagle jakby sie zapadł w torowisko - czy to faktycznie było wykolejenie czy jakaś usterka torowiska? A może gość który to filmował (widać że miał unieruchomiona kamerę, wiec był na to przygotowany) rozkręcił wcześniej szyny?

 • polak.podatnik

  Oceniono 13 razy 5

  tupolewizm po czesku, co tam procedury, przepisy, zmieścisz sie bez żadnego trybu!

 • vomiting_frog

  Oceniono 6 razy 4

  No tylko że to nie prędkość była powodem a osunięcie ziemi. Przecież na zdjęciu widać że to deskowanie ledwo trzyma i to wcześniej przed miejscem wykolejenia. Jeśli już ograniczenia miały by coś pomóc to w pierwszej kolejności tonażowe. Przecież cała podbudowa toru była powyżej poziomu wykopu zabezpieczona tylko deskowaniem. Pociąg wcale nie jechał szybko to ograniczenie prędkości było duże. Zobaczcie jak szybko się zatrzymało toto. A jak by nie spieprzyli roboty budowlańcy to jeszcze szybciej by ten pociąg mógł tam jechać to kawałek prostego toru jest

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX