Korea Północna wystrzeliła rakiety krótkiego zasięgu: to ostrzeżenie dla południa

Korea Północna przeprowadziła test dwóch rakiet krótkiego zasięgu. Rakiety wpadły do Morza Japońskiego. - Serie wystrzałów rakietowych nie pomagają w złagodzeniu napięć na Półwyspie Koreańskim - ostrzegają władze Korei Południowej.

Według Kolegium Połączonych Szefów Sztabu Korei Południowej rakiety wystrzelone z terytorium północnego sąsiada pokonały odległość około 250 km. Jest to już drugi w ciągu tygodnia test rakiet krótkiego zasięgu przeprowadzony przez Koreę Północną.

Korea Północna wystrzeliła rakiety. Ostrzeżenie dla Korei Południowej

Pociski wystrzelone zostały najprawdopodobniej z prowincji Hamgyong na wschodzie Korei Północnej. Obudwa rakiety wpadły do Morza Japońskiego. Według obliczeń południowokoreańskiego sztabu wojskowego pociski osiągnęły wysokość około 30 kilometrów.

Korea Północna powiadomiła, że ostatnie testy rakiet są "ostrzeżeniem" dla Korei Południowej przed planowymi ćwiczeniami wojskowymi, w których uczestniczyć mają m.in. wojska Stanów Zjednoczonych.

Na incydent zareagował już rzecznik amerykańskich sił zbrojnych stacjonujących w Korei Południowej Colonel Lee Peters, który zapewnił, że Waszyngton będzie monitorował sytuację panującą na półwyspie. Z kolei władze Korei Południowej zaapelowały do Pjongjangu, by nie przyczyniały się one swoimi decyzjami się do wzrostu napięć w regionie. - Podkreślamy, że serie wystrzałów rakietowych nie pomagają w złagodzeniu napięć na Półwyspie Koreańskim. Zachęcamy Północ do powstrzymania się od takich aktów.

Jest to już drugi w ostatnim tygodniu test rakiet krótkiego zasięgu przeprowadzony przez Koreę Północną. Wcześniej pociski pokonały od 430 do 690 kilometrów i wystrzelone zostały na wysokość aż 50 kilometrów. Był to pierwszy test rakietowy Pjongjangu od spotkania przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una z prezydentem USA Donaldem Trumpem. W czerwcu politycy spotkali się w strefie zdemilitaryzowanej na granicy Korei Północnej i Południowej.

Więcej o:
Komentarze (12)
Korea Północna wystrzeliła rakiety krótkiego zasięgu: to ostrzeżenie dla południa
Zaloguj się
 • marek.krajewski63

  Oceniono 1 raz 1

  Maly dyktatorek musi swiatu od czasu do czasu o sobie przypomniec, by jego notowania i cena negocjacyjna nie polecialy na pysk. Przez rejon morza poludniowochinskiego przeplywa ~25% swiatowego PKB i pomalu cala os gospodarcza, polityczna i militarna swiata przesuwa sie w tamten rejon, wiec Kimek wie, ze jego cena rosnie, ale musi o sobie przypominac.

 • tenare

  Oceniono 2 razy 0

  Czy Korea Północna przeprowadza manewry wojskowe pod amerykańską granicą?

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 3 razy -1

  << Obudwa rakiety wpadły do Morza Japońskiego >>
  Oku..rwa, czerskie smaki.

 • hilux_ie

  Oceniono 3 razy -1

  "Obudwa rakiety"
  Bez komentarza.

 • 31.februarius

  Oceniono 5 razy -3

  ziieeewwww .....

 • stachkaz47

  Oceniono 3 razy -3

  Jedni planują OGROMNE MANEWRY drudzy próbują celność rakiet.
  Jednym wolno a drugim nie.

 • scierplaminoga

  Oceniono 4 razy -4

  Gdyby Kim nie robił testów, już dawno wąchałby kwiatki od spodu. Dobrze wie, że tylko w taki sposób ma jeszcze szansę na niewprowadzenie mu demokracji. USA, Rosja, Chiny, Turcja, Izrael cały czas testują sobie nowe rakiety i nikt ich nie potępia. Zwłaszcza, że testują zazwyczaj na żywym przeciwniku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX