W Wielkiej Brytanii padł rekord ciepła. Coraz cieplej w całej Europie

Podczas fali upałów, która w ostatnich dniach dotknęła Europę, rekordy ciepła pobite zostały już we Francji, Niemczech i Holandii. Do tych krajów dołączyła także Wielka Brytania, gdzie ostatnio odnotowano aż 38,7 stopni Celsjusza.

Jak podaje ABC NewsWielka Brytania dołączyła do kilku europejskich krajów, które podczas ostatniej fali upałów, pobiły dotychczasowe rekordy ciepła. Oficjalny rekord został potwierdzony przez narodowy serwis meteorologiczny Met Office.

Fala upałów w Wielkiej Brytanii i innych krajach. Rekordy nawet w Skandynawii

Podczas ostatniej fali upałów termometry w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Cambridge pokazały aż 38,7 stopni Celsjusza. Tym samym pobity został dotychczasowy rekord Wielkiej Brytanii z sierpnia 2003 roku - wtedy na Wyspach odnotowano 38,5 stopni. Meteorolog Met Office Mark McCarthy ostrzegł, że z powodu zmian klimatycznych tak ekstremalne temperatury będą coraz bardziej powszechne, a temperatura powyżej 40 stopni niedługo nie będzie niczym zaskakującym - nawet w Wielkiej Brytanii.

W ostatnim tygodniu w całej Europie dało się odczuć skutki frontu, który przyniósł gorące powietrze znad Afryki. Rekord najwyższej temperatury pobity został m.in. we Francji, Belgii, Niemczech, Luksemburgu i Holandii. W Paryżu termometry pokazały ostatnio 42,6 stopni. W Belgii rekord ciepła wynosi obecnie 41,8 stopni, w Niemczech - 41,5 stopni, w Luksemburgu - 40,8 stopni i w Holandii - 40,7 stopni. Fala upałów w weekend dotarła nawet do Skandynawii. Na północy Szwecji termometry pokazały 34,8 stopni Celsjusza co jest najwyższą temperaturą od 1945 roku.

Więcej o:
Komentarze (28)
W Wielkiej Brytanii padł rekord ciepła, aż 38,7 stopni. Coraz cieplej w całej Europie
Zaloguj się
 • za_miske_ryzu

  Oceniono 18 razy 14

  W Wielkiej Brytanii ostatnio otwartą największą morską farmę woatrową w Europie. Farma ta z pewnościa zużywa wiatr, który inaczej zostałby zużyty do ochłodzenia wyspy i dlatego mają tam teraz takie temperatury.

  Z tego powodu cześć i chwała należy się Wodzowi Jarosławowi za jego śmiałą decyzję rezygnacji z wiatraków w Polsce i postawieniu na rosyjski węgiel. Jak widać decyzja była słuszna, bo temperatury w Polsce w tym roku umiarkowane. Czekamu teraz na następne kroki Wodza Jarosława w kierunku stabilizacji klimatu (w tym wycięcie wszystkich lasów) na przekór i pohybel lewackiej Unii Europejskiej.

 • mlody_dron

  Oceniono 14 razy 8

  mateusz! szybko zwołuj konferencję! ogłoś, że Polska wyśle w pomocy do UK tak z 4000 ton węgla!

 • kralik111

  Oceniono 10 razy 6

  To byl jedyny goracy dzien tego lata.

 • jtby

  Oceniono 5 razy 5

  Widzę tu szansę dla Polski tow. premierze. Zamiast napinać się i produkować elektryczne samochody, to powinniśmy produkować klimatyzatory na węgiel, ale tylko na nasz polski, narodowy, katolicki, poświęcony.
  Innym nie powinno dać się ich zasilić, bo wtedy pomysł do dudy, jak ten z polskimi samochodami elektrycznymi.

 • bigzaganiacz

  Oceniono 5 razy 5

  a w dublinie ciagle 16

 • justas32

  Oceniono 5 razy 3

  To zemsta Boga za rządy populistów ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX