Prawie półtora tysiąca zatrzymanych po protestach w Moskwie. Takiej gorliwości policji nie widziano od lat

W Moskwie policja zatrzymała 1388 osób. Te najnowsze dane podał portal OWD-info, który monitoruje sytuację w stolicy Rosji po sobotnim proteście opozycji. Według statystyk, to największa liczba zatrzymanych w ciągu ostatnich siedmiu lat.

Moskiewska opozycja od dwóch tygodni żąda dopuszczenia niezależnych kandydatów do udziału w wyborach lokalnych władz. Komisje wyborcze pod różnymi pretekstami nie przyjęły wniosków rejestracyjnych od co najmniej 57-u osób. Władze Moskwy uznały sobotnią demonstrację, zorganizowaną w obronie wolnych wyborów, za nielegalną. Policja brutalnie rozpędzała grupki protestujących i zatrzymywała każdego, kto próbował się zbliżyć do budynku stołecznej administracji. Według obrońców praw człowieka, funkcjonariusze aresztowali osoby w różnym wieku, w tym nieletnich. Do komisariatów zostali przewiezieni także niektórzy dziennikarze i intelektualiści biorący udział w proteście. Wcześniej policja prewencyjnie zatrzymała liderów opozycji.

Więcej o:
Komentarze (93)
Moskwa Prawie półtora tysiąca zatrzymanych po protestach
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 25 razy 15

  W Polsce też tak niedługo będzie - przecież suweren marzy o "łagodnej dyktaturze" ...

 • teodoryk

  Oceniono 23 razy 13

  Ale popatrzcie , nie śmierdzi onucami :) Albo brak wytycznych albo trolle siedzą pod miotłą i boją wychylić. Matko , co ten system z tymi ludźmi zrobił. Toż tacy sami ludzie jak my. Tak po ludzku żal Rosjan. Ale jest nadzieja, sporo wyjeżdza do pracy czy na wakacje do normalnych krajów, wraca i zaczyna widzieć ten straszny gnój w gospodarce i zgniliznę w polityce. Młode pokolenie już zaczyna mysleć jak ludzie cywilizowani, ma dostęp do globalnego internetu, a tam niet pierwowo kanała :). Jak się z nimi rozmawia to widać że jeszcze ciągle sami przed sobą boją się otwarcie coś powiedzieć. Całe lata i pokolenia prania mózgu robią niestety straszne spustoszenie w świadomości. Najważniejsze co widać po tych protestach że ludzie przestają się bać.

 • sunzi15

  Oceniono 22 razy 12

  A przeciez mogliby demonstowac poparcie dla Putina
  to nic by im sie nie stalo.
  Swoja droga ludzki Pan, moglby kazac zabic,
  a kazal jedynie spalowac i aresztowac.

  Jak przepuszcza ich przez sciezke zdrowia,
  zapalaja miloscia do Ojca Narodu.
  Jesli nie, ich strata.
  Jest czlowiek, jest problem.
  Nie ma czlowieka, nie ma problemu.

  A Wielki Kaczor z PiSem podziwia i zazdrosci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX